Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kosova’nın bağımsızlığının 14. yılı Bayrampaşa’da kutlandı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Kosova’nın bağımsızlığının 14. yılı Bayrampaşa’da kutlandı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Bayrampaşa Belediyesi, Kosova’nın bağımsızlığının 14. yılını görkemli bir programla kutladı. Programa ev sahipliği yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Bayrampaşa denince akla Balkanlar, Balkanlar denince akla Bayrampaşa gelir. Dost ve kardeş ülke Kosova’nın bağımsızlığının 14. yılı kutlu olsun” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl bağımsızlığının 14. yılını kutlayan Kosova için Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde özel bir program düzenledi. Program Türkiye ve Kosova milli marşlarının çalınmasıyla başladı. Protokol konuşmaları ve folklor gösterisiyle devam eden programda; İmran Salkan, Grup Besa, Mecit Şenol ve Serhat Nişli konser verdi.

Başkan Atila Aydıner’in ev sahipliği yaptığı programa Kosova’nın İstanbul Başkonsolosu Suzan Novoberdaıu, Arnavutluk’un İstanbul Başkonsolosu Blerta Kadzadej, Kosova Kültür, Gençlik ve Spor Bakan Danışmanı Onur Canhasi, Kosova’nın İstanbul Başkonsolosluk Müsteşarı Petrit Prekazi ve AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı ile çok sayıda davetli katıldı.

BAŞKAN AYDINER: KOSOVA ECDADIMIZIN BİZE EMANETİDİR

Programda konuşan Başkan Atila Aydıner, “Kosova, şanlı ecdadımızın bizlere bıraktığı değerli bir mirastır. Kosova’nın bu günlere gelmesi kolay olmadı. Kosova bağımsızlık yolunda büyük acılar çekti, sürekli mücadele verdi ve zoru başararak 2008 yılında bağımsız oldu. Türkiye, Kosova’yı ilk tanıyan ve destekleyen ülkelerin başında geldi. Bizim Kosova ile bağlarımız ve bağlantılarımız Osmanlı dönemine kadar uzanıyor. Kosova, tam 524 yıl boyunca Osmanlı idaresinde refah ve huzur içinde yaşadı. Bugün Bayrampaşa denince akla Balkanlar, Balkanlar denince akla Bayrampaşa gelir. Dost ve kardeş ülke Kosova’nın bağımsızlığının 14. yılını işte böyle bir ilçede Bayrampaşa’da kutluyoruz” dedi.

Kosova uzun mücadelelerin ardından 17 Şubat 2008’de bağımsızlığına kavuşmuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kosova’nın bağımsızlığının 14. yılı Bayrampaşa’da kutlandı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

  Promosyon şemsiye

RASTGELE İÇERİKLER

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nden “Hırçın Kız” geçti- Güncel Haberler Antalya’da 19 Mayıs coşkuyla kutlandı – Güncel Haberler Konak’ta yetenek mesleğe, meslek kazanca dönüşüyor- Güncel Haberler Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı İlkbahar’22 Dönemi Başladı – Güncel Haberler Soft Analog, Lokalize Konserleri Kapsamında 30 Eylül’de Zorlu PSM’de- Güncel Haberler Burhaniye Semt Sahası Törenle Açıldı- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde? 18 Eylül 2023 Reyting Sonuçları: Hangi Dizi ve Programlar Öne Çıktı? Haftalık Reyting sonuçları 11-17 Eylül 2023 En çok İzlenen Diziler 16 Eylül Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders Ankara Boşanma Avukatı Promosyon Şemsiye Nakliyat