Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Kültür Envanter Çalıştayı düzenlendi

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Kültür Envanter Çalıştayı düzenlendi
Google News Abone Ol

Lüleburgaz Belediyesi’nin çalışmalarına başladığı kültür envanteri kapsamındaki “Kültür Envanter Çalıştayı” çevrim içi olarak düzenlendi. Aralarında Prof. Dr. Mehmet Özdoğan olmak üzere önceki dönem belediye başkanları, çevre belde başkanları, tarihçiler ve kent paydaşlarının bulunduğ çalıştaydan çıkan sonuçlar Lüleburgaz’ın kültür envanteri çalışmalarına ışık tutacak. Çalıştayın açılışında konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, “Bilimin gösterdiği yolla, Lüleburgaz’daki değerlerimizin de katkılarıyla Lüleburgaz’ın kültür envanterini çıkaracağız” dedi. 

 

Lüleburgaz Belediyesi’nin Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGÜ) ile iş birliği içerisinde gerçekleştirdiği kültür envanteri çalışmaları kapsamında “Lüleburgaz Kent Kültür Envanter Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştayın açılış konuşmalarını Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, önceki dönem Lüleburgaz Belediye Başkanları Emin Halebak, Ahmet Sezal Özbek, Özcan Değirmencioğlu, akademisyenler Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, Doç. Dr. Rıfat Akbulut ve Lüleburgazlı tarihçi Ali Arslan yaptı. 

 

“Geçmişi kurum kültürüyle geleceğe taşıyoruz”

 

Çalıştayın açılışında konuşma yapan Başkan Gerenli, Lüleburgaz Belediyesi’nin geçmişini bir kurum kültürüyle geleceğe taşıyan belediyecilik anlayışında olduklarını belirterek, “Vizyonumuz her şeyin sevgiyle başladığı, ekonomik ve sosyal beklentilerin karşılandığı, bireylerin kendilerini geliştirebildikleri, havası, doğası ve temizliğiyle yaşamaktan mutlu olacakları, hayallerinin hayat bulacağı, çağdaş cumhuriyet kenti Lüleburgaz. Bu vizyonla yola çıktık. Bu vizyonla yola çıkarken kurum kültürüyle yola devam ediyoruz. Bu kurum kültürüyle hareket ederken, Emin Halebak döneminde başlayan stratejik planla çalışma sistemini asla bozmadık. Büyük bir titizlikle 2020-2024 stratejik planımızı hazırladık. Stratejik planımızdaki konulardan en önemlilerinden birisi de Lüleburgaz’ın kültür envanterinin oluşturulmasıydı. Lüleburgaz, bilim ve sanatın rehberliğinde, çağdaş Cumhuriyet değerlerine sımsıkı sarılan, aydınlanma kültürüyle geleceğe yürümek isteyen bir kent” ifadelerini kullandı. 

 

“Lüleburgaz’ın kültür envanterini çıkaracağız”

 

Kültür envanteri çalışmaları kapsamında Lüleburgaz’ın taşınır-taşınmaz, doğal kültürel varlıkları ile somut olmayan kültürel değerlerinin geleceğe taşınacağını vurgulayan Başkan Gerenli, “Bu nedenle Kasım ayı içerisinde MSGÜ’den değerli bilim insanlarıyla yola çıktık. Arkasından ön çalışma raporları yayınlandı. Belirlenen yol haritasına göre yolumuza devam ediyoruz. Bundan umuyoruz ki çok güzel şeyler çıkacak. Bilimin gösterdiği yolla, Lüleburgaz’daki değerlerimizin de katkılarıyla Lüleburgaz’ın kültür envanterini çıkaracağız” dedi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Kültür Envanter Çalıştayı düzenlendi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  “Eko İklim Zirvesi / Fuarı’na Geri Sayım Başladı”- Güncel Haberler Sema Bilmez’den yeni single: Güllerim Soldu- Güncel Haberler Zorlu PSM’nin sevilen caz kulübü touché açılıyor- Güncel Haberler Recep Çiftçi’nin ‘Verity’ Koleksiyonu Sapphire Art’ta! Arkeoloji Dünyasının Nadide Eseri ‘Tisna’ Okuyucu İle Yeniden Buluşuyor- Güncel Haberler Ege’de Güzel Sanatlar Bölümü son sınıf öğrencilerinden “Tutulma” Sergisi- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat