Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İSU Merkez Laboratuvarı Türkak Denetiminden Geçti; Akredite Parametre Sayısı 270’e Çıkarıldı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » sağlik » İSU Merkez Laboratuvarı Türkak Denetiminden Geçti; Akredite Parametre Sayısı 270’e Çıkarıldı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

“Kocaeli’de Su Musluktan İçilir” ve “Atıksuda Sıfır Kirlilik: Yüzde 100 Atıksu Arıtma “ ilkeleri ile Kocaeli’ ye önemli hizmetler veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde yer alan Uluslararası Merkez Laboratuvarı, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından düzenlenen “2022 Yılı 1. Gözetim ve Kapsam Genişletme Denetiminden” başarılı bir şekilde geçerek akredite parametre sayısını 270’e çıkardı.

Su ve çevrenin korunmasından taviz vermediklerini belirten İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, “İSU Merkez Laboratuvarı’mız kalite ve kesintisiz hizmetimizin önemli göstergesidir.” dedi.

ÖNEMLİ HİZMETLER SUNUYOR
İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli’ de altyapı yatırımları ile işletmecilik hizmetleri verirken yapmış olduğu bütün çalışmaların kaliteli ve çok yönlü olması noktasında son derece titiz davranıyor. Kocaeli’deki su ve çevreye yönelik hemen her alanda varlığını gösteren Kurum, birbirinden önemli, fonksiyonel ve sürdürülebilir yatırımlar ile hizmet veriyor. Buna en güzel örneklerden biri de uluslararası düzeyde hizmet veren İSU Merkez Laboratuvarıdır. Su ve atıksu üzerine analizlerin yapıldığı laboratuvar, sadece Kocaeli’ne değil ülkemize de değer katmaya devam ediyor.

KAMU VE ÖZEL SEKTÖRE HİZMET
İSU Merkez Laboratuvarı, Türkiye’de hizmet veren “Su Kanal İdareleri” arasında öncü ve referans alınan bir laboratuvar olmanın yanında; birçok kamu ve sanayi kuruluşları ile gerçek ve tüzel kişilere ulusal ve uluslararası alanda deney hizmeti sunan son teknoloji donanımı ve alt yapısına sahip bir laboratuvar olarak hizmetlerine devam etmektedir.

SÜREKLİ DENETLENİYOR

2008 yılından beri akredite olan İSU Merkez Laboratuvarı, su ve atıksu alanlarında 2017 yılında faaliyete geçen modern yeni binasında ileri teknolojik cihazları ve yetkin personeli ile hizmetler sunuyor. İSU Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi bünyesinde yer alan Merkez Laboratuvarı, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından “TS EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarları İçin Genel Gereklilikler standardına” göre akredite edilmiş olup TÜRKAK P701 Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarının Akreditasyonu Prosedürü Şartlarına” uygun olarak belirli aralıklarla denetlenmektedir.

BELGE ALDI
Bu kapsamda geçtiğimiz Mayıs ayında TÜRKAK’ ın uzman denetçileri tarafından 3 gün süreyle “2022 Yılı 1.Gözetim ve Kapsam Genişletme denetiminden geçti. Bütün denetim safhalarından başarıyla geçen İSU Merkez Laboratuvarı Ekim ayında Akreditasyon Belgesi aldı. Belge ile birlikte fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerde akredite parametre sayısı 270’ e ulaşmış oldu.

ÖDÜN VERMEYEN ÇALIŞMALAR
Her geçen gün hizmette kalite çıtasını daha yukarılara taşıdıklarını belirten İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, alınan belgenin verdikleri hizmetin devamlılığı için önemli olduğunu vurguladı. Şehre verdikleri suyun ve işlettikleri tesisler ile çevrenin korunmasından taviz ve ödün vermediklerini ifade eden Genel Müdür Ali Sağlık, “İSU Merkez Laboratuvarı’mız kalite ve kesintisiz hizmetimizin önemli göstergesidir.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İSU Merkez Laboratuvarı Türkak Denetiminden Geçti; Akredite Parametre Sayısı 270’e Çıkarıldı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Online diyet nedir?

Online diyet nedir? 24 Mart 2023

Diz Protezi Ameliyatı

Diz Protezi Ameliyatı 21 Mart 2023

RASTGELE İÇERİKLER

Ali Babacan:  ‘Seçim günü Beştepe’de duvarlar titreyecek’- Güncel Haberler Akademisyenler bilimsel araştırma ve etik ihlaller seminerinde bir araya geldi- Güncel Haberler Hande Ataizi’nden çok konuşulacak açıklamalar Hakan Gence ile Sıkı Muhabbet’te Sokak Röportajları-3 En çok izlenen diziler hangisi? Hangi Dizileri beğeniyorsunuz? Keçiören’de Kadınlar Günü’ne Özel Caşkulu Konser- Güncel Haberler Domuz gribi ile COVID-19’un birbirinden ayrılması için test şart- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat