KÜY kitapları dünyaya açılıyor- Güncel Haberler

13.07.2021

Kişi Okumuş

0 Yorum

KÜY kitapları dünyaya açılıyor- Güncel Haberler

Akademik yayıncılığın ABD'deki en büyük dağıtımcısı konumundaki University of Chicago Press ile işbirliği kapsamında Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) kitapları, Koç University Press (KUP) adı altında dünyaya açılıyor.
İngilizceye çevrilerek, University of Chicago Press kataloğuna dâhil edilen kitaplar yalnızca Amerika’da değil, dünya çapındaki üniversitelere, kütüphanelere ve kitapçılara ulaşacak.

 

 

Akademik yayıncılığın ABD'deki en büyük dağıtımcısı konumundaki University of Chicago Press ile yapılan anlaşmayla birlikte Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) kitapları, Koç University Press (KUP) adı altında dünyaya açılıyor. Uluslararası dağıtım ağına Türkiye'den katılan ilk yayınevi olan Koç Üniversitesi Yayınları, böylelikle Türkiye'de üretilen bilgiyi yurt dışına aktaracak. Diğer bir deyişle, Türkiye'de bilgi üretenler için yepyeni bir kapı aralanmış oldu. İngilizceye çevrilerek, University of Chicago Press kataloğuna dâhil edilen kitaplar yalnızca Amerika’da değil, dünya çapındaki üniversitelere, kütüphanelere ve kitapçılara ulaşacak.

İngilizce olarak satışa sunulan ilk kitaplar Zeynep Çelik’in Avrupa Şark’ı Bilmez (Europe Knows Nothing about the Orient); Kerem Tınaz ile Oscar Aguirre-Mandujano’nun derlediği Sefarad Güzergâhları (Sephardic Trajectories); Christopher H. Roosevelt’in derlediği Mekânsal Ağlar (Spatial Webs) ve yayına Nikos Kontogiannis, Beate Böhlendorf-Arslan ile Filiz Yenişehirlioğlu’nun hazırladığı Sırlı Kaplar (Glazed Wares). 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz