Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kaspersky, siber güvenlik uzmanları için tersine mühendislik üzerine çevrimiçi kurs başlattı

Ana Sayfa » Blog » Kaspersky, siber güvenlik uzmanları için tersine mühendislik üzerine çevrimiçi kurs başlattı
Google News Abone Ol

Kaspersky'nin BT karar vericileriyle yaptığı bir ankete göre, BT güvenlik bütçelerini artırmayı planlayan işletmelerin 41'i güvenlik uzmanı uzmanlıklarını geliştirmesine ihtiyaç duyuyor. Kariyerlerinde ilerlemek isteyen BT güvenlik profesyonelleri, bu ihtiyacı karşılamak için kendilerini geliştirmeye çalışmalı.

 

Geçen yılki pandemi kısıtlamaları göz önüne alındığında, çevrimiçi sınıfların popülerliği önemli ölçüde arttı. Kaspersky, kötü amaçlı yazılım analizi ve tersine mühendislik yeteneklerini geliştirmek isteyenlere yardımcı olmak için bu beceriye adanmış yeni bir çevrimiçi eğitim programı başlattı.

 

Kurs, katılımcıların mevcut kötü amaçlı yazılım analizi bilgilerini pratik bir deneyime dönüştürmelerine olanak tanıyor. Bu, Kaspersky Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi kıdemli güvenlik araştırmacıları Denis Legezo ve Ivan Kwiatkowski'nin gözetiminde, en iyi uygulamalar çevresinde uygulamalı öğrenim yoluyla sağlanıyor. Küresel Araştırma Analizi Ekibi (GReAT), karmaşık tehditlere ve bunlara nasıl yanıt verileceğine odaklanan, uluslararası alanda tanınan bir siber güvenlik grubu olan kötü amaçlı yazılım araştırmacılarından ve tehdit avcılarından oluşuyor.

 

Kurs, MontysThreeLuckyMouse ve Lazarus da dahil olmak üzere, eğitmenlerin kişisel olarak araştırdığı 10 gerçek APT vakasına dayanan 50'den fazla adım adım video ders içeriyor.

 

Katılımcılar, IDA Pro, Hex-Rays Decompiler, Hiew ve 010Editor gibi bir dizi araç kullanarak bu vakaları kapsamlı ve verimli bir şekilde analiz edebilecekleri 100 saatlik özel sanal laboratuvar süresi sayesinde pratik güvenlik becerilerinde uzmanlaşacaklar. Eğitimin hedefleri arasında programlama dilleri veya scriptler kullanılarak yazılmış örneklerin analizini gerçekleştirme becerisi, kötü amaçlı yazılımdaki gizlenmiş veya şifrelenmiş içeriğin işlenmesi ve birleştirme süreçlerine daha fazla aşinalık sağlamak yer alıyor.

 

Kurs materyalleri altı aylık bir süre için mevcut, dolayısıyla her öğrenci kendisi için uygun bir hızda öğrenebiliyor. Genel program, kurumsal eğitim biçiminde hem bireylere hem de daha geniş siber güvenlik birimlerine yönelik olarak hazırlandı. Güvenlik araştırmacıları, olay müdahale personeli, kötü amaçlı yazılım analistleri, güvenlik mühendisleri, ağ güvenliği analistleri, APT avcıları ve güvenlik operasyonları merkezi (SOC) personeli kurstan fayda sağlayabiliyor.

 

Kaspersky Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi Direktörü Costin Raiu, şunları ifade ediyor: "Katılımcılar, özel laboratuvarlarda gerçek hayata dair vakalar üzerinde çalışan Kaspersky uzmanlığından yararlanarak mevcut becerilerini yeniden şekillendirebilir, tersine mühendisliğin inceliklerini öğrenebilirler. Bu aynı zamanda mevcut becerilerin gelecekte gerçek hayat vakalarına uygulanmasında daha fazla güven ve verimlilik sağlar. Bu eğitim, güvenlik uzmanlarının günümüzün tehdit ortamına göre daha kapsamlı siber güvenlik uzmanlarına dönüşmelerine yardımcı olacak.”

 

Hedefli Kötü Amaçlı Yazılım Tersine Mühendislik kursu, Kaspersky'nin güvenlik uzmanları için eğitim programlarına ev sahipliği yaptığı, sürekli büyüyen eğitim portföyünün bir parçası. Portföy ayrıca YARA ile APT'leri bir "GReAT Ninja" gibi nasıl avlayacağınıza dair çevrimiçi eğitimi de içeriyor. Yakında daha fazla kurs yayınlanacak, portföyü buradan takip edebilirsiniz.

Yeni kurs ve kayıt hakkında daha fazla bilgiyi bu bağlantıdan edinebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kaspersky, siber güvenlik uzmanları için tersine mühendislik üzerine çevrimiçi kurs başlattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  24 Saatte İş, kadınların iş hayatında karşılaştığı zorluklarla ilgili anket düzenledi- Güncel Haberler Keçiören Sanat Galerisi Sanatseverleri Bekliyor 15 Kasım’a Kadar Açık- Güncel Haberler Kaspersky, son aylarda e-posta sahtekarlığı saldırılarının iki katına çıktığını tespit etti- Güncel Haberler Tohum Otizm Vakfı 133. Özel Eğitim Sınıfı’nı Sivas’ta Açtı!- Güncel Haberler 10. Boğaziçi Film Festivali’nin Akreditasyon Başvuruları Başladı- Güncel Haberler VCT 1. Aşama Masters Türkiye heyecanı artarak devam ediyor!

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat