Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gönül Dağı 57. Bölüm!

Ana Sayfa » Dizi Film Haberleri » Gönül Dağı 57. Bölüm!
Google News Abone Ol

Gönül Dağı sezona zirvelerde devam ediyor. 11.00 reyting alarak cumartesi akşamı yine zirveye oturmayı başaran Gönül Dağı bileri ağlatmayı yine başardı. Yemekçi Hacer’in anlatımıyla başladık diziye.Hikayesi merak edilen bir karakter olan Rıfat’ın annesinin tahmin ettiğimiz gibi hiç kolay bir hayatı olmamış. Kendi yaşadıklarını yaşamasın, oğlu hep başarılı olsun istemiş. Rıfat’a her seferinde ettiği sitem, söylediği acı sözler bu yüzdenmiş. Bu bölüm Rıfat ve Hacer’in yüzleşmesini de izledik. Helalleşen, barışan bir anne oğul görmek, üstüne Rıfat’ı bu kadar mutlu görmek hepimizi mutlu etti.

Rıfat canla başla Meryem ve kendisi için oda hazırladı. Bu oda Meryem’in içine pek sinmeyince Rıfat evin ağılını ikisi için bir oda yapmaya kalkıştı. Yalnız bunu yaparken kendi istediklerini hiç düşünmedi Rıfat. Hep Meryem beğensin diye uğraştı. Ona en çok destek veren kişi de mahçup bir şekilde yardım istediği amcaoğulları Taner, Veysel ve Ramazan oldu. Bekir ve amcaoğullarının el atmasıyla çok uğraş gerektiren işleri hızlıca hallediverdiler. Rıfat’ın içi içine sığmıyordu fakat Meryem’in başka bir derdi vardı. Meryem çok daha başka yaşayamadığı dünyaları görmek istiyordu. Rıfat buna da razıydı fakat Meryem ona “Seninle olmaz.” dedi. Kısacası Meryem Rıfat’ı terk edip kasabadan gitti. Bu arada Rıfat Meryem’in kendisini dış görünüş olarak beğenmediğini de anladı. Hepimiz Meryem’e koskoca sitemler ederek izledik bu bölümü.

Sefer ve Zahide cephesinde de işler durulmadı. Sefer’in hafıza kaybını fırsat bilen bir tuhafiyeci kendisinden borç alıp vermemekle suçladı Sefer’i. Sefer, Günşıl ve Zahide’nin yardımıyla 40 gram altını buldu fakat gerçekleri hatırlayınca borçlu değil alacaklı olduğunu anladı. Öte yandan Ramazan ve Asuman yarım kalan zorunlu devlet hizmeti görevlerini oldukça sempatik ve aşk dolu bir şekilde tamamladılar. Asuman Ramazan’a sürpriz yaparak Ramot’u yayınevine göndermiş. Ramazan hızlı bir şekilde kitabını tamamlama zorunluluğu hissedince ilham gelmesi gerekti. İlham arayan Ramazan hepimizi güldürdü. Cemile’nin çıkan yangından tahmin ettiğimiden daha çok etkilenmesi üzdü. Annesini ve yangını hatırlayan Cemile’yi yine Veysel sakinleştirdi.

Elif Kenan doktor hakkında çıkan çirkin söylentiere pabuç bırakmadı. Gereken cevabı verdi. Dişçi Musa ile gezerek işini yapmaya çalışan Kenan’ı görünce Elif’in içinde kelebekler uçuştu. Sonra sürekli onu düşünmeye başladı. E bu da artık etkilenmeye başladığının resmi işaretidir. Dilek canının kuru iğde istediğini Taner’e söyleyince Taner dayanamadı ve küçüklüğünde iğde kurusu buldukları Hasibe teyzesine gittiler yine. Orda Hasibe teyenin torunuyla ilgili duyduklarından çok etkilenen Dilek “Doğumda bana bir şey olursa çocuğumuza kötü davranmayacağına söz ver.” dedi Taner’e. Taner onu sakinleştirmeye çalışsa da izleyicinin içine bir kurt düştü. Hiçbir şey boş yere gösterilmez bu dizide. Sezonun başında elinde yüzük olmadan konuşma yapan Taner’i hatırlayınca acaba Dilek’ e ya da bebeğe bir şey mi olacak diye düşünmedik değil.

Meryem gidince Rıfat güneşler içinde ışıksız kaldı. Işığını kaybeden Rıfat aklını da kaybetti. Gönül Dağı’ndan taşlar düşmesi ve Rıfat’ın kaybolması herkesi telaşa düşürdü. En çok ta Hacer üzüldü haliyle. Dağda Rıfat’ı amcaoğulları ve Abdullah dede buldu. Önce Divane’yi buldular. Divane onlara geç kaldıklarını söyledi. Rıfat’ı bir kuytuda saklanmış bulan amcaoğulları ve Abdullah dede Rıfat’ın yaşadığına sevindiler fakat hiç ummadıkları bir şey olmuştu. Rıfat aklını kaybetmişti. Her gördüğüne ve onu arayan herkese “İnsan insan derler dayı. İnsan nedir bildin mi sen?” diye sordu. Divane ve yeni yol arkadaşı Rıfat’ı artık daha çok izleyecekmişiz gibi duruyor. Etiketin #köyündelisi olması Rıfat’ın bu sonunu bizlere işaret etmiş meğer. Bölüm sonundaki Rıfat bizleri çok duygulandırdı. Hüseyin Sevimli’ye kocaman bir alkış gerekir. Oyunuluğu muhteşemdi. Köyün delisi ve divane olmayı o kadar güzel yakıştırdı ki. Divane boşuna “Dünyalık başka bir şeyim yok.” diyerek hırkasını Rıfat’a yollamamış. Rıfat ev Divane arasında bir bağ olacağı daha ilk karşılaşmalarından ve güneş, ışık ve Meryem noktalarından belliydi. HÜSEYİN SEVİMLİ Kellerin Rıfat olmayı ayrı köyün delisi olmayı ayrı becerdi. Haftaya görüşmek üzere.

Gönül Dağı 57. Bölüm! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Diyet Yapıp Kilo Veremiyorsanız Sorun Bedeninizde Olabilir- Güncel Haberler Personel ve zamandan ciddi tasarruf- Güncel Haberler İnşaat Mühendisleri Odası’ndan Başkan Çerçioğlu’na Ziyaret- Güncel Haberler ATP Yazılım Ürünlerini Galataport’ta Tanıtacak- Güncel Haberler Vodafone Freezone’da Artık Tiktok da İnternetinden Yemeyecek- Güncel Haberler Vali DR. OZAN BALCI’DAN VAVan Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresini (VASKİ) ziyaret etti.SKİ’YE ZİYARET- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat