Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gerçek ile kurgunun iç içe geçtiği “Yüz Yılın Evi” ENKA Oditoryumu’nda- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Gerçek ile kurgunun iç içe geçtiği “Yüz Yılın Evi” ENKA Oditoryumu’nda- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Berlin-İstanbul-Zürih prömiyerlerinden sonra Edinburgh Fringe Festivali’ndeki performansıyla The Times ve Guardian gibi önemli gazetelerin seçkilerinde yer alan, GalataPerform imzalı “Yüz Yılın Evi” oyunu 1 Mart Salı akşamı ENKA Oditoryumu’nda izlenebilir. 

 

ENKA Oditoryumu, 1 Mart Salı akşamı saat 20.30’da Yeşim Özsoy’un yönettiği ve oynadığı, GalataPerform imzalı “Yüz Yılın Evi” oyununa ev sahipliği yapıyor. Yarı otobiyografik, gerçek ile kurgunun iç içe geçtiği oyunda, Yeşim Özsoy’un 1919 doğumlu anneannesinin, şu anda var olmayan, 1959 senesinde yıkılmış olan eski bir konakta, geçmiş ve çocukluğuyla ilgili anlattığı hikâyeler belgesel bir dille sahneye aktarılıyor. Sanatçının, kendi kişisel tarihinden yola çıkarak oluşturduğu hikâyeler, sahnede video ve müzik ile birleşerek vücut bulurken, 100 senelik tarih akışı da öznel bir bakış açısıyla sunuluyor.

 

Metin ve Konsept Yeşim Özsoy, Ferdi Çetin 

Yöneten ve Oynayan Yeşim Özsoy

Tek Perde / 65 Dakika 

 

Tarih: 1 Mart 2022, Salı  

Yer: ENKA Oditoryumu

Saat: 20.30

 

Bilet Fiyatları: 90 TL / indirimli: 50 TL

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gerçek ile kurgunun iç içe geçtiği “Yüz Yılın Evi” ENKA Oditoryumu’nda- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Motivasyon için drama eğitimi aldılar- Güncel Haberler Çimsa Afyon, Atıktan Türetilmiş Yakıt Besleme Tesisi’ni Açtı- Güncel Haberler Zabıta’dan Stok Yağ Denetimi- Güncel Haberler Tarafsız ve Güncel Haber Sitesi Millî Eğitim Bakanlığı İngilizce öğretmenleri, Türkiye’yi Birleşik Krallık’ın en büyük eğitim konferansında temsil ediyor- Güncel Haberler Allianz Risk Barometresi 2022: İş dünyasının en büyük riskleri, dünyada “siber olaylar”, Türkiye’de ise “iş kesintisi- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  2 Aralık Cumartesi Reyting sonuçları Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu! Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat