Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş “Zorlu bir yılda, zoru başardık”- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş “Zorlu bir yılda, zoru başardık”- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Türkiye’de sanayinin ‘En’leri belli oldu

 

İstanbul Sanayi Odası-İSO tarafından gerçekleştirilen Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Şirketi – 2021 araştırması açıklandı. Sanayinin ‘En’lerinin belirlendiği listede, Türkiye seramik sektörünün lideri Kaleseramik, pandemiye rağmen ortaya koyduğu başarılı performansla 180’inci sırada yer aldı.

 

Zorlu bir yılda, zoru başardıklarını belirten Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “2021; pandemi, enerji, hammadde, tedarik ve üretim alanında küresel krizlerin yaşandığı zorlu bir yıl oldu. Kaleseramik olarak, bu zorlu yılda doğru strateji ve hamlelerle süreci başarıyla yürüttük. Ortaya koyduğumuz bu başarılı performans ile de bugün, Türkiye’nin en değerli sanayi kuruluşları listesinde üst sıralarda yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu başarının, aynı zamanda ömrünü ülkesinin sanayileşmesine adayan Grubumuzun Kurucusu ve Onursal Başkanımız merhum Dr. İbrahim Bodur’u andığımız haftaya denk gelmesi, bizler için ayrı bir gurur ve sevinç kaynağı oldu” dedi.

İstanbul Sanayi Odası-İSO’nun sanayi sektörünün en değerli verilerini oluşturan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesi açıklandı. 2021 yılında en büyük sanayi şirketlerinin yer aldığı listede, Türkiye seramik sektörünün öncü ve güçlü şirketi Kaleseramik, başarısı ile üst sıralarda yer aldı.

 

“İbrahim Bodur’u andığımız bir haftaya denk gelmesi bizim için ayrı bir gurur”

2021 yılının sadece şirketler için değil, ülkeler ve küresel pazar için de zor bir yıl olduğunu vurgulayan Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “2020 yılının başında ortaya çıkan pandemi ve onun yarattığı tahribat 2021’de de etkili olmaya devam etti. Ayrıca enerji, hammaddeye ulaşım, tedarik, üretim ve döviz kurundaki dalgalanmanın da etkisiyle artan maliyetler tüm sektör ve pazarları etkiledi. Türkiye’de sanayinin köklü çınarı olarak, bu zorlu süreçte aldığımız hızlı aksiyon ve doğru zamanda attığımız doğru adımlarla zorlukların üstesinden gelmeyi başardık. Anadolu’da 65 yıl önce sanayinin kuruluşuna öncülük eden bir şirket olarak, bugün de İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Şirketi listesinde, 180’inci sırada yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

 

Bu ödülün, aynı zamanda ömrünü ülkesinin sanayileşmesine adayan Kale Grubumuzun Kurucusu ve Onursal Başkanımız merhum Dr. İbrahim Bodur’un vefatının 6’ıncı yılında andığımız bir haftaya denk gelmesi, bizler için apayrı bir gurur ve sevinç kaynağı oldu. İbrahim Bodur’un bıraktığı bu değerli mirası, daha ileri taşımak için var gücümüzle çalışmaya, ülkemiz ve insanımız için üretmeye devam ediyoruz. Bu zorlu yılda, büyük bir özveri ile çalışarak, şirketimizin Türkiye’nin en iyi sanayi kuruluşları arasında yer almasını sağlayan Kaleseramik Ailesi’nin tüm üyelerine teşekkür ediyor ve bu anlamlı ödül için hepsini tek tek tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

Türkiye’nin seramik sektöründeki 65 yıllık değeri

Kaleseramik, Kale Grubu’nun kurucusu Dr. İbrahim Bodur tarafından 1957’de Çanakkale’nin Çan ilçesinde kuruldu. 65 yıldır ilkleri ve yenilikleri ile Türkiye’de seramik sektörünün gelişimine öncülük eden şirket; bugün Avrupa’nın 6’ncı dünyanın da 17’nci büyük seramik karo üreticisi konumunda bulunuyor. Kaleseramik, aynı zamanda 100’ü aşkın ülkeye 100 milyon doların üzerindeki ihracatı ile de Türkiye’nin bu alandaki önemli şirketleri arasında yer alıyor. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş “Zorlu bir yılda, zoru başardık”- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  İnfodemi ve bilgi düzensizlikleriyle mücadele için açık erişim kitap hazırlandı- Güncel Haberler İtfaiye yapı ruhsatı denetimlerini sürdürüyor- Güncel Haberler Malkara Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Seçimi Gerçekleştirildi- Güncel Haberler Baba evladına faizle borç para verir mi?- Güncel Haberler Kotex sponsorluğunda Fox ekranlarında yer alan Kadının Eseri’nde Kerem Bürsin’den Ayşe Begüm Onbaşı’na büyük sürpriz!- Güncel Haberler Garanti BBVA’dan “Film Gibi Girişimler”- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat