Kuruluş Osman Yeni Sezon Oyuncu Kadrosu! Yeni Hikayesi Yenilenen Dekorları ve Güçlü Oyuncu Kadrosuyla ‘Kuruluş Osman’ Bomba Gibi Geliyor

03.10.2022

0 Yorum

Dördüncü sezonunda yeni hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla 5 Ekim Çarşamba akşamı başlayacak olan atv’nin reyting rekortmeni dizisi ‘Kuruluş Osman’ yenilenen devasa dekoruyla da göz kamaştırıyor.

Kuruluş Osman Yeni Sezon Oyuncu Kadrosu! Yeni Hikayesi Yenilenen Dekorları ve Güçlü Oyuncu Kadrosuyla ‘Kuruluş Osman’ Bomba Gibi Geliyor

Kuruluş Osman yeni sezon oyuncu kadrosu; Kuruluş Osman dördüncü sezonunda yeni hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla 5 Ekim Çarşamba akşamı başlayacak olan atv’nin reyting rekortmeni dizisi ‘Kuruluş Osman’ yenilenen devasa dekoruyla da göz kamaştırıyor.

Kuruluş Osman’a yeni sezonda 11 yeni oyuncu..

Yeni hikayesi, yeni dekorları ve yenilenen oyuncu kadrosuyla atv ekranlarında çarşamba akşamları seyircisiyle buluşacak,

Kuruluş Osman Yeni Sezon Oyuncu Kadrosu

Kuruluş Osman’ dizisinin  dördüncü sezon kadrosuna birbirinden iddialı ve yetenekli oyuncular dahil oldu.

 • Hakan Yılmaz,
 • Nihat Altınkaya,
 • İpek Karapınar,
 • Deniz Hamzaoğlu,
 • Kaan Yalçın, Almila
 • Uluer Atabeyoğlu,
 • Miray Akay,
 • Begüm Çağla Taşkın,
 • Caner Nalbantoğlu,
 • Talat Can Büyükaltay
 • Noyan Üzer Kuruluş Osman’ın yeni sezonunda seyirciyle buluşacak.
kuruluş osman yeni sezon oyuncu kadrosu

 

YENİ DEKORLAR

‘Kuruluş Osman’ın dördüncü sezonu için 250 kişilik sanat ekibi tarafından 1300’lü yılların Roma mimarisine uygun bir arena inşa edilirken, Osman Bey’in Konağı,  Marmara Hisarı, Yenişehir  Şehri ve Türk Beyi Obası gibi yeni mekanlar da dekorlar arasına eklendi.

OSMAN BEY’E DEV BİR BEY KONAĞI

Osman Bey’e 5.000 metrekarelik devasa bir konak yapıldı.  5000 metrekarelik konak; 2 kattan ve ahşap bir yapıdan oluşurken, her detayıyla 1300’lü yıllar Türk mimarisi temel alınarak hazırlandı. Konağın üst katında 3, alt katında 2 oda ve 1 mutfak bulunuyor. Aynı zamanda avlusu bulunan konağın dışarıdaki odalarla beraber toplamda 15 odası mevcut.

ARENA

1300’lü yıllar Roma mimarisine göre inşa edilen arena, 3.000 metrekareden oluşuyor.  Arenanın alt bölümünde ayrıca zindanlar, koridorlar ve dövüşçüler için odalar bulunuyor.

MARMARA HİSARI

Diziye yeni eklenen mekanlardan biri olan Marmara Hisarı, 5.000 metrekareden oluşuyor. İçinde kale, surlar, iç odalar ve bir de Tekfur Sarayı yer alan askeri garnizon, 1300’lü yılların Roma mimarisi örnek alınarak yapıldı.

YENİŞEHİR

Osman Bey’in fethedip başkent yaptığı Yenişehir, toplamda 10.000 metrekareden oluşuyor. 10.000 metrekareden oluşan Yenişehir Şehri’ne yeni sokaklar,  tüccar dükkanları, evler, pazar yeri ve şehir meydanı gibi alanlar eklendi.

TÜRK BEYİ OBASI

Kayı Obası ve Turgut Bey obasına dördüncü sezonda yeni bir Türk Beyi Obası eklendi. Yeni oba 5.000 metrekarelik alanda 30 çadırdan oluşurken obada ayrıca yaşam alanları da inşa edildi.

ANİMASYONLAR ÜÇ AYDA HAZIRLANDI

‘Kuruluş Osman’  dördüncü sezon fragman ve bölümlerinde yer alan dijital görüntüler için 50 kişilik animasyon ekibi, üç ay boyunca çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüttü. 1300’lü yılların İstanbul görüntüleri Türk televizyonlarında ilk kez Kuruluş Osman’da seyirciyle buluşurken animasyon ekibi tarafından hazırlanan görüntülerde Galata Kulesi, Ayasofya, Haliç ve Tarihi yarımada gibi İstanbul’un simgeleri dönemine uygun olarak yapıldı. Bu dijital görüntülerde ayrıca Arena, Saray, İmparatorluk, şehir merkezi, sokaklar ve  evler  gibi yapılar yer aldı.

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Ahmet Yılmaz’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği dizi, 5 Ekim Çarşamba akşamı 20.00’de atv ekranında dördüncü sezonuna başlıyor!

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ