Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Katar’da kaçırılmaması gereken beş sergi- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Katar’da kaçırılmaması gereken beş sergi- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Katar, 2022 FIFA Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, en çok tercih edilen tatil destinasyonlarından biri olarak da dikkat çekiyor.

Ülkenin çeşitli otel, restoran, müze ve uluslararası spor etkinlikleri yelpazesi sayesinde seyahat edenler, Ortadoğu'nun en iyilerini tek bir yerde bulabiliyorlar. Dünyaca ünlü mimarlar tarafından tasarlanan müzeler ve galeriler Katar'ın merkezinde yer alıyor ve dünyanın dört bir yanından sanatsal etkinlikler dikkat çekiyor.

Katar Turizm, bu ay birçok yeni açılışla birlikte ziyaret edilecek sergilerin bir listesini hazırladı:

1) Virgil Abloh: Figures of Speech. 31 Mart 2022'ye kadar açık

28 Kasım 2021'de ne yazık ki vefat eden sanatçı ve tasarımcı Virgil Abloh'un Ortadoğu'daki ilk müze sergisi Figures of Speech, Virgil'in görsel sanatlardan müziğe, modaya, mimariye ve tasarıma uzanan çalışmalarına derinlemesine bir bakış sunuyor. Sergi, yerel ve uluslararası sanatçıların çalışmalarını destekliyor. Picasso ve Giacomoetti'nin eserlerinin yanı sıra yeni sergileri de içeren gelişen bir sanat merkezi olan İtfaiye İstasyonu'nda yer alıyor.

2) Christian Dior: Düşlerin Tasarımcısı. 31 Mart 2022'ye kadar açık

House of Dior'un Ortadoğu'daki ilk retrospektifinde Şeyha Moza bint Nasır'ın özel koleksiyonundan parçalar sergileniyor. Doha'nın Msheireb kent merkezindeki M7' şehrinde yer alan haute couture elbiseleri ve Paris'teki Musée des Arts Décoratifs koleksiyonundan eserler sergileniyor ve Dior'un 75 yıllık yaratıcı tutkusunu kutluyor.

3) Lost in America- Jeff Koons. 31 Mart 2022'ye kadar açık

Jeff Koons'un Körfez'deki ilk sergisi, kırk yılı aşkın bir süredir 60'tan fazla sanat eserini sergiliyor. Massimiliano Gioni tarafından düzenlenen sergide, dünyanın en tanınmış çağdaş sanatçıların çalışmaları pop, minimalizm ve hazır sanat arasında köprü kuran ve dünyanın en tanınmış çağdaş sanatçılarından birinin olağanüstü kariyerine benzersiz bir bakış açışı sunuyor.

4) Kader Attia: Sessizlik Üzerine. 31 Mart 2022'ye kadar açık

Bu sergi, Fransız sanatçının mirası, sömürgecilik ve liberalleşme hakkındaki fikirleriyle eşsiz bir sergisidir. Silence'da sömürge sonrası travma temalarını ve son yıllarda devam eden psikiyatrik 'onarımı' sosyal ve bireysel düzeyde inceliyor. Sanatçının amacı ve küratöryel yaklaşımı, müze galerilerinde çeşitli seviyelerde ve görünümlerde yapılan çalışmalarla karşılaşırken izleyicinin duygusal ve fiziksel deneyimini teşvik etmektir.

5) Amerika'nın Kaslı Arabaları. 15 Şubat 2022'ye kadar açık.

İkonik otomobil modellerinin sergilendiği sergi, otomobillerin geçici ulaşım olarak değil, bir sanat eseri olarak algılanmasını sağlıyor. Diziliş, kendi hikayelerine sahip olan ve Amerikan otomobil sahnesinin değişen tarihine ve durdurulamaz evrimine bir bakış açısı kazandıran klasik otomobillere sahiptir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Katar’da kaçırılmaması gereken beş sergi- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   

RASTGELE İÇERİKLER

Cilt Yaşlanmasının Önüne Lazer Teknolojisi İle Geçebilirsiniz Evcil hayvanınızın ismi hacklenmenize neden olabilir!- Güncel Haberler “Ted Bundy’’ Oyunu Bilkent Sahne Ast’ta- Güncel Haberler Keleş: Emekçi Kadınlarımızın Günü Kutlu Olsun- Güncel Haberler AKM Yeşilçam Sineması’nda 26 Ağustos – 1 Eylül Filmleri- Güncel Haberler İzmir’in Breaking rehberi “Dance City Guide” yayında- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat