İlk Yağmur Suyu Hattı Bölgeyi Rahatlatacak- Güncel Haberler

03.11.2022

0 Yorum

Burhaniye Belediyesi Mahkeme Mahallesi’nde yağmursuyu altyapı çalışması gerçekleştirdi.

İlk Yağmur Suyu Hattı Bölgeyi Rahatlatacak- Güncel Haberler

Burhaniye Belediyesi Mahkeme Mahallesi’nde yağmursuyu altyapı çalışması gerçekleştirdi.

 

Yağmursuyu altyapısı olmayan okullar bölgesindeki Yılmaz Akpınar Bulvar kavşağından başlayarak, Kazım Akova Caddesi ve buna bağlı Ali Kurt, Orhangazi ve Yeşil Sokaklarını da kapsayan çalışmalarda, yaklaşık 1 km yağmur suyu altyapı borusu döşendi.

 

Bu zamana kadar hiç altyapısı olmayan bölge de yapılan kapsamlı çalışmalarda, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince 600’lük Koruge tipi borular döşenmeye başlandı. Yağmur yağdığında taşmalar yaşayan, evlerin bodrumlarına su baskınlarına yol açan, yol ve kaldırımlarda su birikerek araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen bölgede ki çalışmalar tamamlandığında yağmursuyu altyapısı Karınca deresine bağlanarak tahliyesi gerçekleştirilecek.

 

Mahkeme Mahallesi’nin bu bölgesinde hiç altyapı olmadığı için vatandaşların her yağmurda çok sıkıntı yaşadığını ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Yağmur altyapısının yapılmasıyla bölgede rahatlama yaşanacak ve 600’lük borularla Karınca deremize bağlanacak. Yaklaşık 1 km boru döşemesi yapacağımız bölgemiz okulların yoğun olduğu ve öğrencilerimizin de yol güzergahı olduğu için yollarda yaşanan taşmaların da önüne geçmiş olacağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun        jakuzi   Tv yayın akışı  Araç proje İngilizce Kursu Bilgisayar takip programı Boyalı Polyester İplik

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ