reklam ver
  • Reyting TV
  • Blog
  • GoDaddy, web sitelerindeki “Güvenli Değil” uyarısının SSL sertifikası yükleyerek kaldırılabildiğini açıkladı
279 okunma

GoDaddy, web sitelerindeki “Güvenli Değil” uyarısının SSL sertifikası yükleyerek kaldırılabildiğini açıkladı

ABONE OL
1 Haziran 2021 18:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Öğrenci soruyor  

GoDaddy, web sitelerindeki “Güvenli Değil” uyarısının ne anlama geldiğini ve web sitesi sahiplerinin SSL sertifikası yükleyerek bu uyarıyı nasıl kaldırabileceklerini açıkladı.  

 Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy (NYSE: GDDY), küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin, web siteleri için bir SSL sertifikası alarak adres çubuğunda görünen “Güvenli Değil” mesajını düzeltebileceklerini belirtti. Kullanıcılara, bazı web tarayıcılarının ve arama motorlarının, SSL sertifikası olmayan web sitelerini adres çubuğuna “Güvenli Değil” uyarısı ekleyerek işaretlediklerini hatırlatan GoDaddy, bu web tarayıcılarının ve arama motorlarının bir web sitesinde SSL sertifikası kurulduğunu fark ettiklerini ve “Güvenli Değil” uyarı mesajını kaldırdıklarını açıkladı. SSL sertifikası, uyarı mesajının kaldırılmasını sağlamanın yanı sıra web sitesiyle tarayıcı arasındaki veri aktarımının daha iyi korunmasını da sağlıyor.  

 

“Güvenli Değil” uyarı mesajı, web sitesinin saldırıya uğradığı anlamına gelmese de, web sitesinin bir SSL sertifikasına sahip olmadığı, dolayısıyla hem web sitesi sahibini hem de ziyaretçilerini riske attığı anlamına geliyor. GoDaddy, SSL’nin açılımının Güvenli Yuva Katmanı (Secure Sockets Layer) olduğunu ve web sitesi sunucusu ile tarayıcı arasında şifreli bir bağlantı kurarak iletilen verilerin gizli kalmasını sağlamaya yardımcı olduğunu açıkladı. Web sitesi bir SSL sertifikasıyla korunuyorsa, site ziyaretçileri web sitesinde gezinmenin, alışveriş yapmanın ve bilgilerini girmenin güvenli olduğunu görüyor. Buna ek olarak, doğru bir şekilde SSL sertifikası yüklenmiş web siteleri arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer aldığından, SSL sertifikaları Google’da arama görünürlüğünün iyileştirilmesine yardımcı oluyor.

 

GoDaddy Türkiye ve MENA Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Özellikle geçtiğimiz yıl boyunca, dijitalleşmenin işletmelerin büyümesine nasıl yardımcı olabileceğini gördük. Ancak farklı alanlardaki inovasyonlar gibi dijitalleşme de kendi risklerini beraberinde getiriyor. Son veriler, 2020 yılında Türkiye’deki siber saldırıların yüzde 81 arttığını ve bu saldırıların yüzde 43’ünün küçük işletmeleri hedef aldığını gösteriyor[1]. Bu nedenle hiçbir işletme saldırıların hedefi olamayacak kadar küçük olduğunu düşünmemeli ve online varlıklarını korumak için gerekli önlemleri aldığından emin olmalı. Bunun için de önemli bir ilk adım, web sunucusu ve tarayıcı arasında iletilen kişisel verileri koruyan bir SSL sertifikası yüklemek. GoDaddy, işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitli SSL sertifikaları sunuyor. Ayrıca SSL sertifikası planlarımızdan bazıları, yıllık web sitesi temizleme ve yapılandırılabilir kötü amaçlı yazılım taraması gibi ek güvenlik önlemlerini de içeriyor.” 

  • Web Sitesi Güvenliği: Tek bir web sitesini korumak için hepsi bir arada bir çözüm arıyorsanız, bu plana güvenlik duvarı ve kötü amaçlı yazılım korumasının yanı sıra SSL sertifikası da dahil. 
  • Tek web sitesi için koruma: Bir web sitesini ve tek bir alan adını korumak istiyorsanız, bu sizin için doğru çözüm olabilir. 
  • Birden fazla web sitesi için koruma: Bu seçenekle beşe kadar alan adını koruma altına alabilirsiniz. 
  • Wildcard SSL: Bir birincil alan adını ve sınırsız alt alan adını koruma altına alabilirsiniz. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

akor   online diyet   reklam ver   kazalı araç alım   promosyon şemsiye
akor   online diyet   reklam ver   kazalı araç alım   promosyon şemsiye

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sponsorlar kazalı araç alım - Promosyon şemsiye - nakliyat - Online Diyet - akor - Malatya rent a car - en iyi evden eve nakliyat - düğün dansı - evden eve nakliyat - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - Nakliyat