Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek KDV İndirimi Sonrası Fiyat Denetimi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek KDV İndirimi Sonrası Fiyat Denetimi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

GÖLBAŞI BELEDİYE BAŞKANI RAMAZAN ŞİMŞEK ZİNCİR MARKETLERDEKİ FİYATLARI KONTROL ETTİ

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Mal ve Hizmetlere Uygulanacak Katma Değer Vergisinin 8 'den 1'e indirilmesi kararı” sonrası harekete geçti. Gölbaşı’nda bulunan zincir marketlerin fiyatlarını denetleyen Başkan Şimşek “Denetimlerimizi sıklaştıracağız” mesajı verdi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temel gıdada KDV'nin yüzde 8'den yüzde 1'e indirildiğinin müjdesini vermesi sonrası harekete geçen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve Gölbaşı Belediyesi zabıta ekipleri ilçe genelinde bulunan zincir marketlerde denetimlerini sağlandı. “Gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1'e indirilmesine dair yapılan düzenleme sonrası, bu kararın amacına ulaşması için ilçemizde gerekli tedbirleri alıyoruz” açıklamasında bulunan Başkan Ramazan Şimşek “Hayata geçen KDV indirimini fiyatlara yansıtmayan ve haksız fiyat artışlarıyla vatandaşlarımızın belini büken zincir marketlere gerekli cezai işlemleri uygulayacağımızı bildirmek isterim. İlk denetimlerimizi gerçekleştirdik ve bu denetimlerimiz artarak devam edecektir” dedi.

 

Rekabet ortamı bozuluyor

Zincir marketlerdeki fiyat politikalarının istikrarı bozduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Şimşek “Göreve geldiğimiz günden beri amacımız halkımızın güvenini boşa çıkartmamaktı, geldiğimiz noktada bu hedefe ulaştığımızı görüyoruz. Vatandaşımıza hizmet için buradayız. Özveri ile çalışan zabıta ekiplerimize ve onları görevlerini yaparken yalnız bırakmayan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.  Piyasada etkisi büyük olan zincir marketler uyguladıkları fiyat politikaları ile rekabet ortamını da bozuyor.  Bu süreçte arada kalan ise vatandaşımız oluyor. Bu fiyatların vatandaşlarımızın sofralarına yansımaması için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Daha güvenli bir Gölbaşı için durmadan çalışacağız" açıklamasında bulundu. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek KDV İndirimi Sonrası Fiyat Denetimi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  24 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları 2022 Yılı Mobilite ve Filo Barometresi Sonuçları Açıklandı- Güncel Haberler Urla’nın sokakları caddeleri ve sahilleri yaza hazırlanıyor- Güncel Haberler Kemer Belediyesi’nden Otellere Bisiklet Rotaları Broşürü- Güncel Haberler 18 Haziran 2022 Cumartesi Reytingler Nasıl? İBB Şehir Tiyatroları Salondan Yayın’da bu hafta (8-11 Nisan 2021)

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat