Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kandıra’da 62 KM Altyapı ve 40,6 Milyon Lira Harcama Yapıldı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Kandıra’da 62 KM Altyapı ve 40,6 Milyon Lira Harcama Yapıldı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Altyapıda sıfır problem ve kesintisi hizmet için yatırımlar gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, 2021 yılında Kandıra ilçesinde 40,6 milyon lira harcama yaparak toplam 62 km uzunluğunda altyapı hattı ve dere ıslahı ile su depoları, fosseptik kuyuları ve üstyapı çalışmaları gerçekleştirdi. İlçe genelinde altyapı ve üstyapı yatırımlarını yatırım programı kapsamında sürdüren KBB İSU Genel Müdürlüğü, 2022 yılında da 25 mahallede çalışma yapacak.

8 MAHALLEDE ALTYAPI ÇALIŞMASI
Kandıra, Karadeniz’e sınırı olması, turistik sahilleri ve mavi bayraklı plajları, kırsal alanları ve doğası ile her geçen gün büyük ilgi görüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü’nün ilçe genelinde yaptığı yatırımlarla birlikte bölge cazibe merkezi haline geldi. Özellikle yaz aylarında deniz turizmi ile birlikte büyük ilgi gören ve tersine göç ile sürekli nüfusu artan İlçenin, altyapı problemlerini gidermek için İSU Genel Müdürlüğü, 2021-2022 yatırım programı kapsamında birçok mahallede altyapı çalışmaları gerçekleştirdi. 2021 yılında ilçeye bağlı Akdurak, Hacımazlı, Kanatlar, Duraçalı, Kerpe, Kefken, Antaplı ve Karlı olmak üzere 8 mahallede içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı çalışmaları yapıldı. İlçe genelinde 41.582 metre içme suyu hattı, 19.644 metre kanalizasyon hattı ve 922 metre yağmursuyu hattı ile Pınarlı deresinde 126 metre dere ıslahı olmak üzere toplam 62,3 km uzunluğunda altyapı hattı imalatı gerçekleştirildi.

SU DEPOLARI, FOSEPTİKLER YAPILDI
Kandıra’da yapılan çalışmalar ihale yolu ve kurum imkânları kullanılarak yapıldı. İlçedeki altyapı çalışmalarının yanı sıra kırsal mahalleler olan Duraçalı, Doğancılı ve İncecik’te 100’er m3, Bollu’da 50 m3 kapasiteli prekast içme suyu deposu inşa edilerek işletmeye alındı. Bu depolar ile kırsal mahallelerin bol ve kesintisiz içme suyu ihtiyacı karşılandı. Ayrıca, atık suların toplanması için kırsal bölgeler olan Karlı, Doğancılı, Esentepe ve Kanaatlar’ da 250 kişi kapasiteli 6 adet fosseptik kuyusu yapılarak kirliliğin önüne geçildi.

ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI YAPILDI
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kandıra Belediyesi ile yaptığı protokol kapsamında altyapı hatlarının ardından üstyapı çalışmaları da gerçekleştirdi Altyapısı tamamlanan ve kazı alanı çökme sürecinin ardından çeşitli mahallerde asfalt serimi, asfalt yama, parke ve bordür çalışmaları yapıldı. Asfalt çalışmalarını sürdüren İSU Genel Müdürlüğü, 2021 yılında İlçe genelinde toplam 5 bin 307 ton asfalt ve 8 bin 108 metrekare parke ile bordür çalışması gerçekleştirildi.

40,6 MİLYON LİRA HARCAMA
Kandıra ilçesinin altyapı problemlerini gidermek için ilmek ilmek işleyen İSU Genel Müdürlüğü, 2021 yılında yaptığı yatırım ve çalışmalar için 40 milyon 615 bin 561 lira harcama yaptı. Yapılan altyapı ve üstyapı çalışmaları ile birlikte kırsal mahalleler modern görünüme kavuştu. Altyapı hizmeti götürülmeyen yer kalmaması için 2022 yılında ilçe genelindeki 25 mahallede altyapı ve üstyapı yatırımları yapılacak. İlçede içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısının yanı sıra 6 adet atıksu terfi merkezi, 3 adet su deposu, 2 adet ileri biyolojik atıksu arıtma tesisi ve 2 adet fosseptik inşaatının yapımı planlandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kandıra’da 62 KM Altyapı ve 40,6 Milyon Lira Harcama Yapıldı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Van Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Kültür-Sanat Takvimi Yayınladı- Güncel Haberler “Yaratıcı Çocuk Festivali”  4-5 Haziran’da  Maçka Küçükçiftlik Park’ta- Güncel Haberler Nakil Sürecinde Nelere Dikkat Edilmeli- Güncel Haberler Menderes’te yol yapım çalışmalarına devam- Güncel Haberler Zeytinburnu Kahraman Şehitlerini Unutmadı- Güncel Haberler 7 Ağustos Pazartesi günü reyting sonuçları açıklandı: Ruhun Duymaz dizisinden şaşırtıcı performans!

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat