Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

İzmir Suluboya Ressamları Derneği 20 Yaşında- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » İzmir Suluboya Ressamları Derneği 20 Yaşında- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

İzmir Suluboya Ressamları Derneği  2001 yılında Türkiye’ de il bazında kendi adıyla kurulan ilk suluboya  derneği olma  ayrıcalığına sahiptir ve bir SULUBOYA RESİM OKULUdur.

    Atanur Doğan, Hasan Rastgeldi,Turan Enginoğlu, Ertuğrul Saraç, Hasan Gürsoy  gibi,

farklı teknikleri olan hocalar ders vererek  öğretileriyle İzmir’e çok sayıda suluboya ressamı kazandırmışlardır.

 

   İzmir’ de suluboya ressamlarının büyük çoğunluğu dernek atölyesinden geçmiş, yurda yayılmış,ulusal ve uluslararası yazında yerlerini almışlardır.

 

   İlk resim gereci olarak paleolitik dönem mağara resimlerinde kullanılan ve günümüze dek gelen dayanıklı suluboyanın değerini ortaya çıkarmak gerek.Suyun boya ile buluştuğu coşkunun yöntemlerini araştırmak,çeşitlendirmek,yaygın kılmak, saygınlığını bilmek gerek.  Tolstoy’’SANAT,DÜŞÜNEBİLEN,GERÇEĞİ GÖREBİLEN,TOPLUMU ANLAYABİLEN İNSANLARIN İŞİDİR.

 

   Kuramsal  ve yöntemlere ilişkin yetkin kişilerle söyleşi,uygulamalı sunumlar hem görsel hem de işitsel çalışmalar yapılmaktadır.Bu nedenle üye sayısı 24.500 olan Uluslararası suluboya tekniklerini geliştirme tabanı ‘’WATERCOLOR TECHNİQUES İNTERNATİONAL DEVELOPMENT PLATFORM’’oluşturulmuştur.

 

   Üyeler,görsel sanatlar dallarında emek veren nitelikli kişilere destek vermek ve birlikte yürümek,gelişimi daha verimli kılmaktadır.Diğer illerde ve Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarlarında sergi açmaktadır.

 

    Bacon ‘’GÜZEL SANATLAR,İNSANIN ELİNİN,KAFASININ VE KALBİNİN BİRLİKTE ÇALIŞTIĞI ŞEYDİR’’

    Sivil toplum örgütü olmanın getirdiği sosyal ve kültürel sorumlulukları üstlenen dernek resim bölümünde eğitim gören öğrencilerle birlikte etkinlikler düzenlemenin yanı sıra bütçelerine katkı bağlamında canlı sunumlar yaptırılmakta ve dernek atölyesinde ders vermeleri sağlanmaktadır.

    İlkeli duruşu ve eylemleriyle yükselen dernek 20 YAŞINDA.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İzmir Suluboya Ressamları Derneği 20 Yaşında- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Turkcell Sponsorluğunda dönüşüm zirvesi- Güncel Haberler Kocaman: Gözümüz Kartepe’mizin Üzerinde- Güncel Haberler Odeabank, ‘Eşit Masallar’ projesine 2 yeni kitap ile devam ediyor Fransız Sinema Haftası Ankara CerModern’de: 5 gece, 5 Fransız filmi- Güncel Haberler İşitme kaybı tedavi edilmezse Alzheimer’i tetikliyor- Güncel Haberler İBB Şehir Tiyatroları’nda Bu Hafta (15-19 Aralık 2021)- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat