Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kpop hakkında 2021’de 7,8 milyar tweet atıldı, Türkiye ilk 15 Kpop ülkesi arasında- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Kpop hakkında 2021’de 7,8 milyar tweet atıldı, Türkiye ilk 15 Kpop ülkesi arasında- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Twitter'ın analizi, K-pop hakkında en çok Tweet atan 20 ülkeyi, en çok K-pop hayranı olan İlk 20 ülkeyi ve ayrıca yükselen K-pop sanatçılarını bizlere sunuyor. Rakamlar Türkiye’de de K-pop çılgınlığının günden güne büyüdüğünü ve bu çılgınlığın Twitter’a da yansıdığını kanıtlar nitelikte.
 

2021'de 7,8 milyar küresel çapta atılan tweet ile Kore popu, 2020'deki 6,7 milyar Tweetlik rekorunu kırarak gücünü Twitter’da bir kez daha gösterdi. Küresel tweet sayılarında 16'lık kayda değer bir artış kaydeden #KpopTwitter sohbetleri 2021'de daha çeşitli ve canlı hale geldi.

2021, Twitter'da hayranlarıyla güçlü bağlar kuran ENHYPEN, Stray Kids, aespa ve ITZY gibi genç sanatçılar için heyecan verici bir yıldı. Peru, Kolombiya, Singapur ve Ekvador'un 2021'de en fazla K-pop hayranına sahip ilk 20 ülkesinde yer aldığını, birçok ülkede hayranların büyüdüğünü gördük. Ayrıca, müziğin ötesinde Kore kültürüne artan ilgi sonucunda oluşan popülarite ile sohbetler genişledi.

Türkiye Kpop hakkında en çok tweet atan 14. ülke

Twitter'ın analizi, K-pop hakkında en çok Tweet atan 20 ülkeyi, en çok K-pop hayranı olan İlk 20 ülkeyi ve ayrıca yükselen K-pop sanatçılarını bizlere sunuyor. Rakamlar Türkiye’de de K-pop çılgınlığının günden güne büyüdüğünü ve bu çılgınlığın Twitter’a da yansıdığını kanıtlar nitelikte. Türkiye, K-pop hakkında en çok tweetleyen ilk 20 ülke arasında yer alırken, Türkiye’de en çok konuşulan K-pop grubu ise BT olduğunu görüyoruz. BTS’yi EXO ve Stray Kids takip ediyor. 

 K-pop hakkında en çok tweetleyen 20 ülke

1. Endonezya

2. Filipinler

3. Güney Kore

4. Tayland

5. ABD

6. Meksika

7. Malezya

8. Brezilya

9. Hindistan

10. Japonya

11. Peru

12. Arjantin

13. Vietnam

14. Türkiye

15. Şili

16. Kolombiya

17. Singapur

18. Fransa

19. Ekvator

20. Kanada

Tutkulu ve aktif hayranlarından oluşan bir toplulukla Endonezya, art arda ikinci yıl en çok sayıda K-pop Tweeti için listenin başında yer alıyor. Çılgın K-pop hayranlarıyla listede Türkiye'yi 11'de görebiliriz.

 

En çok K-pop fanına sahip 20 ülke

1. Endonezya

2. Japonya

3. Filipinler

4. Güney Kore

5. ABD

6. Tayland

7. Brezilya

8. Meksika

9. Hindistan

10. Malezya

11. Türkiye

12. Arjantin

13. Vietnam

14. Peru

15. Kolombiya

16. şili

17. Kanada

18. Fransa

19. Singapur

20. Ekvator

BTS: Tabii globalde ve Türkiye’de yine zirvede

Geleneksel olarak, dünya çapında K-pop sanatçıları hakkında en çok tweet atılanlara baktığımızda BTS zirvede. NCT ve ENHYPEN bu listenin yükselen yıldızları. Türkiye’de de durum değişik değil, BTS yine en tepede.

Türkiye’de En Çok Tweet Atılan K-pop Yıldızları 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kpop hakkında 2021’de 7,8 milyar tweet atıldı, Türkiye ilk 15 Kpop ülkesi arasında- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  ÇYDD İzmir Şubesi Liseli Gençlik Birimi Kuruluyor- Güncel Haberler Ankara Zabıtası’nda İletişim ve Rerberlik Birimi Kuruldu- Güncel Haberler Kitap Limanı’nda Atatürk ve Cumhuriyet söyleşisi – Güncel Haberler YKS 2021 Hatay 1.si Bilfen Lisesinden- Güncel Haberler Kitapseverlerden hafta sonu İZKİTAP’a yoğun ilgi- Güncel Haberler Meydanlar Müzikle Şenleniyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat