Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gölcük’te İşitme Engelli Çocuklara Dudak Okuma Eğitimi Başladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Gölcük’te İşitme Engelli Çocuklara Dudak Okuma Eğitimi Başladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde işitme engelli çocukların hayatlarını kolaylaştıracak dudak okuma eğitimi başladı.

 

Gölcük Belediyesi; özel bireylerin her alanda ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda; Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde; işitme engelli çocukların hayatlarını iletişim sorunu ile karşılaşmadan sorunsuz ve mutlu bir şekilde yaşamaları, kendilerini rahatça ifade edebilmeleri için “Dudak Okuma ve Sosyal Becerilerini Geliştirme Eğitimi” sınıfı açıldı. Öğrenciler; kendileri için açılan özel sınıfta alacakları eğitimle, söyleneni dudak okuyarak anlama ve kendilerini konuşarak ifade etme imkânına kavuşacaklar.

 

GÖLCÜK BELEDİYESİ’NDEN İŞİTME ENGELLİLERİN EĞİTİMİNE DESTEK

Dudak Okuma ve Sosyal Becerilerini Geliştirme Eğitimi sınıfının açılışına Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert, Gölcük Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Ayhan Doğan, Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Bat, veliler ve öğrenciler katıldılar.

 

İŞİTME ENGELLİ ÇOCUKLARIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRACAK EĞİTİM BAŞLADI

Gölcük Milli Eğitim Müdürlüğü, Gölcük Rehberlik Araştırma Merkezi işbirliği ile Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde hizmete açılan Dudak Okuma ve Sosyal Becerilerini Geliştirme Eğitimi sınıfında; 2-12 yaş arası 27 öğrenci eğitim görüyor. İletişim Fakültesi mezunu, Çocuk Gelişimi Uzmanı Gizem Balaban tarafından verilen dudak okuma eğitimi, ilk etapta 1 yıl devam edecek. Öğrenciler kendileri için açılan özel sınıfta alacakları eğitimle kendilerini daha sağlıklı ifade etme imkânına kavuşacaklar.

 

İŞİTME ENGELLİ ÇOCUKLAR İLETİŞİM SORUNU YAŞAMAYACAKLAR

Açılışta konuşan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Gölcük Belediyesi olarak, ilçemizdeki önemli bir ihtiyacı karşılamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okul öncesi yaşta verilmesi gereken dudak okuma eğitimini alan işitme engelli çocuklarımız, görüştükleri kişi işaret dilini bilmese dahi; söyleneni, konuşan kişinin dudakları izleyerek anlayabilecek ve kendilerini de sözlü olarak ifade edebilecekler. Çocuklarımızın her biri, yetişkin olduklarında, inşallah aileleri ve çevreleri ile iletişim sorunu yaşamayacaklar. Gölcük Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde verdiğimiz eğitimin, başta işitme engelli çocuklarımıza, ailelerine ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gölcük’te İşitme Engelli Çocuklara Dudak Okuma Eğitimi Başladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

İş Dünyasına En Fazla Y Kuşağı Hakim- Güncel Haberler Dijitalleşme Sizi Tüketmesin- Güncel Haberler EY, metaverse’ün geleceğini belirleyecek beş kritik soruya dikkat çekiyor- Güncel Haberler Latin Amerika kökenli bankacılık truva atları Avrupa’da büyük bir hızla yayılıyor- Güncel Haberler Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği- Güncel Haberler Alize Gördüm Bir Zamanlar Çukurova’da mı oyunuyor? Alize gördüm bir zamanlar çukurova da hangi rolde ?

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat