Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Karşıyakalı Çiftten Anlamlı Kitap Bağışı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Karşıyakalı Çiftten Anlamlı Kitap Bağışı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Karşıyakalı Betül-Hasan Çetintaş çifti Karşıyaka Belediyesi’ne bağlı kütüphanelere yaklaşık 3 bin kitap bağışladı. Vefat eden anneleri Günay Çetintaş’ın anısına bağışta bulunan çiftin istediği üzerine Günay Çetintaş’ın resmi

 

Karşıyaka Belediyesi tarafından sivil toplum örgütlerini güçlendirmek, birlikte daha etkin projeler geliştirmek için inşa edilen “Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi” içindeki kütüphaneye asıldı.

 

Kitap bağışı dolayısıyla Çetintaş çiftini yerleşke içindeki kütüphanede ziyaret eden Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, çifte teşekkür belgesi takdim etti. Kütüphanelerin  ve kitap okumanın önemini vurgulayan Başkan Tugay, “Bu güzel bağış için teşekkür ederiz. Ben de bir öğretmen çocuğuyum, öğretmenler benim için çok kutsal insanlar. Onlar bizleri yetiştiren, ülkemizi aydınlığa taşımak için çalışan insanlar; hakları ödenmez. Benim kütüphanelere karşı da bir düşkünlüğüm vardır. Okuma-yazmayı öğrendikten sonra deli gibi kitap okumaya başladım, kütüphane diye bir yerin varlığını keşfettikten sonra da oralarda çok vakit geçirmeye başladım. Zamanla kitap okumanın dışında ders çalışmak için de çok iyi ortamlar olduğunu anlayınca başım her sıkıştığında kütüphaneye gitmeye başladım. Tıpta Uzmanlık Sınavı’na hazırlanırken son bir ayını Ankara’da Milli Kütüphane’de çalışarak geçirdim ve yüksek bir puanla plastik cerrahiyi kazandım. Umarım bu kütüphanede insanların faydalandığında bir yer olur, tekrar teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

“MEZAR TAŞINDAN ANLAMLI”

Konuya ilişkin hislerini aktaran Hasan Çetintaş ise şu ifadeleri kullandı: “Annemin anısını bu şekilde yaşatabildiğimiz için çok mutluyum. Hepinize teşekkür ederim. Annemin fotoğrafının böyle bir kütüphanede, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının yanında yer alması benim için çok değerli, bir mezar taşından daha anlamlı. Rahmetli annem adına emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

Betül Çetintaş da kayınvalidesinin kitap okumayı çok sevdiğini belirterek onun anısını kitaplarla yaşatmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Karşıyakalı Çiftten Anlamlı Kitap Bağışı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

3. Burhaniye Kitap Fuarı Dolu Dolu Devam Ediyor- Güncel Haberler 10. Boğaziçi Film Festivali’nin  Uluslararası Yarışması’nda  Yer Alan Filmler Açıklandı- Güncel Haberler İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Türk Kızılayı’na destek- Güncel Haberler Performans Tutkunlarının Merakla Beklediği Yeni BMW M3 Competition Sedan ve Yeni BMW M4 Competition Coupé Türkiye’de İBB Kent Orkestrası Açıkhava Yaz Konserleri Başlıyor- Güncel Haberler Dekorasyonda mükemmel uyum için renklerin gücünden yararlanın!- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat