Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Küçükçekmece’deki 6 Kütüphane 53 Bin Okuru Ağrladı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Eğitim » Küçükçekmece’deki 6 Kütüphane 53 Bin Okuru Ağrladı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ KÜTÜPHANELERİNİ 1 YILDA 53 BİN VATANDAŞ ZİYARET ETTİ

 

Küçükçekmece Belediyesi, tüm vatandaşlara eşit şekilde okuma imkânı, gerekli materyal ve uygun mekân sağlamak amacıyla ilçedeki kütüphane sayısını 6’ya çıkardı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Küçükçekmece kütüphanelerinden, 1 yılda 53.049 kişi faydalandı.

 

İlçede, merkez kütüphane olan Halkalı Çamlık’ta konuşlandırılan Millet Kütüphanesi’nde 18 bin adetlik derleme kitap, Sefaköy Yusuf Ahıskalı Kütüphanesi’nde 7 bin kitap, Kemalpaşa Semt Konağı Kütüphanesi’nde 8 bin kitap,  Kuşlu Çocuk Kütüphanesi’nde 10 bin kitap, Halide Edip Adıvar Kütüphanesi’nde 12 bin kitap ve Gezici Kütüphanede bulunan sayısız eser ile vatandaşların bilgiye erişimi kolaylaştırılıyor.

 

İlçedeki ilk çocuk kütüphanesi ‘Kuşlu Kütüphane’

Çocuklara erken yaşta okuma alışkanlığının kazandırılması ve kitap sevgisinin aşılanmasını sağlamak amacıyla özel olarak tasarlanan Kuşlu Çocuk Kütüphanesi’nde, 0-12 yaş aralığındaki çocuklar için seçilmiş 10 bin kitap bulunuyor. Aynı zamanda kütüphane, Türk Edebiyatı’ndan Dünya Klasikleri’ne kadar çeşitli kitaplarla ilçede yer alan ilk çocuk kütüphanesi olma özelliği taşıyor. Çocuklar için özel olarak tasarlanmış Kuşlu Çocuk Kütüphanesi ağaçların ortasında, doğayla iç içe bir ortam sunmasının yanı sıra çocuklar, düzenlenen eğitici ve öğretici etkinliklerle eğlenerek stres atıyor.

 

‘Çekmecem’de Kitap Var’ ile ev kadınlarına ulaşılıyor

Kadınların kitap okuma alışkanlığını geliştirmek ve kitaplara ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla oluşturulan “Çekmecemde Kitap Var” kampanyası ile geçen yıl Nisan ayında Füruzan’ın ‘Benim Sinemalarım’ adlı kitabı 500 ev kadınına dağıtıldı. Ayrıca bu kampanya kapsamında kadınları ayda bir kez kadın yazarlarla buluşturmak ve 2000 ev kadınına ulaşabilmek hedefleniyor.

 

Gezici Kütüphane 5 ayda 4 bin öğrenciye ulaştı

Kitaba ulaşamayan tek bir kişi kalmasın diye hayata geçirilen Gezici Kütüphaneyle de kütüphanelere erişim zorluğu yaşayan yetişkin ve çocuklar, ilçenin farklı noktalarında kitaplara kavuşturuluyor. Gezici Kütüphane pandemi koşullarına rağmen ilçedeki okullara giderek 5 ayda 4 bin öğrenciye ulaştı.

 

Ayrıca Küçükçekmece Belediyesi, yerel kültürel kimliği kayıt altına almak için ilçede bir envanter çalışması başlattı ve çalışmalar sonucunda oluşturulan 12 eser ile gelecek nesillere kültürel bir miras bırakıldı.

 

Küçükçekmece Belediyesi tarafından yayınlanan kitaplar:

Güle Güle “Ara Güler”

Nâzım Hikmet’in Ellerinin İzinde

Küçükçekmece Kuşların Evi

Bizim Bakkal

İstiklal Marşı’nın 100. Yılında 100 Sanatçı Ekslibris

Kilometre +24

Kanatlarımdaki Cesaret

Bir Edebiyat Durağı Küçükçekmece

Osmanlı Dönemi Belgelerinde Küçükçekmece

‘’Hayat Kısa Kuşlar Uçuyor’’ Cemal Süreya

‘’Son Fasılda Bir Ömür’’ Yahya Kemal Beyatlı

Benim Koleksiyonum

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Küçükçekmece’deki 6 Kütüphane 53 Bin Okuru Ağrladı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  31 Ocak Salı Reyting sonuçları çıktı! Duatlonİzmir için kayıtlar sürüyor- Güncel Haberler Vestel Amfi’de Önümüzdeki Program; 10 – 20 Haziran DNSSense & Roksit’in yeni CEO’su Hakan Uzun oldu- Güncel Haberler NVIDIA’dan COMPUTEX Haberleri Halk otobüsünde sahnelenen “Çok Uzak Çok Yakın” seyirciyle buluşuyor- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat