Kitabımı Yıldız Tilbe ve Sezen Aksu’ya borçluyum…

15.03.2021

0 Yorum

Ünlü iletişimci Özgür Aras  yakın arkadaşı Murathan Artagan’ın, yazdığım şiirleri bir araya getirerek yayınevine yollayarak  ‘Kapısız Oda” adını verdiği ilk kitabının yayınlanmasını sağladı…   İlk kitabı olmasına rağmen bu kadar kısa sürede büyük bir okuyucu kitlesine ulaşmasının ciddi bir çalışma sonucu olarak ortaya çıktığını belirten Murathan Artagan “Aşıklar, aşkın yolundan gidenler; yıllar içinde yaşadığım gerçek hikâyelerden çıkan hissiyatlarımı bu kitapta bulacaklar.

Kitabımı Yıldız Tilbe ve Sezen Aksu’ya borçluyum…

Ünlü iletişimci Özgür Aras  yakın arkadaşı Murathan Artagan’ın, yazdığım şiirleri bir araya getirerek yayınevine yollayarak  ‘Kapısız Oda” adını verdiği ilk kitabının yayınlanmasını sağladı…

 

İlk kitabı olmasına rağmen bu kadar kısa sürede büyük bir okuyucu kitlesine ulaşmasının ciddi bir çalışma sonucu olarak ortaya çıktığını belirten Murathan Artagan “Aşıklar, aşkın yolundan gidenler; yıllar içinde yaşadığım gerçek hikâyelerden çıkan hissiyatlarımı bu kitapta bulacaklar. Aşkın tasvirini en güzel yapan Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe'ye beni geliştirdiği, yetiştirdiği için teşekkür ederim.” dedi.

 

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Tasarım Bölümü Mezunu olan çocukluğundan beri yazmaya merakı bulunan Murathan Artagan, okuyuculardan gelen olumlu tepkilerde kendisini motive ettiğini söyledi. Murathan Artagan‘ın, Mustafa Tenker Yayın Grubuna bağlı KitapAt Yayınları etiketiyle okuyucu ile buluşan “Kapısız Oda” kitabının kapağını dünyaca ünlü  ressam Renan Kaleli özel olarak tasarlarken Deniz Seki, Simge, Yonca Evcimik, Deniz Akkaya, Cem Bekar gibi birçok ünlü isimde sosyal medya da Murathan Artagan ‘a destek verdiler…

Murathan Artağan / Kapısız Oda

Çocukken bile hep cesur olduğumu hatırlıyorum. Hep elebaşı hep baş belası. Fütursuzca duygularını yaşayan biri.. Baskılardan da korkardım elbet. Duygularımı, sonunu düşünmeden ifade ettim ve candan dostum Özgür Aras bana inandı, sırtımı sıvazlamak yerine öne itti. Ona teşekkürüm yolumdaki tek yönüm!! Babasından korkusuzca korkan, babası gibi olan oğlan çocukları… Alınlarından öpün! Bu hikaye onların. Final çizgisini açık ara göğüsleyen çocuklar… Korktuğu karakteri yatağında bulan, bir adam kitabı bu! Yaşadıklarında, hep kalem tutmak isteyen, duygularını fark etmeden kaleme döken, dikenli bir yolda olan, şeffaf olmayı kendine yenilmişlerin kitabi! Çocukken, adamlığı seçmiş güçlü olması mecburi ve serbest, karakterinden başka kimseyi tanımayan adam kitabi bu!! Sonsuza dek yalnızlığı benimsememiş, seçimlerini tercih etmemiş bir çiçeğin kitabi bu! Sonu ne hüsran ne mutlu son… Kimine göre karalanacak sayfa kimine göre onur duyulacak bir adam hikayesi bu!!! Hikâyelerin derinliğine yenilecek, kraliyet ailesinin yapayalnız prensinin kitabı bu! Aşkı tanımadan aşka tapan, aşkı ararken, aşkın aslında toz bulutu olduğunu anlayan bir çocuk adamın kitabı bu!! Hissiyatsız sevişmeleri konu alan, kokuyu unuttuğunda hayata küsenlerin kalbi, fiilen sözcük, hissen hissiz, çıkışsız odanın kitabı bu! İmkansıza imkan yaratan, kendine inanan birini anlattım. Evet bu bendim. İnandıkları yıkılan, depresifin kelime anlamını bilmeden, psikolojiyle sınanmışların kitabi! Benden ziyade, bana özelden bahsetmek istemem fakat tanımanızı isterim. Her Birinizde bir ben varım!. '' Ben böyleyim kardeşim '' diyenlerin, başucu kitabı, yol arkadaşı şarkıları! Felsefeye bakışın en arabesk halinin kitabi bu!!!

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ