Kadınlar Vitamin ve Minerale daha fazla ihtiyaç duyuyor- Güncel Haberler

09.08.2021

0 Yorum

Ülkemizde her 4 kadından 3’ünde folik asit, her 3 kadından 2’sinde demir eksikliği görülüyor.

Kadınlar Vitamin ve Minerale daha fazla ihtiyaç duyuyor- Güncel Haberler

Ülkemizde her 4 kadından 3’ünde folik asit, her 3 kadından 2’sinde demir eksikliği görülüyor. Ayrıca kadınların yüzde 35’i B12 vitamini ve yüzde 28’i de iyot eksikliği nedeniyle yaşam kalitesinde bozulmalara maruz kalıyor.  Bu yüzden de kadınların vitamin ve mineral ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış bir besin destek ürünü almaları öneriliyor.

Ülkemizde, kadınlar ne yazık ki sağlık açısından yeterince vitamin ve mineral almıyor. Özellikle demir, B12 vitamini, çinko, folik asit ve B vitaminleri besin yoluyla yetersiz alınan vitamin ve minerallerin başında geliyor. Hem söz konusu besin kaynaklarını yeterince tüketmemek hem de bu vitamin ve minerallerin pişirme ve saklama koşullarıyla kayba uğraması da bu yetersiz alımın en önemli sebepleri olarak görülüyor.

 

Yüzde 35’inde B12, yüzde 28’inde iyot eksikliği

 

Günümüzde her 4 kadından 3’ünde folik asit, her 3 kadından 2’sinde de demir eksikliği görüldüğünü belirten New Life Ürün Müdürü Uzm. Dyt. Sena Yazıcı Heyik, bunun yanı sıra kadınlarda yüzde 35 oranda B12 vitamini ve yüzde 28 oranda da iyot eksikliği yaşandığını ve bu durumun da kadınların yaşam kalitesini olumsuz etkilediğini vurguladı. Sena Yazıcı Heyik, “Bu anlamda kadınların vitamin ve mineral ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış bir besin destek ürünü tercih etmeleri, hem koruma sağlar hem de vücudun ihtiyaç duyduğu eksikliklerin tamamlanmasına destek olur” dedi. 

Sadece gebelik ve emzirmede değil

New Life’ın kadınlara özel olarak sunduğu EFA Mom ürününden bahseden Sena Yazıcı Heyik, şunları söyledi: “EFA Mom bütün kadınların kullanabileceği, hatta gebelik ve emzirme dönemindeki kadınların da ihtiyaçlarını karşılamaya destek sağlayan, kadınlara özel tasarlanmış, omega-3, vitamin & mineral içeren bir besin takviyesidir. Yenilikçi bir ürün olan EFA Mom’da kadın sağlığı için önemli olan bazı vitamin ve mineraller en etkin formlarda bulunuyor. İçerisindeki demir minerali şelatlı formda ve standart ürünlerdeki demire göre 7.5 kat daha etkili. EFA Mom ürününün bir başka öne çıkan özelliği ise demir içeren takviyelerin yol açtığı, kabızlık, ishal, bulantı gibi yan etkilerinin bulunmaması.”

Kolin karaciğerden yağların taşınmasında rol oynuyor

EFA Mom’da bulunan folik asit ve B12’nin hızla etki ederek vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin eksikliğini giderdiğini aktaran Sena Yazıcı Heyik,  ürünün benzerlerinden farklılaşan diğer özellikleri ise şöyle sıraladı: “EFA Mom’da diğer multivitaminlerde bulunmayan kolin etken maddesi de bulunuyor. Kolin, karaciğerden yağların taşınmasında rol oynadığı için karın bölgesindeki yağların uzaklaştırılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda sinir sistemi için önemli bir bileşendir ve yine besinlerle yeterince alamadığımız bir içeriktir. EFA Mom’da şelatlı demir, aktif folat, aktif B12 vitamini ve kolin   içeriklerinin dışında, kadın sağlığı için önemli olan, omega-3, iyot, selenyum, magnezyum, biotin, çinko ve diğer B vitaminleri de bulunmaktadır.”

 

Saç sağlığı ve enerji metabolizmasına destek

 

EFA Mom’da bulunan demir, kırmızı kan hücrelerinin oluşumunda ve oksijen taşınmasında kilit bir rol üstleniyor. Demir eksikliği, kişilerde yorgunluk ve bitkinliğe neden oluyor. Aynı zamanda demir, bağışıklık sistemi, saç sağlığı ve enerji metabolizmasını da destekliyor. Jenerasyon Aktif Folik Asit ve aktif form B12 vitamini: güçlü bir bağışıklık sisteminde önemli bir konumda yer alıyor. Ayrıca kırmızı kan hücresi oluşumunu da destekliyor. Gebelikte bebeğin büyüme ve gelişmesine de destek olan B12 vitamini, eksikliği sonucu hafıza sorunları, unutkanlık gibi sorunlar yaratabiliyor. Selenyum ve çinko; bağışıklık sistemini, saç ve tırnak sağlığını desteklerken, aynı zamanda tiroid bezi fonksiyonları konusunda da büyük rol oynuyor. Ayrıca çinko, yara iyileşmesi açısından önemli. Biotin; metabolizmayı destekleyip, saç, tırnak ve cilt sağlığına destek olup enerji ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olabiliyor. Magnezyum;  kas ve kemik sağlığına, B vitaminleri ise enerji üretimine katkı sunuyor. Çok yönlü multivitamin ve mineral desteği sağlayan EFA Mom, balık jelatininde ve tek tek paketlenmiş hijyenik blister ambalajda olup eczanelerden temin edilebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun        jakuzi   Tv yayın akışı  Araç proje İngilizce Kursu Bilgisayar takip programı Boyalı Polyester İplik

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ