HEKİMOĞLU 5. BÖLÜM ANALİZİ

30.01.2020

0 Yorum

Hekimoğlu son bölümde poliklinikte Emre ve Zeynep Ateş hocaları yerine savaştı. Gelen hastaların istekleri, şikayetleri ve tepkileri ikilimizi epey şaşırttı.

HEKİMOĞLU 5. BÖLÜM ANALİZİ

Hekimoğlu son bölümde poliklinikte Emre ve Zeynep Ateş hocaları yerine savaştı. Gelen hastaların istekleri, şikayetleri ve tepkileri ikilimizi epey şaşırttı. Zannediyorum ki hocalarını daha iyi anlamışlardır. Hekimoğlu’nun neden poliklinik yapmak istemediği çok belli değil mi? Kolunun üzerine yatınca kolun ağrıyorsa çözüm çok basit. Kolunun üstüne yatma. Eğer ciddi ve gerçek bir hastalığın yoksa neden uğraştırıyorsun insanları değil mi ama ? Gerçekten yardıma ihtiyacı olanların acil yardım almasını engelliyorlar. Hekimoğlu’nda Ateş hocanın poliklinikteki 50 tl çözümü oldukça akıllıydı. Gerçekten hasta olmayanlar paralarını alıp gittiler. Ters tepen bir durum da olmadı değil ama. Mıknatıs yutan çocuk parayı aldıktan sonra tekrar gelince Hekimoğlu’nun hemen dikkatini çekti. Hemen ameliyata alacaklardı ki Ateş hoca buna gerek olmadığını anladı. Mıknatıs zaten bağırsağa gitmiş bile ameliyat olmadan kendiliğinden zaten çıkacak. Neşter bizi korkuttu. Bir an canlı canlı çocuğu kesecek zannettik kabul edelim. Kendine son derece güveni olan, kilosunu takmayan ve 15 kilo kitleyle yaşayan hastamız Emre ve Zeynep’i epey şaşırttı.

mucize-doktor-son-bolum

Bu yazıda neler var?

MEMOLİ !

Bu hafta Hekimoğlu’nda beni en çok şaşırtan karakter Mehmet Ali oldu. Açıkçası olumlu anlamda olduğunu söyleyemem. Tersine olumsuz anlamda şaşırttı. Resmen Ateş hocasına kafa tuttu. Onu hiçe saydı. Ayrıca Tanju hatta Hekimoğlu’nun deyimiyle Tansu hoca gelince kendine güveni arttı. Resmen kendini vazgeçilmez saydı. İpek bence vakayı Memoli’ye verdiğine pişman oldu. Tansu hocanın yaptığı teklifle ağzı açık kalan Mehmet Ali en sonunda tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yere yani kürkçü dükkanına geri geldi. Zaten belli ki Ateş Hekimolu bunu biliyordu ve gitmemesi için bir şey yapmadı. Ayrıca gitse de ekip çok bir şey kaybetmezdi diye düşünüyorum. Yani Memoli Amerika’ya istersen gidebilirsin hem o çok da sevmediğin hocandan kurtulmuş olursun.

CİHAN YENERLER

ALS tanısı koyulan Cihan Yenerler Tanju doktorun olmaması sebebiyle Mehmet Ali ve Ateş hocanın eline düştü. Hasta Mehmet Ali’ye verilse de Hekimoğlu hastadan uzak durmayı başaramadı. Kendince birtakım testler yaptı. Nefesi durursa kurtarılmak istemeyen Cihan Yenerler bizi çok şaşırttı. Acı çekerek ölmek istememesini anlayabiliyorum ama kurtarılmak istememesini anlamıyorum. Ateş hoca tabi ki dayanamadı ve solunumu duran hastayı entübe etti. Tıbbi boruyla solunum sağladı yani. Hatta bundan dolayı mahkeme kapılarına gitmrk zorunda kaldı. Uzaklaştırma aldı. İpek ise bu durumu olabildiğince anlayışla karşıladı. Hatta Ateş Hekimoğlu bunu garipsedi. En sonunda Hekimoğlu sayesinde iyileşen Cihan Yenerler klarnetini Ateş’e verdi. Ateş te ona bastonunu verdi. Cihan Yenerler bence bunu Ateş Hekimoğlu’nu kendine çok benzettiği için yaptı. Dediği gibi boş yüzük parmağı ve o aksayan ayak.

İKİLİLER

İpek ve Ateş, Hekimoğlu 5. bölümde bir kere daha ne kadar iyi bir ikili olduklarını gösterdiler. İpek olabildiğince sabırlı davranmaya çalıştı. Hatta bu Hekimoğlu’nu şaşırttı bile. Ateş İpek’in odasına gelip “Bir şey demeyecek misin?” dediğinde bir an gözümde karı koca olarak canlandılar. Adeta karı koca gibi tartıştılar ama bu çok tatlıydı. Gerçek bir çiftler. Bir başka ikili de Orhan ve Ateş. Ateş Orhan’ı olabilecek kötü şeylere karşı uyarmaya çalıştı. Henüz boşanmamış olan Orhan tehlikeli adımlar atmak üzere ve Hekimoğlu bunu fark etti.

REYTİNG VE FRAGMAN

Hekimoğlu 5. bölümüyle 6.15 reytingle 7. sıraya oturdu. Daha iyi olabileceğine eminim. Çok güçlü rakipleri olan Hekimoğlu reyting canavarına iyi bile dayanıyor. İpek’le randevu savaşına giren Ateş İpek’i kıskandı. Yanındakinin eline koluna hâkim olmasını istiyor. Hastanede yine tehlikeli ve bulaşıcı olma ihtimali olan bir hastalık var.

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ