Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İsmail Akbay Anısına Tirilye’de Bilim Buluşması- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » İsmail Akbay Anısına Tirilye’de Bilim Buluşması- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Mudanya Belediyesi; Trilye Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği ve Bursa Amatör Astronomi Kulübü ile birlikte NASA’da görev yapan ilk Türk bilim insanı İsmail Akbay’ın anısına Tirilye’de “Bilim Buluşması” gerçekleştirdi.

 

Mudanya Belediyesi, NASA’nın ilk Türk mühendisi İsmail Akbay anısına Tirilye’de Bilim Buluşması düzenledi. Trilye Kültür Turizm ve Dayanışma Derneği ve Bursa Amatör Astronomi Kulübü ile birlikte Türk Hava Kurumu Bursa Şubesi destekleriyle Tirilye Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, “Kırılmayan Yumurta” ve Roket Yapım çocuk atölyesi ile sona erdi. Etkinlik boyunca Astroloji ile ilgili temel kavramlar, Tayyareci Vecihi Hürkuş söyleşileri gerçekleşirken, Türk Hava Kurumu uçak simülasyonu, teleskop ile ay, jüpiter ve satürn gözlemleri de yapıldı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, konuşmaların ardından katılımcılara teşekkür ederken,  “Mudanya Belediyesi, Apollo 11 uzay aracının Ay’a tarihi yolculuğunun ve astronot Neil Armstrong’un ‘İnsan için küçük, insanlık için dev bir adım’ dediği keşifte katkısı olan NASA’nın ilk Türk mühendisi İsmail Akbay anısına Tirilye’de düzenlediğimiz Bilim Buluşması’nın bu yıl ikincisinde bir araya geldik. Mudanyamızın gururu İsmail Akbay’ı onun adına yakışır etkinliklerle andık” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İsmail Akbay Anısına Tirilye’de Bilim Buluşması- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

“Turkcell Platinum İstanbul Night Flight 2021” Burgan Bank’ın da katkılarıyla sahnede- Güncel Haberler HSBC, Beş Yıllık Yeni Bir Anlaşmayla Marsh İle İş Birliğini Genişletiyor- Güncel Haberler Bayramda ZES’le Türkiye’nin 81 iline kesintisiz seyahat – Güncel Haberler Bizim Toptan yüzde 34 ciro artışıyla güçlü büyümesini sürdürdü- Güncel Haberler EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarından “Perküsyon Workshop”- Güncel Haberler PUBG MOBILE & Örümcek-Adam işbirliği için New York’ta şahane bir ışık gösterisine imza atıldı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat