Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı- Güncel Haberler

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı. Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü (ETAE) Müdürü Dr. Ertuğrul Arda, Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürü (UTAEM) Tuncay Topdemir ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür  tarafından imzalanan protokol imza töreni Valilik binasında gerçekleştirildi. İmza törenine TAGEM Hayvan Sağlığı, Gıda ve Yem Araştırmaları Daire Başkanı Ramazan Bülbül  de katıldı.

 

Protokol kapsamında ilkokul 4. sınıf öğrencilerine yönelik, avcılığı ve yetiştiriciliği yapılan su ürünlerinin tanıtılmasının ve su ürünlerinin yalnızca taze soğutulmuş tüketimini değil, aynı zamanda çeşitli işleme teknolojileri kullanılarak hazırlanan ürünlerinin tüketilmesinin önemini anlatarak, öğrencilere su ürünlerini sevdirmek amaçlanıyor. Protokol kapsamında öğrencilere eğitim amaçlı animasyon, çizgi filmi gösterimi ve su ürünleri ile ilgili çeşitli konularda eğitim verilmesi, balık şenliği yapılması, yarışmaların düzenlenmesi hedefleniyor.

 

Bu protokol ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan yönetici, öğretmen, öğrenci ve memurlar,  akademik, bilimsel ve mesleki açıdan gelişimlerini sağlamak üzere 2022-2023 yılı eğitim dönemi içerisinde ETAE ve UTAEM’in mevcut alt yapısı, devam eden çalışmalarını içeren ve belirlenen kontenjan dâhilinde açacağı eğitim programlarına başvuru yapabilecek.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ETAE ve UTAEM arasında ülkesel ve küresel tarım ve doğa sorunlarına çözüm üreten, ulusal ve uluslararası eğitim-yayım ve bilimsel yayın faaliyetleri ile sonuçlarını duyuran ve uygulama aşamasında danışmanlık yapan, özellikle bitki genetik kaynakları konusunda sorumluluk alanı içerisinde üstün verimli, kaliteli, biotik ve abiotik stres koşunlarına dayanıklı çeşitler geliştiren, genetik kaynakların korunması ve kullanımını sağlama konuları başta olmak üzere tarım alanında ortaklık ve işbirliğine dayanan yerel, ulusal ve uluslararası projeler hazırlanması hedefleniyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Seda Okuyucu’dan İddialı Bir Merhaba- Güncel Haberler Ücretsiz Hizmetle Bütçeye Katkı- Güncel Haberler E-ticarette en yeni akım: P-ticaret- Güncel Haberler A101, Haziran ayına birbirinden kaliteli teknolojik ürünlerle merhaba diyor! Instagram video oluşturmayı kolaylaştırıyor- Güncel Haberler İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden “Otizmli Öğrenciler İçin Beden Eğitimi ve Spor Çalıştayı”- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat