HEKİMOĞLU YENİ SEZON

02.09.2020

0 Yorum

Ateş hoca Zeynep yerine yeni bir doktor seçemedi. Zeynep’in peşinde koşmak dışında başka bir çaresi kalmadı çünkü onu istiyordu. Zeynep ise akşam yemeği karşılığında dönmeyi kabul etti. Tüm hastane bunu konuştu.

HEKİMOĞLU YENİ SEZON

Hekimoğlu yeni sezon bomba gibi başladı. Belçim BİLGİN transferiyle kendisinden söz ettiren dizi bu sezonda oldukça ilginç vakalarla karşımıza çıkacak gibi duruyor. Pandemi döneminde Ateş Hekimoğlu’nun ve Ali Vefa’nın kamu spotlarının yüzü olması dolayısıyla dizi unutulmadı. Bu hem bizim virüse bakış açımızı hem de diziye bakış açımızı etkiledi.

TOPUKLU AYAKKABI VE YILAN DÖVMESİ

Zeynep kızımız ekipten ayrılınca Tıbbi Tanı bölümüne yeni bir doktor gerekti. İşin ucunda Ateş Hekimoğlu olunca bu hiç te kolay olmadı. Ayarlanan randevular, adaylar, mülakatlar hep sorun oldu. Bunun sebebiyse Ateş’in aklında hâlâ Zeynep’in olmasıydı. Duygusal bir dürtüyle değil tamamen profesyonel. Gelen adaylar oldukça iddialıydı. İlki yılan dövmesi sebebiyle herkesten farklı olduğunu düşünüp aslında aynı olduğundan dolayı elendi. İkinci adayımız Karadenizli kızımızsa giydiği topuklu ayakkabıyla kendini ispatlama ihtiyacı içinde ve kendine güvenmediğini gösterdiği   için elendi. Sudan sebepler gibi görünse de Hekimoğu mantığıyla aslında çok ta hatalı değildi. Doktor seçilemeyince İpek haliyle Hekimoğlu’nun başına üşüştü. Vakit kalmamıştı ve Hekimoğlu’nu idare etmek yine Yavuz’a düştü.

“SENİ İSTİYORUM.”  “BABAN YAŞINDAYIM.”

Hekimoğlu yeni sezon , Ateş Hekimoğlu Zeynep’in etrafında dönsün diye dört döndü. O kapıyı çaldıkça Zeynep’in içinin yağları eridi ve çok mutlu oldu. Zeynep için peşinden koşan bir Ateş Hekimoğlu kaçırılamayacak bir fırsattı. Ateş Zeynep’i sadece ama sadece başarılı bir doktor olduğu için geri istiyordu. Zeynep’e ise bu yetmiyordu. 2-3 kapı aşındırmadan sonra inanılmaz bir istekte bulundu. Zeynep Hekimoğlu’yla gerçek bir akşam yemeği yemek istiyordu. Hiç Ateş’in tarzı olmayan muhabbetler. Ateş mecbur kaldı ve teklifi kabul etti. Bu koşul başta İpek, Yavuz, Mehmet Ali ve Emre olmak üzere tüm hastanenin gündemine düştü. Yemek ikisi içinde belirsiz geçti. Zeynep istediğini elde edemedi ama Ateş Zeynep’le çok güzel konuştu. Önce birkaç iltifat ardından ders. Ateş Zeynep’e aslında kalbi kırık birini aradığı için kendisini tercih ettiğini söyledi. Yakışıklı ve genç bile olmadığını düşünen Ateş Zeynep’e güzel bir ders verdi. Zeynep hiçbir şey diyemedi ve susakaldı. Sonuç olarak Zeynep döndü ama istediğini alamadı. Ayrıca hastanede hocasının adını çıkarması ve gündem olması da cabası. Şahsen asla yakıştıramadığım Zeynep ve Ateş mevzusu umarım burada kapanır.                                                                                                                                                        Asıl çiftimiz her zaman İpek ve Ateş olarak kalmalı. Zeynep bana göre hiç dönmese bile olurdu. Farklı bir karakter gelebilirdi.  İpek, Ateş ve Zeynep’in yemeğe çıkacağını öğrendiğinde çok üzüldü. Belli etmedi ama için için uzun uzun düşündü. Onun bu halinden de bir tek dostu Yavuz anladı. Yavuz da İpek te, Zeynep’in Ateş’e iyi gelip gelmeyeceği konusunda şüpheli. Susarak bile anlaşan bu güzel dostları seviyoruz. Umarım Yavuz, İpek ve Ateş uyumunu tez vakitte kullanır ve onlara yardımcı olur.

HEKİMOĞLU YENİ SEZON – BİTMEYEN BELİRTİLER

Hekimoğlu yeni sezon  ilk gizemli hastası Kaan’dı. Her zamanki gibi hastamızla açtık bölümü. Karın ağrısı, öksürük, döküntü ve daha pek çok belirti gösteren Kaan başta sevgilisi ve ailesi olmak üzere tüm ekibi harekete geçirdi. Pek çok varsayımda bulunuldu. O kadar çok belirti vardı ki karar vermek çok zordu. Durum böyle olunca Mehmet Ali ve Emre’ye tek tek virüs taraması yapmak düştü. Bir sonuç elde edemediler. Ateş hocanın düşündüğüyse iki nadir hastalığın aynı anda hastamızda olmuş olma ihtimaliydi. Uzun antibiyotik tedavileri, sterilize ortam vs. pek çok şey denendi. Ateş Hekimoğlu en sonunda yanlış ilaç kullanılma ihtimalini düşündü. Kendi ilaçlarından ve Yavuz’un uyarısından aklına gelen bu ihtimal herkesi şaşırttı. Eczacıyla konuşuldu ve öyle bir ihtimal olmadığı kanısına varıldı fakat gerçek öyle değildi. Hasta birtakım yasaklı maddeler kullanmıştı. Ateş hocaya ve ekibe danışılmadan verilen öksürük ilacı da kana karışınca bir alerji ve hastalık durumu ortaya çıktı. Ateş hoca kendisine danışılmadan verilen ilaç kafaları karıştırdı çünkü ilacın yanlış olmadığı düşünülüyordu. Tedaviler yapıldı ve hastamız iyileşti. Dosya kapandı ama Hekimoğlu haklı olduğunu ispatlamak istedi. Eczacıya gitti ve tüm öksürük ilaçlarını karıştırarak Gut ilacıyla karıştırılan öksürük ilacını bulmuş oldu. Yani Kaan’ın kullandığı yabancı maddeler ve öksürük ilacı yan etki yapmıştı. Yanlışlıkla alınan Gut ilacı da hücre yenilenmesini durdurduğu için Kaan hastalanmıştı.

HEKİMOĞLU YENİ SEZON REYTİNG VE FRAGMAN

Hekimoğlu 15. bölümüyle yeni sezonuna başladı. Açıkçası klinikten kaçan Ateş’i, saatlerce çalışan Emre ve Mehmet Ali’yi, Ateş’in peşinden koşan İpek’i ve Ateş’i asla yalnız bırakmayan Yavuz’u izlemeyi çok özlemişim. Diziye Belçim Bilgin, Selin Kurt rolüyle katıldı. Ateş Hekimoğlu’nun eski karısı. Oldukça heyecanlı. Belçim Bilgin diziye tat katacaktır. Selin neden geldi? Ateş ne yapacak? Hepsi önümüzdeki bölümde. Hekimoğlu 16. bölüm fragmanı çıktı. Selin Ateş’ten belli ki bir şeyler istiyor. Ayrıca Ateş hocanın rahatsızlandığını ve herkesin endişelendiğini görüyoruz.  Hekimoğlu son bölüm reyting 3.16. Totalde 5. oldu. Salı akşamının en çok izlenen dizisi ise Menajerimi Ara oldu. Ramo, Baraj, Menajerimi Ara, Hekimoğlu, Mastercheff büyük bir yarış içinde. Haftaya görüşmek üzere.

Sıradaki Yazı;

ARIZA İLK TANITIM! ARIZA KİMDİR? KONUSU VE OYUNCULARI

 

vayachollo.com

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ