Hobi Bahçeleri Sağlık getiriyor

13.09.2019

0 Yorum

Türkiye’de özellikle son dönemde hobi bahçesi sayısı artıyor. Günlük streslerini atmak için alınan hobi bahçeleri, insanların sebze meyve gibi gıda ihtiyaçlarınıda karşılıyor. Tarım, ağaç, toprak gibi zanaatlardan anlamayan insanlar bile hobi bahçesi satın alıp toprakla haşır neşir olmaya günlük hayat stresinden uzaklaşıp çeşitli meyve ve sebze yetiştirmeye başlıyorlar. İnsan psikolojisine’de iyi gelen bu uğraşıyı meslek […]

Hobi Bahçeleri Sağlık getiriyor

Türkiye’de özellikle son dönemde hobi bahçesi sayısı artıyor. Günlük streslerini atmak için alınan hobi bahçeleri, insanların sebze meyve gibi gıda ihtiyaçlarınıda karşılıyor.

hobi-bahcesi-ile-organik-beslenme

Tarım, ağaç, toprak gibi zanaatlardan anlamayan insanlar bile hobi bahçesi satın alıp toprakla haşır neşir olmaya günlük hayat stresinden uzaklaşıp çeşitli meyve ve sebze yetiştirmeye başlıyorlar. İnsan psikolojisine’de iyi gelen bu uğraşıyı meslek edinenler var ülkemizde.

hobi-bahcesi-ile-organik-beslenme

Belediyelerin açtığı kurslara katılıp ağaç, tarım, tavukçuluk, arıcılık vs gibi alanlarda sertifikalarını alan vatandaşlarımız, hobi bahçelerinde organik tarım yapabilmekteler.

hobi-bahcesi-ile-organik-beslenme

Ankara Bağlum’da bulunan bahçesine konuk olduğumuz Ali Tunç ; Hobi bahçesinde Elma, Armut, Ceviz, Ayva, Şeftali, Erik, Böğürtlen, Domates, Salatalık, Biber, Kabak, Çekirdek, Mısır, gibi envai çeşit organik ürün yetiştirdiğini ve amatör arıcılık ve tavukçuluk yaptığını bildirdi.

hobi-bahçelerinde-sebze-yetiştirme
hobi-bahçelerinde-organik-mahsul-yetistirme
hobi-bahçesinde-organik-bal-üretimi
hobi-bahçelerinde-organik-meyve-yetiştirmek

Bu sayede güncel hayatın stresinden kurtulduğunu hemde yetiştirdiği ürünler sayesinde organik beslenip aile bütçesine katkı sağladığını belirten Ali bey Reyting Tv ekibine’de yetiştirdiği organik ürünlerden ikram etti.

Yazar: Deli Yürek

Deli YürekReyting Tv gönüllü köşe yazarı ve Deli Yürek

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ