Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gölyazı’da gökyüzü uçurtmalarla şenlendi – Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Gölyazı’da gökyüzü uçurtmalarla şenlendi – Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Nilüfer 20. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenen Uçurtma Şenliği, Gölyazı’da  renkli anlara sahne oldu. Büyük ilgi gören şenlikte, “En güzel”, “En yüksekte uçan” ile “En özgün” uçurtmalar ödüllendirildi.

Nilüfer Belediyesi’nin, Nilüfer Kent Konseyi iş birliğiyle Nilüfer 20. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında düzenlediği Uçurtma Şenliği, büyük ilgi gördü. Gölyazı Zambaktepe’de düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Uçurtma Şenliğine aileleriyle katılan çocuklar güzel bir gün geçirdi.

 

Saadettin Gökbulut’un uçurtma atölyesi gerçekleştirdiği şenlikte çocuklar rengarenk uçurtmalarını gökyüzünde uçurmanın mutluluğunu yaşadı.

 

Uçurtma Şenliği’ne Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Özer, Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ile çok sayıda aile çocuklarıyla katıldı.

Başkan Turgay Erdem de çocuklarla birlikte uçurtma uçurmanın keyfini yaşadı.

 

Büyük ilgi gören Uçurtma Şenliği’ne katılanlar uçurtmalarıyla dereceye girme heyecanı yaşadı. Jüri, uçurtmalar arasından “En güzel”, “En yüksekte uçan” ile “En özgün” uçurtmaları belirledi. Şenlikte  en güzel uçurtmanın sahibi Derin-Eylül Dinçer kardeşler olurken ikinci Murat Pehlivan, üçüncü Sıraç Uysal ve dördüncü de Serdar Aygud oldu. Dereceye girenlere ödüllerini Başkan Turgay Erdem verdi. Başkan Erdem etkinliğe katılanlara da teşekkür ederek yaz boyunca böyle şenliklerde güzel ortamlarda buluşmak dilediğinde bulundu.

 

Uçurtma Şenliği’nde,  öykülerinde uçurtmayı bir çok kez konu eden Yılın Yazarı Sait Faik de anılarak, uçurtmalarla ona Gölyazı’dan selam yollandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gölyazı’da gökyüzü uçurtmalarla şenlendi – Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Grand Hyatt İstanbul’da Ece Çakıroğlu, Şafak Yükseler ve Furkan Payas’dan Ortak Sergi- Güncel Haberler EÜ’de Karaçay Malkar Türklerinin Edebiyatı konuşuldu- Güncel Haberler Kérastase, 7 ünlü isim ile “Her Haliyle Eşsiz” projesini başlatıyor- Güncel Haberler Jandarmadan Öğrencilere Trafik Eğitimi- Güncel Haberler İnternette dolandırılmamızın 10 nedeni- Güncel Haberler Arzum Uluslararası Perakende Zirvesi’nde teknoloji devleriyle buluştu- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor! Rekabetin Zaferi: 23 Kasım 2023 Perşembe Reyting Sonuçları Açıklandı, Zirvenin Sultanı ‘Hudutsuz Sevda’!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat