Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gölbaşı Belediyesi Sanat Kursları ile Sanata Yolculuk Devam Ediyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Gölbaşı Belediyesi Sanat Kursları ile Sanata Yolculuk Devam Ediyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

SANATÇI RUHLAR GÖLBAŞI’NDA FİLİZLENİYOR

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kursları ziyaret etti, kursiyerlerle görüştü.

 

Çocuklardan yetişkinlere tüm Gölbaşılıların ücretsiz yararlanabildiği kursları eşi Yeşim Şimşek ile birlikte ziyaret eden Başkan Ramazan Şimşek “Sanatın her alanına değer veren bir belediye olarak açtığımız ücretsiz kurslarla Gölbaşılı hemşehrilerimiz için sosyo-kültürel etkinlikler yaratmaya devam ediyoruz” dedi. Verilen kurslar ile hem vatandaşları hem de çocukları eğlendirirken eğittiklerinin altını çizen Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşılıların kursların çeşitliliğinden duyduğu memnuniyetin kendilerini de çok mutlu ettiğini dile getirdi.

 

Gölbaşılı çocuklar sanat ve sporla aynı anda tanışıyor 

Bağlama, gitar, keman, piyano, bale, şan, kara kalem, yağlı boya, takı tasarım, dikiş nakış, kumlama, Türk Halk Müziği Korosu, evlilik öncesi dans, zumba, pilates, jimnastik, temel İngilizce, halı-kilim dokumacılığı, diksiyon eğitimi, ahşap boyama, çini sanatı, halk oyunları, tel kırma, şiş, sepet örücülüğü, amigurumi alanlarında eğitim alan kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Şimşek ” Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde böylesine kaliteli bir kadro ile Gölbaşılıları buluşturmanın ve vatandaşlarımızın sosyal etkinliklerine katkıda bulunmanın mutluluğu içindeyiz. Bizler bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ve kurslarla her zaman vatandaşlarımız için en iyisini hedefledik. Burada vatandaşlarımızdan aldığımız güzel geri dönüşlerle bir kez daha Gölbaşılılar için en kaliteli hizmeti vermenin gururunu yaşıyoruz” dedi. 

 

Kursiyerlerin verilen eğitimler sayesinde bağlama, keman, piyano ve gitarın eşsiz nağmelerine yolculuk yaparken aynı zamanda şan dersleri ve Türk Halk Müziği Korosu ile seslerini eğitme imkânı bulduklarını belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek; açılan kurslar bünyesinde 04-08 yaş aralığındaki miniklere özel bale eğitimi de verdiklerini aktardı. Başkan Şimşek “Gölbaşılı evlatlarımızın sanatsal eğitimleri ve kişisel gelişimleri için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Çocuklarının uzman hocalar eşliğinde eğitim almasını isteyen tüm aileler Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’ne gelerek bu imkândan faydalanabilirler” dedi. 

 

El sanatları ile Gölbaşı ata kültürünü yaşatacak

Başlattıkları kursların, hem kursiyerlerin vakitlerini sosyal bir aktivite ile geçirmeleri hem de verimli zaman geçirmeleri için oldukça önemli olduğunu belirten Başkan Ramazan Şimşek, kursiyerlerin aynı zamanda katılım belgesine de sahip olacağını ifade etti. Kursiyerlerin el sanatları ve görsel sanatlar alanlarında da kendilerini geliştirmeleri için kursların bulunduğunu ifade eden Başkan Şimşek: “Kara kalem, yağlı boya, takı tasarım, dikiş-nakış, kumlama, yağlı boya, halı-kilim dokumacılığı, ahşap boyama-çini sanatı tel kırma, şiş, sepet örücülüğü, amigurumi kursları sayesinde atalarımızın kültürünü yaşatarak sanatkârlığın devam etmesine katkıda bulunacağız” açıklamasında bulundu.

 

Koronavirüs sebebiyle kursiyerlerin güvenliği için salgın koşullarına uygun şekilde önlemlerini aldıklarını belirten Başkan Şimşek, tüm Gölbaşılıarı sanat kurslarına davet etti.

 

Kurslar hakkında bilgi almak ve kaydolmak için https://www.ankaragolbasi.bel.tr/kurs-kayit adresini ziyaret edebilir. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gölbaşı Belediyesi Sanat Kursları ile Sanata Yolculuk Devam Ediyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Bülent Ersoy’dan Ebru Gündeş ve Sibel Can’a Övgü- Güncel Haberler Banka müşterilerine yüzde 100 sigorta imkanı sağlıyor- Güncel Haberler İtfaiye’den İZAYDAŞ personeline uygulamalı eğitim- Güncel Haberler Google’ın ‘Topics API’ Konseptinin 3 Başlıkta Sektöre Etkisi- Güncel Haberler Milli Mücadele’nin 103. Yılında Mudanya’da Coşkulu Kutlama – Güncel Haberler Atatürk’ün Hayatını Anlatan Sergi İnegöl Kent Müzesinde İzlenime Sunuldu- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat