Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kınık, Bölgede Savunma Sanayi, İHA ve SİHA Üretiminin Merkezi Olacak- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Kınık, Bölgede Savunma Sanayi, İHA ve SİHA Üretiminin Merkezi Olacak- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Kınık, Bölgede Savunma Sanayi, İHA ve SİHA Üretiminin Merkezi Olacak- Güncel Haberler

İzmir Kınık'a dev bir yatırım daha geldi. Artık Kınık'ta Savunma Sanayi, İH , SİHA ve Denizcilik (Marine)  Sektörüne yönelik parçaların üretimi yapılacak.

Egenin en bereketli topraklarından birine sahip İzmir'in Kınık ilçesi tarımın yanı sıra sanayi sektöründe de büyümeye devam ediyor.  Konumu itibariyle özellikle İstanbul ve limanlara yakınlığı ile yatırımcıların her geçen gün ilgisini çeken Kınık, yeni bir yatırıma daha ev sahipliği yaptı.

Kınık Organize Sanayi Bölgesi'nde toplam 2500 metrekare alan üzerine kurulu alanda hizmet verecek olan fabrikanın temelini, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, canlı bağlantı ile uzaktan bağlanarak attı . Kınık'taki temel atma törenine ayrıca Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi, Kınık OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Ekmekçioğlu, Kınık OSB Bölge Müdürü Mert Ali IŞIK, Ak Parti İlçe Başkanı Sami Mollaahmet, CSC Makina Şirket Sahibi Can Ergün, BKD Tarım Şirket Sahibi Ali Mazman ve Ziraat Bankası Müdürü Cem Öncüer katılım sağladı.

Temeli atılan fabrikanın faaliyete geçmesi ile birlikte Kınık Savunma sanayisinde önemli bir konuma sahip olacak. İHA, SİHA ve Denizcilik (Marine) sektörüne yönelik parçaların üretimi artık Kınık Organize Sanayi Bölgesinde üretilecek.

Bölge ve ilçe ekonomisine önemli bir katkı sunacak olan Savunma sanayi fabrikası ayrıca istihdam açısından da ilçeye nefes olacak.

İlk aşamada 100 kişinin tamamlandığında ise 250 kişinin istihdam edileceği yatırımın, yerli ve milli üretim modelinin somut bir örneği haline gelerek, yüksek katma değeri ve ileri teknolojisi ile bölgede kalkınma ve gelişmeyi beraberinde getirmesi bekleniyor.

Kınık organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyete geçecek olan firma sahibi Can Ergün, "Biz burada katma değerli kompozit ürünler üretmek için bir fabrika kurmaktayız. Burada savunma havacılık sektörüne yönelik yüksek teknoloji yani karbon fiberden parçalar ekipmanlar üretmeyi planlamaktayız. Kınık lojistik olarak her yere yakın bir yer ayrıca burada aldığımız destekler hem OSB olsun hem Belediye olsun hem de buranın Coğrafi konumu sebebi ile Kınık'ı tercih etmedeki başlıca sebeplerimiz oldu. Yavaş yavaş artmak üzere ilk etapta 100 kişiye kadar bir istihdam gerçekleştireceğiz buradaki istihdamın belli bir kısmında kadın çalışanlara öncelik vermeyi istiyoruz. 200-250 kişilere ulaşmayı hedeflemekteyiz." dedi.

Organize Sanayi Bölgesi'ne yapılan yatırımdan memnun olduklarını belirten Kınık Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüsamettin Ekmekçioğlu,  "726 dönüm sanayi parseli olan 41 sanayi parseli olan Kınık Organize Sanayi Bölgesi her geçen gün avantajlı konuma geliyor. Gerek İstanbul otoyoluna yakın olması gerek Çandarlı limanı nedeniyle talebi daha çok arttırıyor. " şeklinde açıklamada bulundu.

Kınık ilçesine yapılan yatırımın tüm ilçe ve bölge halkına hayırlı ve de uğurlu olmasını dileyen Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer ise, Katma değeri yüksek olan bir işletme açılacak iş istihdamı sağlayacak burada organize sanayi bölgemizin büyümesinde emeği geçen başta sanayi bakanımıza genel başkan yardımcımız Hamza Dağ'a ve tüm yetkililere teşekkür ediyorum işletmeler Kınık'ta açı ldıkça Kınıklı gençlerimiz iş bulacak, iş istihdamı artacak ayrıca Milli sanayimizde İHA ve SİHA'ların kompozit yapılması da Kınık açısından stratejik bir öneme sahip olduğu için de ayrıca mutluyuz." dedi.

Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi ise yapılan yatırımın Milli savunma sanayimiz için çok önemli olduğunu, Kınık'ın gelişen Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte ülkenin parlayan yıldızı olacağına inandıklarını söyledi.

Kınık'taki bu önemli yatırımın, 2023'ün ilk çeyreğinde faaliyete geçerek hizmet vermesi bekleniyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kınık, Bölgede Savunma Sanayi, İHA ve SİHA Üretiminin Merkezi Olacak- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rengarenk Eğlence Durağı- Güncel Haberler Kocaeli Şehir Tiyatroları 25. yılını kutladı- Güncel Haberler Tavşantepe Cemevi’nde son rötuşlar yapılıyor- Güncel Haberler Tanısı konulamayan belirtiler hastalık hastalığının habercisi olabilir- Güncel Haberler Muğla 100 Yaş Evlerinde Sinema Günleri Başladı- Güncel Haberler İzmir’de sanat hak ettiği değeri bulacak- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Takipçileri Merakla Bekliyor: 2 Haziran Cuma Reyting Sonuçları Açıklandı Mı? 1 Haziran Perşembe Reyting Mücadelesi: Camdaki Kız, Gülcemal, Yüz Yıllık Mucize ve Survivor Arasında En Çok İzlenen Hangisi Oldu? 31 Mayıs 2023 Çarşamba Günü Televizyon Reyting Savaşı: Hangi Yapım Birinci Oldu? 30 Mayıs Salı Reyting sonuçları: Ben Bu Cihana Sığmazam Total’de Lider!

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat