İyi Parti Foça’da Bilgin Şahin Bu Kez Saçimle Başkan- Güncel Haberler

07.11.2022

0 Yorum

İyi Parti Foça seçimli İlçe Kongresi yoğun katılımla gerçekleştirildi.

İyi Parti Foça’da Bilgin Şahin Bu Kez Saçimle Başkan- Güncel Haberler

İyi Parti Foça seçimli İlçe Kongresi yoğun katılımla gerçekleştirildi. Daha önce atamayla göreve gelen mevcut başkan Bilgin Şahin bu kez partililerinin oylarıyla İlçe Başkanlığına seçildi.

 

Foça reha Midilli Kültür Merkezi’nde yapılan ilçe kongresine İyi Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, bazı il ve ilçelerin yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Kongrenin açılış bölümünü Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, CHP Foça İlçe Başkanı Ayla Yılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sedat Özdemir, İzmir Büyükşehir Belediyesi Foça Yerel Hizmetler Müdürü Baran Gezmiş Yıldırım, bazı siyasi parti ve STK temsilcileri de izledi.

 

Kongre mevcut başkan Bilgin Şahin’in konuşmasıyla başladı. Bilgin Şahin; “Bugüne kadar heyecanla yolumuza devam ettik. Daha önce toplantılarımızı 5-6 kişiyle yapardık. Şu an içimizde bulunan değerli abilerimiz, ablalarımız bizi çok yakından her yerde gördüler. Davet edildiğimiz her toplantıya artık yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla 20-25 kişi gitmeye başladık. Bunu partili olan olmayan herkes biliyor. Bu birliktir, beraberliktir, özgüvendir. Bilinmesini isteriz ki, mevcut görevler içerisinde asıl görev ve sorumluluğumuz, laik, demokratik,Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, güçlendirilmiş parlamenter sistemiyle yönetilem tam bağımsız bir Türkiye’dir. Amacımız ve sorumluluğumuz makam değil vatandır. Vatan, vatan , vatandır. Ne mutlu Türküm Diyene.” Dedi.

 

Konuşmaların ardından yönetim için adaylık talepleri alındı. Bilgin Şahin ile İnci Gizem Kalender başkanlığa ve yönetime aday oldu. Ancak İnci Gizem Kalender’in divana eksik evrak vermesi gerekçesiyle adaylığı düştü.

 

266 delegesi olan Foça İyi Parti’de kongreye katılanların oylarını alan Bilgin Şahin yeniden ve bu kez seçimle İyi Parti Foça İlçe Başkanı oldu. Bilgin Şahin’in başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda Adnan Selamioğlu, Alkan Turnacılar, Cansaran Alpak, Cevat Özlü, Ethem Ziğen, Füsun Ünüsan, Gonca Ersoy, H.Ender Örs, Halime Gülen, Işık Yağcı, İ.Candemir Kendirci, İmdat Keleş, Mehmet Amaç, M.Akif Cesur, Nihal Amaç, Sadi Kaynak, Sevilen Zeytun, Sıdıka Üstün, Süleyman Topçu, Osman Mert, Vildan Önbıçak ve Zülküf Kısa  yer aldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun        jakuzi   Tv yayın akışı  Araç proje İngilizce Kursu Bilgisayar takip programı Boyalı Polyester İplik

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ