Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kocaeli Geleninde Yoğun Üstyapı Çalışmaları Yapılıyor- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Kocaeli Geleninde Yoğun Üstyapı Çalışmaları Yapılıyor- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Kocaeli genelinde altyapı yenileme ve yeni hat çalışmaları gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, altyapı çalışmaları ile kazı alanları çökme süreci tamamlanan bölgelerde üstyapı çalışmaları gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında onlarca ekip ile asfalt serim, asfalt yama, parke ve bordür çalışmaları yapılıyor.

YATIRIM ATAĞI SÜRÜYOR
Çeşmeden akan içilebilir suyun korunması, küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerine karşı içme suyunda kayıp kaçaklarının azaltılması, yüzey sularının düzenli akışının sağlanması, sanayi ile birlikte sürekli artan nüfusun ihtiyaçlarının karşılanması, çevre kirliliğinin önlenmesi ve korunması gibi nedenlerle Kocaeli genelinde, içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı hatları yenileniyor. 2004 yılından bu yana İl genelinde altyapı hatlarının yenilenmesi ve yeni yerleşim alanlarının sağlıklı altyapı hatlarına kavuşturulması için binlerce kilometre uzunluğunda çalışma gerçekleştirildi. Bu çalışmalar nedeniyle içme suyunda kayıp kaçak oranı yüzde 26 seviyelerine indirildi, sıfır kirlilik ilkesi ile yapılan yüzde 100 atıksu arıtma ile çevre kirliliğinin önüne geçildi.

YOĞUN ÇALIŞMALAR
Kocaeli genelinde yaklaşık 19 bin km uzunluğunda içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı işleten ve yenileme çalışmalarını sürdüren KBB İSU Genel Müdürlüğü, altyapı çalışmalarının yenilenmesi sırasında bozulan yolların üstyapılarını da gerçekleştiriyor. İlçe belediyeleri ile protokol imzalayan İSU Genel Müdürlüğü, altyapı ile kazı alanlarının çökme süreci tamamlanan bölgelerde, program çerçevesinde üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.

İL GENELİNDE ÇALIŞMALAR
Körfez, Derince, İzmit, Gölcük, Başiskele, Gebze, Kartepe, Karamürsel, Darıca, Dilovası ilçelerinde onlarca ekip, havaların ısınması ile birlikte üstyapı çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ekipler, kazı alanları çökme süreci tamamlanan cadde ve sokaklarda asfalt serim ve asfalt yama ile parke ve bordür çalışmalarını yapıyor. Altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklar da vatandaşların yaya ve araç kullanımına açıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kocaeli Geleninde Yoğun Üstyapı Çalışmaları Yapılıyor- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Kızılay beklenen kar yağışı için hazırlıklarını tamamladı- Güncel Haberler Rüya Büyüktetik Cansağlar “en İyi Tatil Partnerim, Eşim”- Güncel Haberler Okullanrın Açık Kalmasının Anahtarı Aşılamada!- Güncel Haberler Melek Mosso Zorlu Center’ı şarkılarıyla coşturdu- Güncel Haberler Bayramımızı Coşkuyla Kutlayacağız- Güncel Haberler Şebnem Bozoklu: “Çok güzel sinirlenirim”- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat