Gölcüklü Kadınlar En Özel Günlerini Dolu Dolu Kutladı- Güncel Haberler

08.03.2022

22 Kişi Okumuş

0 Yorum

Gölcüklü Kadınlar En Özel Günlerini Dolu Dolu Kutladı- Güncel Haberler

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun

Gölcük Belediyesi düzenlediği etkinliklerle; ilçede yaşayan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
 

Gölcük Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle; Gölcük Kent Konseyi iş birliğinde çeşitli etkinlikler düzenledi. Etkinliler; 11.30’da Gölcük Anıtpark’ta çelenk sunma töreninde başladı. Törende kadınlarla bir araya gelerek anıta çelenk sunan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, başta ilçede yaşayanlar olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

 

KADIN EMEĞİNİN SERGİDE FOTOĞRAFLARA YANSIDI

Törene katılan kadınlar, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer ve İlçe Başkanı Çetin Seymen ile birlikte; Gölcük Fotoğraf ve Sinema Derneği tarafından alanda oluşturulan Kadın Emeği Fotoğraf Sergisi ve el emeği ürünlerinin yer aldığı sergiyi ziyaret ettiler.

 

BAŞKAN SEZER MESAİSİNİ KADINLARA AYIRDI

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer daha sonra Yeni Mahalle’de bulunan GÖLMEK Kurs Merkezi’nde el emeği, göz nuru ürünler üreten kadınlarla bir araya geldi. Çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Sezer ardından Muhtarlar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bilge Saral, kadın muhtarlar ve ilçede faaliyet gösteren tekstil fabrikalarındaki kadın çalışanları ziyaret ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik etti.

 

KADINLAR ANAYASAL HAKLARININ DETAYLARINI ÖĞRENDİLER

Etkinlikler kapsamında Gölcüklü kadınlar, kendi günlerinde; Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen panelde “Kadınların Yasalardan Kaynaklanan Hakları” ve “Kadına Şiddete Karşı Önleyici ve Koruyucu Önlemler” konularında bilgiler aldılar. Av. Sümeyye Sümeyye Özer ve Av. Buse Arslan’ın anlatımları ile kadınlar, anayasal hakları konusunda bilinçlenerek, merak ettikleri soruların cevaplarını aldılar.

 

BAŞKAN SEZER KADIN PERSONELLERİNİ TEK TEK KUTLADI

Etkinlikler kapsamında Gölcük Belediyesi Başkanı Ali Yıldırım Sezer, belediye bünyesinde göre yapan kadın personeli görev yerlerinde tek tek ziyaret ederek; 8 Mart Dünya Kadınlar Günlerini kutladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ

[php][/php]