Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kızılay Ukrayna İçlerindeki Yardım Çalışmalarını Sürdürüyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Kızılay Ukrayna İçlerindeki Yardım Çalışmalarını Sürdürüyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ukrayna ile Rusya arasında süren çatışmalar 22. gününe girerken Kızılay ve Ukrayna Kızılhaçı ortak insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. Ukrayna Kızılhaçı görevli ve gönüllülerinin yetersiz kaldığı bölgelerde Kızılay ekipleri savaş mağdurlarına beslenme, barınma, giyim, sağlık, hijyen, vb. yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor.

 

Kızılay, Ukrayna’da yaklaşık 3 haftadır devam eden insani krize yönelik çalışmalarını derinleştirerek sürdürüyor. Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri operasyon başlattığını açıklamasının ardından harekete geçen Kızılay bugüne kadar beslenme, barınma, bebek bezi, giyim malzemeleri, battaniye, uyku tulumu, yatak, yorgan, tuvalet kağıdı, hijyen malzemeleri, ilaç ve tıbbi malzemeler, ilk yardım çantası gibi acil ihtiyaçlardan oluşan 12 milyon TL değerindeki 24 TIR insani yardım malzemesini bölgeye ulaştırdı. Ayrıca 3 TIR daha Kızılay’ın İstanbul Anadolu Bölge Lojistik Merkezinden yola çıktı.

 

Birleşmiş Milletlerin paylaştığı 14 Mart tarihli verilere göre 700’e yakın sivilin hayatını kaybettiği, bin 143 sivilin yaralandığı ve 3 milyondan fazla kişinin çatışmalardan kaçarak komşu ülkelere sığındığı Ukrayna’da Kızılay ve Ukrayna Kızılhaçı el ele çalışmalarını yürütüyor. Çatışma ve sınır bölgelerindeki sığınaklarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılayan Kızılay, Chernivtsi ve Brusnytsya bölgelerinde aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu ve güvenli bir noktaya ulaşmak için yer değiştirmekte olan insanlara destek oluyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kızılay Ukrayna İçlerindeki Yardım Çalışmalarını Sürdürüyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Mürselpaşa Bulvarı’na karayolu alt geçidi- Güncel Haberler Karşıyaka Kolektif’te fikir yarışması!- Güncel Haberler Nissan Yönetiminde Görev Değişimi- Güncel Haberler Engellilere Halk Oyunlarıyla Rehabiltasyon- Güncel Haberler 29 Haziran 2023 Reyting Sonuçları: MasterChef Türkiye All Star Birinci! “DİLBERAY”: Birinciliği Bırakmıyor/ Vizyona girdiği ilk haftada en fazla izlenen film oldu- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat