Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

ISM Minibar, kendi sektöründe I-Rec Yenilenebilir Enerji Sertifikası alan ilk şirket oldu- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » ISM Minibar, kendi sektöründe I-Rec Yenilenebilir Enerji Sertifikası alan ilk şirket oldu- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Türkiye’de ve Avrupa’da peltier teknolojisi ile çevreci, düşük enerji tüketimli minibar üretimini gerçekleştiren ilk firma olan ISM Minibar, yeni ve çevre dostu ürünlere yönelik tasarım ve geliştirme çalışmaları ile sektöre öncülük ediyor. ISM Minibar 1 Ocak 2022 ila 31 Aralık 2026 tarihleri arasında, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan üretim tesislerinde yenilenebilir kaynaklardan 5000 MWh elektrik üretmeyi taahhüt ederek I-REC Uluslararası Yenilebilir Enerji Sertifikası’nın sahibi oldu.

 

Daha temiz ve sürdürülebilir bir çevre için yenilenebilir enerji giderek artan bir öneme sahip. AB Komisyonu, Avrupa Yeşil Mütabakatı kapsamında 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarını 55 azaltmayı taahhüt ediyor ve 2050 yılına kadar iklim nötr olmayı hedefliyor. Bu durum, mevcut sera gazı emisyon seviyelerinin önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde düşmesini gerektiriyor.

 

Çevreye duyarlı ürünler üretme konusunda sektörüne öncülük eden İnci Holding’in otel ekipmanları sektöründe lider iştiraki ISM Minibar, çevre konusunda birçok ilke imza atıyor. Şirket, Türkiye’de peltier teknolojisi ile çevreci, düşük enerji tüketimli minibar üretimini gerçekleştiren ilk firma konumunda. ISM Minibar, son olarak elektriğini yenilenebilir enerji kaynaklarından üretmeyi taahhüt ederek RECS International tarafından geliştirilen I-REC Yenilebilir Enerjisi Sertifikası almaya hak kazandı. I-REC, elektriğin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiğini belgeleyen uluslararası sertifikasyon sistemidir.

 

Bu taahhüdü ile ISM Minibar bir ilke daha imza atarak kendi sektöründe I-Rec Sertifikası da alan ilk şirket oldu. Bu sertifika ile ISM Minibar, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan üretim tesislerinde enerji verimliliği ve yeşil enerji üretim projeleri ile 01.01.2022 – 31.12.2026 tarihleri arasında yenilenebilir kaynaklardan 5000 MWh elektrik üretmeyi taahhüt ediyor. 

 

Konu ile ilgili açıklama yapan ISM Genel Müdürü Niyazi Şencan, konaklama ve ağırlama sektöründe çevreye duyarlı ve kaliteli ürünler üretmedeki öncü kuruluş olma geneleneklerini yıllardır sürdürdüklerini ifade etti. Şencan, “Gerek ürettiğimiz ürünlerle gerekse almış olduğumuz aksiyonlarla çevreye duyarlılığımızı yıllardır her platformda göstermekteyiz. 

 

2021 yılı içerisinde sürdürülebilirlik önceliklerimiz doğrultusunda, karbonsuzlaşma yol haritalarımızı belirledik. Rekabet avantajımızı koruyacak; küresel ısınmayı 1.5 derece ile sınırlandıran hedefler seçtik. 2030 yılı için; referans yılımız olan 2018’e göre 50 mutlak azaltım hedefi koyduk ve karbonsuzlaşma yolumuzda, karbon azaltım aksiyon planlarımızı belirledik. Enerji verimliliği ve yeşil enerji üretim projeleri içeren aksiyon planlarımızı hayata geçirmeye başladık. Bu aksiyonlarımıza bugün bir yenisini daha ekledik. Sıfır Atık Belgesi’nden sonra, üretim dahil fabrika genelinde kullandığımız tüm elektrik enerjisini yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamayı taahhüt ettik. Bu sayede Mart 2022 tarihi itibarı ile karbon nötr bir şirket haline geliyoruz. ISM Minibar olarak gelecek nesillere karşı sorumluluklarımızın farkındayız ve bu yolda 3 yıllık eylem planımız dahilinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Verimlilik çalışmaları ile net sıfıra doğru yol almayı hedefliyoruz. ”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ISM Minibar, kendi sektöründe I-Rec Yenilenebilir Enerji Sertifikası alan ilk şirket oldu- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Michael Jackson portreleri ile Ressam Deni Adler Topuzoğlu Hilton Istanbul Maslak’ta- Güncel Haberler Güzellik ve Kişisel Bakımın “En İyileri” 7. Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri’nde Sahiplerini Buldu!- Güncel Haberler LG Buhar Özellikli Çamaşır Makineleri ile Ekstra Hijyen, Ekstra Özen- Güncel Haberler Barış Manço Kadıköy’de Anıldı- Güncel Haberler Doğa ve teknolojinin sentezi Şekerbank Açıkekran’da- Güncel Haberler Kuruçeşme Arena’da Gülben Ergen rüzgarı!- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat