Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Gülsin Onay Karşıyakalıları mest etti- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Gülsin Onay Karşıyakalıları mest etti- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Dünya çapında tanınmış piyano sanatçısı Gülsin Onay, Karşıyaka Hikmet Şimşek Kültür Merkezi’nde düzenlenen resitalde Karşıyakalıları büyüledi. Sanatçı konser sonunda Karşıyaka Lisesi öğrenci korosu ile birlikte lise marşını da seslendirdi.

 

Uluslararası platformda pek çok başarılara ve ödüllere sahip olan ünlü piyano virtüözü Gülsin Onay, Karşıyaka’daki resitalde Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven ve Frederic Chopin’den parçalar seslendirdi.

 

İzmir Karşıyaka Lisesi Eğitim Vakfı (İKLEV) ve Karşıyaka Belediyesi tarafından organize edilen konseri izleyen Karşıyakalılar, bir saati aşkın süren konserde büyülü melodilerle mest oldu.

 

Paris Konservatuarı ve Hannover Yüksek Müzik Okulu’nda eğitim gördükten sonra pek çok başarılı çalışmalar yapan, uluslararası alanda Frederic Chopin icracısı olarak kabul gören ve  1987 yılında da Devlet Sanatçısı ünvanı alan Onay, gençlere müzik alanında destek veren çalışmalarıyla adından söz ettiriyor.

 

İKLEV yararına düzenlenen Karşıyaka’daki resitalin açılış konuşmasını yapan Vakıf Başkanı Prof. Semih Güneş, 25 yıllık bir maziye sahip olan İzmir Karşıyaka Lisesi Eğitim Vakfı’nın bu sürede yüzlerce öğrenciye burs verdiğini söyledi. Kuruluşu 1905 yılına kadar giden ve Türkiye’nin 100 yıllık maziye sahip okulları arasında 56. sırada bulunan İzmir Karşıyaka Lisesi’nin okul binasının şu anda yıkılmakta olduğuna dikkat çeken Güneş, yeni binanın bir an önce yapılmasını ve geçici olarak başka okula yerleşen öğrencilerin bir an önce kendi binalarına kavuşmalarını diledi.  

 

Konser sonunda Karşıyaka Lisesi’nin okul korosu sahneye gelerek, Gülsin Onay eşliğinde lise marşını seslendirdi. Salonda bulunan sanatsever Karşıyakalıların alkışları eşliğinde ünlü piyaniste Karşıyaka Spor Kulübü’nün atkısı ve yeşil kırmızılı forması çerçeveli olarak takdim edildi.

 

Ünlü piyanist konser bitiminde dakikalarca ayakta alkışlandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gülsin Onay Karşıyakalıları mest etti- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Spotify dünya genelinde ve Türkiye’de 2022 yazında en çok dinlenen şarkıları açıkladı- Güncel Haberler Başkan Böcek; Gençlerimize her alanla destek oluyoruz- Güncel Haberler HUAWEI-Devialet ortak tasarımı HUAWEI Sound Joy- Güncel Haberler Kartepe’de Kütüphane Haftası Kutlandı- Güncel Haberler Global Yatırım Holding’in enerji üretim iştiraki Consus Enerji halka arz için SPK ve BİST’e başvurdu- Güncel Haberler Sevgiyi ifade etmenin tek şekli hediye değil- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat