Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kırmızıda Dur De! Projesi 4 Yılda 4 Milyon 200 Bin Kişiye Ulaştı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Kırmızıda Dur De! Projesi 4 Yılda 4 Milyon 200 Bin Kişiye Ulaştı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol
Kırmızıda Dur De! Projesi 4 Yılda 4 Milyon 200 Bin Kişiye Ulaştı- Güncel Haberler

Çocukları ve toplumun diğer tüm kesimlerini, çocukların bedensel söz hakkı başta olmak üzere tüm hakları konusunda bilinçlendirme amacını taşıyan Kırmızıda Dur De! projesi 4 yılı geride bıraktı. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve GSK Türkiye’nin birlikte yürüttüğü proje kapsamında bugüne kadar 19 binden fazlası çocuk olmak üzere 4 milyon 200 binden fazla kişiye erişildi.

 

Çocukların başta bedensel söz hakkı olmak üzere haklarının tümüyle ilgili farkındalıklarının artmasını ve hem kendilerinin hem de başkalarının sınırları olduğu konusunda bilinçlenmelerini hedefleyen Kırmızıda Dur De! projesi 4. yılını başarıyla geride bıraktı. TOG ve GSK Türkiye iş birliğinde yürütülen proje kapsamında fiziksel ve çevrim içi aktivitelerle 19 bini aşkın çocuğa erişilirken toplamda 4 milyon 200 binden fazla kişiye ulaşıldı.

 

Proje kapsamında bugüne kadar 75 GSK Türkiye gönüllüsü ve 2 bin 400’ten fazla Toplum Gönüllüsü görev aldı. Hazırlanan bilgilendirme kitapçığı ile projenin son iki yılında yaklaşık 42 bin kişiye erişildi. Bursa, İstanbul, İzmir ve Konya’da düzenlenen okul aktiviteleriyle doğrudan 4.370 çocuğa ulaşıldı. Çocuk hakları konusunda işleyecekleri derslerin içeriğine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen özel aktiviteler ile 145 öğretmene eğitim verildi.

 

Kırmızıda Dur De! projesi ile elde ettikleri sonucun önemini vurgulayan GSK Türkiye İletişim ve Hasta İlişkileri Lideri Selcen Çökdü, “GSK olarak, bakış açımızın temelini oluşturan sürdürülebilirlik yaklaşımımızda, içinde bulunduğumuz topluma katkı sağlamak önemli bir konuma sahip. GSK Türkiye ekibi olarak; hayatın her anında iyilik sağlık için çalışıyor, bu doğrultuda projeler hayata geçirmeye çalışıyoruz. TOG iş birliğinde hayata geçirdiğimiz kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile bugüne kadar toplumsal sürdürülebilirlik alanında değer yaratan işlere imza attık. Bu projeler arasında en öne çıkanlardan biri de Kırmızıda Dur De! oldu. 4 yıllık süreç boyunca projemizi güçlendirirken, pandeminin başlamasıyla dijital ortama taşıdığımız aktivitelerimiz sayesinde çocukları ve toplumun diğer ilgili kesimlerini çocuk hakları konusunda bilinçlendirdik. GSK Türkiye olarak toplumumuza ve çevremize fayda yaratacak projeleri gelecekte de hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

TOG Genel Müdürü Ayşe Kırımlı, “Kırmızıda Dur De! projesi elde ettiği sonuçlarla ve taşıdığı amaçla bizi gururlandıran projeler arasında yerini aldı. Projemizin eriştiği kişi sayısını bugün milyonlarla ölçebiliyorsak, bu başarıyı GSK Türkiye gönüllülerinin ve Toplum Gönüllüsü gençlerin projemize duyduğu inanca ve gösterdikleri çabaya borçluyuz. Okul uygulamalarından webinarlara, çevrim içi eğitimlerden bilgilendirme kitapçıklarının hazırlanıp dağıtımına uzanan çok ayaklı ve toplumun farklı kesimlerine dokunan 4 yıllık bir süreci başarıyla geride bırakmanın mutluluğu içindeyiz. Başladığımız ilk günden bu yana projemize gönül ve emek veren herkese TOG adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kırmızıda Dur De! Projesi 4 Yılda 4 Milyon 200 Bin Kişiye Ulaştı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

5’inci Uluslararası Ekslibris Yarışması Sergisi İstinye Üniversitesi’nde açıldı- Güncel Haberler Bitcoin Mayıs’tan Bu Yana En Yüksek Seviyesinde- Güncel Haberler BBC İklim Değişikliğine Dair 7 Ayrı Belgeselle Geliyor- Güncel Haberler Çubuklu Osmaniye de  3. geleneksel bayram coşkusu yaşandı- Güncel Haberler İş Hayatının Psikolojik Getirileriyle Baş Etmek Mümkün- Güncel Haberler Çerçeve dergisi’nin 96’ıncı sayısı okuyucularıyla buluştu

REYTING SONUÇLARI

29 Mayıs Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı: Ömer Dizisi Reytinglerde Zirveye Oturdu! 28 Mayıs Pazar Reyting sonuçları çıktı! 27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - İstanbul Evden Eve Nakliyat - Fethiye Kiralık Villa - İstanbul Eşya Depolama - Kore Kozmetik Ürünleri - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat