Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Hifyber, Sürdürülebilirlik Yolculuğunda İddialı!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » Hifyber, Sürdürülebilirlik Yolculuğunda İddialı!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Abalıoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Hifyber, “Atıksız Yaşam, Yeşil Gelecek” felsefesiyle doğada çözünebilen hammaddelerden ürettiği “filtrasyon çözümleri” ile sürdürülebilirlik yolculuğunda emin adımlarla ilerliyor.

 

Endüstriyel filtrasyonda, HVAC sistemlerinde ve yüz maskesinde kullanılmak üzere geliştirdiği “Nanofiber Filtre Medyası”nı çevreye duyduğu sorumluluk bilinci ile doğada çözünebilen hammaddelerden üreten Hifyber, sürdürülebilirlik yolculuğunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

“Atıksız Yaşam, Yeşil Gelecek” 

 “Atıksız Yaşam, Yeşil Gelecek”  felsefesiyle gelecek nesillere; daha yeşil ve daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için AR-GE faaliyetlerine yön veren Hifyber, geliştirdiği verimli ve doğada çözünebilir filtrasyon çözümleri ile hem paydaşlarının yararına kazanç sağlamayı hem de toplum için değer yaratmayı hedefliyor. 

Odağı: çevre, insan ve inovasyon 

“Dünyamızın geleceği için sürdürülebilirliği tüm süreçlerimizin merkezine yerleştirmek zorundayız, ancak bu yolla değer yaratabiliriz” diyen Hifyber Genel Müdürü Ahmet ÖZBECETEK, Hifyber’ın sürdürülebilirlik hedeflerini, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu hale getirdiklerini ifade etti. ÖZBECETEK, sözlerine şöyle devam etti: “Hızla artan dünya nüfusu ve küresel iklim krizinin çevresel faktörleri, ekosistemimizi tehdit ediyor. Hifyber olarak kuruluşumuzdan bu yana geliştirdiğimiz filtrasyon çözümleri ile düşük karbon ekonomisini destekliyoruz. Sürdürülebilir gelecek için çalışmalarımızı; çevreyi, insanı ve inovasyonu odağımıza alarak yürütüyoruz. Bu kapsamda sürdürülebilirlik kavramını, iş süreçlerimizin merkezi olarak görüyor ve tüm AR-GE süreçlerimizi, çevresel etkimizi en aza indirecek şekilde kurguluyoruz. 

HVAC sistemlerinde enerjiden yüzde 30 tasarruf

Çevreye duyduğumuz sorumluluk bilinciyle; endüstriyel filtrasyonda, HVAC sistemlerinde ve yüz maskelerinde kullanılmak üzere, uluslararası standartlarda geliştirdiğimiz “Nanofiber Filtre Medyasını”  doğada çözünebilir hammaddelerden üretiyoruz.  

Nanofiber yapının sağladığı yüksek hava geçirgenliği sayesinde endüstriyel filtrasyonda ve HVAC sistemlerinde kullanılan fan motorlarında enerjiden yüzde 30 tasarruf sağlıyoruz. Fan motorlarının daha az enerji ile çalışması sayesinde de karbon emisyonunu azaltıyoruz. 

Nanofiber Filtre Medyası”nın sistemin verimini artıran çalışma prensibi sayesinde filtrelerin daha uzun ömürlü kullanılmasını sağlayarak, filtre üretimi esnasında oluşan karbon emisyonunu da ortadan kaldırıyoruz.  

Çevreci Yaklaşım

Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan maskelerin yüzde 90’ı uzun ömürlü plastik malzemelerden üretiliyor. Kullanım sonrası çevreye rastgele atılan bu maskeler, 450 yıl çevrede kalarak; doğayı, canlıları ve insan yaşamını tehdit ediyor. Hifyber olarak maskelerin çevresel bir tehdit oluşturmasını önlemek amacıyla yaklaşık bir yıl süren AR-GE çalışmalarımızın sonunda geliştirdiğimiz “HF-BIO60 yüz maskesi filtrasyon katmanı” ile çevre dostu bir yaklaşım benimsiyoruz. 

 2030 hedefi

EN13432 standardına uygun olarak kontrollü koşullar altında, yüksek teknoloji nanofiberlerle birlikte biyolojik olarak parçalanabilen ürünümüz ile; çevre dostu bir şekilde yaşamak, bireysel karbon ayak izini azaltmak ve gezegenimizi korumak isteyen herkese yardımcı olarak, sürdürülebilir yaşama katkı sağlıyoruz. Bu kapsamda düşük karbon ekonomisine geçiş için 2030 yılında tüm süreçlerimizde ki doğrudan emisyonları 60 azaltmayı hedefliyoruz.

Güvenli yaşam alanları

Temiz hava, insanların en temel hakkıdır. Hifyber olarak “insan odaklı” bir kurum kültürü benimsiyoruz. Bu kapsamda binalar ve endüstriyel tesislerdeki; HVAC sistemleri ve endüstriyel filtrasyon için geliştirdiğimiz “Nanofiber Filtre Medyası” ile yüksek filtrasyon verimliliği sağlıyoruz. Cam elyafı içermeyen, nanofiber kaplı antibakteriyel-antiviral özellikte ki fitre kumaşı ile ortam havasında bulunan; mikroorganizmaların, toz ve alerjenlerin giderilmesini sağlayarak, güvenli yaşam alanları sunuyoruz. 

İnovasyon ve AR-GE

Başarımızın arkasındaki en önemli faktörün AR-GE’miz olduğuna inanıyoruz. İnsanı ve çevreyi merkezine alan AR-GE’miz ile faaliyetlerimizi daha verimli hale getirerek, daha az kaynak tüketiyoruz. Ayrıca hava filtrasyonu alanında sürdürülebilir başarılar yakalayıp, istikrarlı şekilde büyüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Hifyber, Sürdürülebilirlik Yolculuğunda İddialı!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  ADA MASALI 8. BÖLÜM ÖZETİ! ADA MASALI SON BÖLÜMDE NELER OLDU? World Akustik serisi Evdeki Saat ve Canozan konserleri ile devam ediyor- Güncel Haberler Tivibu ve Da Vinci’den Öğrencilere Özel  Evde VR Robotik ve Kodlama Atölyesi- Güncel Haberler Türk Telekom ile 4.5G çekim noktası ikiye katlandı – Güncel Haberler Koronavirüste Teknoloji Ürünlerine Rağbet Arttı- Güncel Haberler TEKNOFEST Türkiye Drone Şampiyonası’nın 2.Etabı Tamamlandı!- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat