Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kızılay Bu Ramazan’da da İhtiyaç Sahiplerinin Yanında- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Kızılay Bu Ramazan’da da İhtiyaç Sahiplerinin Yanında- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

KIZILAY 400 MİLYON LİRALIK DESTEK PAKETİYLE 8 MİLYON İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞACAK

 

Yardım projeleriyle ihtiyacı olana el uzatan, yardım etmek isteyene de kolaylık sağlayan Kızılay, gelenekselleşen Ramazan yardımlarıyla bu yılda milyonlara ulaşacak. “Az Çok Demeden Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun” sloganıyla Ramazan kampanyasını yürütecek olan Kızılay, bu ramazan ayında 400 Milyon TL ile başlatacağı kampanyada 8 Milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Bağışçılarımızın da desteği ile bu rakamların katlanacağına inanıyorum” dedi. 

 

Kızılay’ın ülke geneline yayılmış şubelerinin yapmış olduğu detaylı sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlarımızın ihtiyaçları Ramazan ayında da karşılanmaya devam edecek. Hayırseverlerin bağışlarıyla yardım miktarını artırmayı da hedefleyen Kızılay, sosyal hizmet uzmanları, şubeleri ve temsilciliklerinin yanı sıra 75 bin gönüllüsünün katılımı ile Ramazan ayı boyunca sahada çalışmalarını sürdürecek. 

 

2022 Kızılay “Dayanışma Yılı” 

2022 yılının Kızılay Dayanışma yılı olduğunu belirten Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık İstanbul Çalışma Ofisinde düzenlediği basın toplantısıyla Ramazan ayında yapılacak yardımlara ilişkin bilgi verdi. Kınık, “Kızılay bir dayanışma platformu olarak bu yılda yoksullar, mahrumlar, evlerini barklarını kaybetmiş durumda olan muhacirler, mülteciler ve kırılgan insanların yanında olacak” diye konuştu.

 

400 Milyon Liralık Yardım 8 Milyon İhtiyaç Sahibine Ulaştırılacak

Dr. Kerem Kınık, “Bu yıl öz kaynağımızdan ayırmış olduğumuz ve vatandaşlarımızdan taahhüdünü aldığımız 400 milyon lira değerindeki bir programla 8 milyon insana ulaşmayı hedefledik. Bu rakamlar bağışçılarımızın destekleriyle daha da artacaktır. 

Faaliyetlerimizi yürütürken odağımıza daha çok nakit temelli desteğimizi alıyoruz” dedi. 

 

Kızılay’ın Yurtiçi Yardımları 

Nakit temelli yardım yöntemiyle ailelere belirledikleri ihtiyaçları arasında tercih yapma imkânı sağladıklarını belirten Kınık, “220 bin aileye hane başı 500’er TL’den 110 milyon TL’lik nakdi destek sağlanacak. Alışveriş kartlarıyla 49 bin aileye toplamda 24.5 milyon TL değerinde destek verilecek” diye konuştu. 31 aşevi ve 74 mobil ikram aracıyla yıl boyunca sıcak yemek desteği veren Kızılay, Ramazan döneminde de şubeleriyle de birlikte 76 milyon TL değerinde 3.8 milyon kişilik iftarlık yemek verecek. 97 bin adet gıda kolisiyle 388 bin kişiye yaklaşık 29.1 milyon TL değerinde yardım ulaştırılacak. Çocuklar için hazırlanan 3.25 milyon TL değerindeki 140 bin ikram paketi ve 3 bin oyuncak hediye edilecek. Temel gıda ve iftarlık yemek yardımlarının yanı sıra 60.5 milyon TL değerinde tutarla 506 bin kişinin de bayramlık giyim ihtiyacı karşılanacak.

 

İlk bağış Dr. Kınık’tan 

Kızılay’ın yürüttüğü yardım çalışmalarına ilişkin tüm detayların www.kizilay.org.tr adresinden görülebileceğini belirten Kerem Kınık, bu yıl uygulamaya geçecek olan mobil bağış noktalarından ilk bağışı da kendisi yaparak süreci başlattı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kızılay Bu Ramazan’da da İhtiyaç Sahiplerinin Yanında- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Aksiyon Gerilim Filmleri Aralık Ayında Filmbox Extra Ekranlarında- Güncel Haberler Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Berat Kandili’nde Helva Hayrı- Güncel Haberler 2021’de okul hayatı nasıl olacak? Okul seçerken nelere dikkat etmeliyiz?- Güncel Haberler ‘Burak Budak başarılı radyo programları ile en çok dinlenenler arasında yerini aldı’- Güncel Haberler Affiliate Marketing Tüketiciyi Markayla Tanıştırıyor, Satış Sitesine Yönlendiriyor, Bütçeyi Doğru Kullanmayı Sağlıyor- Güncel Haberler Büşra Develi ve Birkan Sokullu’nun Yeni Beymen Club Filmi Yayında- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat