Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kadınlar donma olaylarına karşı ilk yardım eğitimi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Kadınlar donma olaylarına karşı ilk yardım eğitimi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen seminerde Eğitmen Şermin Yüksel, kadınlara ilk yardım eğitimi verdi. Davetliler, başta soğuk havalarda yaşanabilecek donma olayları başta olmak üzere karşılaşacakları olumsuz durumlarla ilgili hem bilgilendirildi hem uyarıldı.

Bağcılar Belediyesi ve Kızılay işbirliğiyle ilçede yaşayan kadınlara yönelik ilk yardım eğitim semineri düzenlendi. Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programda eğitmen Şermin Yüksel, sunum yaptı.

Kuru giysi ve sıcak içecek verin

İlk yardımın amaçlarını, koruma, bildirme ve kurtarmadan oluşan temel uygulamalarını anlatan Yüksel, soğuk kış günlerinde karşılaşabileceğimiz donma olayları üzerinde çok durdu. Doğru müdahale biçimlerini detaylıca anlatan Yüksel, “Donma olaylarında hasta veya yaralı ılık bir ortamda istirahate alınarak hareket ettirilmez. Kuru giysiler giydirilir ve sıcak içecek verilir. Su toplamış bölgeler patlatılmaz, temiz bezle örtülür. Donuk böğe ovulmaz kendi kendine ısınması sağlanır” dedi.

Yanıktan kırıklara ve bayılmalara kadar çok sayıda konuya değinen Yüksel, soruları da cevaplandırdı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kadınlar donma olaylarına karşı ilk yardım eğitimi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

CHP’li başkanlar anlattı: İklim krizi ile mücadele için fonlara ulaşamıyoruz, projelerimiz onaylanmıyor- Güncel Haberler Gülinler ile ‘Bir Masada Oturduk’ta haftanın konuğu Can Bonomo- Güncel Haberler HUAWEI’den Sevgililer Günü’ne özel fırsatlar- Güncel Haberler Borusan Sanat’ta bu hafta BİFO & Alexander Liebreich konseri var- Güncel Haberler Beden diline bakarak karakter analizi yapmak mümkün- Güncel Haberler Güçlü bir bağışıklık için zenginleştirilmiş gıdalardan D vitamini desteği alınabilir- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat