Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kaspersky, IFI Claims Direct tarafından 2021’de ABD’de en çok patenti alınan Rus menşeli şirket seçildi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Blog » Kaspersky, IFI Claims Direct tarafından 2021’de ABD’de en çok patenti alınan Rus menşeli şirket seçildi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kaspersky, IFI Claims Direct tarafından 2021 yılında ABD'de patenti alınan Rus menşeili şirketler arasında birinci seçildi. Dünya çapında 145 milyondan fazla patent kaydıyla patent veri analizinde dünya lideri IFI tarafından birinci olarak seçilmesi, Kaspersky'nin siber güvenlik alanındaki liderliğini ve yenilikçiliğini bir kez daha vurguluyor.

Kaspersky, devamlı olarak yeni siber güvenlik teknolojileri geliştirip patentini alarak sektördeki liderliğini kanıtlamaya devam ediyor. Bu yenilikler ev kullanıcılarından büyük şirketlere ve hükümetlere kadar herkesin korunması için gelişmiş ve kapsamlı güvenlik çözümleri ve hizmet portföyüne katkıda bulunuyor. Şirket, ağ ve bilgisayar güvenliği, makine öğrenimi, güvenlik bilgileri, otomotiv teknolojisi ve güvenliği dahil olmak üzere uzman çözümleriyle ilgili alanlarda düzenli olarak patent başvurusunda bulunarak, dünyayı güvenli teknolojik fırsatlarla dolu bir geleceğe taşıma konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor.

IFI Claims Direct tarafından yayınlanan yıllık patent sıralaması analizinde Kaspersky, 2021'de yayınlanan 43 patentle ABD'de en çok patent alan Rus şirketi seçildi. Şirket, tarihi boyunca yalnızca ABD'de 412 patent aldı. Ayrıca Rusya, AB, Çin ve Japonya dahil olmak üzere dünya genelinde 1.200'den fazla patente sahip.

ABD patent verileri, geçen yıl patent alımlarının toplamda 7 oranında düştüğünü gösteriyor. Patent büyümesinin görüldüğü tek alan, Kaspersky için önemli bir odak alanı olan makine öğrenimini içeren "belirli hesaplama modellerine dayalı bilgisayar sistemleri" oldu. IFI sıralamasına göre, Kaspersky'nin son iki yıldaki başlıca patentli teknoloji alanları arasında ağ güvenliği için ağ mimarileri veya ağ iletişim protokolleri ve belirli hesaplama modellerine dayalı bilgisayar sistemleri yer alıyor.

Kaspersky Stratejik IP Geliştirme Başkanı Anton Tikhomirov, şunları söylüyor: "Kaspersky her zaman yenilikçi bir şirket olmuştur. Bu ödül, teknoloji inovasyonu ve Ar-Ge'deki lider konumumuzu güçlendiriyor. Uzman mucitlerden oluşan ekibimiz, bu patentleri ABD'de ve tüm dünyada geliştiren ve yayınlayan çalışmaları nedeniyle bu takdiri hak ediyor. ABD pazarındaki patent liderliğimiz, yaratıcı gelişime benzersiz bağlılığımızın ve teknolojik fırsatlarımızı tüm dünyadaki pazarlara sunma kararlılığımızın kanıtı niteliğinde.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaspersky, IFI Claims Direct tarafından 2021’de ABD’de en çok patenti alınan Rus menşeli şirket seçildi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Atatürk ve İnönü’den 80 yıl sonra Kılıçdaroğlu CHP Lideri sıfatıyla İzmir Milli Kütüphanesi’nde- Güncel Haberler Zorlu PSM’de Bu Ay; Haziran- Güncel Haberler İstanbul Bilgi Üniversitesi ile İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası’ndan İş Birliği- Güncel Haberler Başkan Tunç Soyer Büyükşehir’in din görevlileri ile bereket sofrasında buluştu- Güncel Haberler Geleneksel güvenlik sistemleri dijitalleşiyor Alper Erözer’in albüm heyecanı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat