Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Liseli gençlere Ege Üniversitesi tanıtıldı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Liseli gençlere Ege Üniversitesi tanıtıldı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Ege Üniversitesi(EÜ) 24. Tanıtım Günleri kapsamında ülkenin dört bir yanından gelen liseli öğrencilere “Üniversite Tanıtım Sunumu” yapıldı. Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde gerçekleşen tanıtım sunumunu EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan yaptı. Etkinliğe akademisyenler, Egeli gençler ile farklı liselerden öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Liseli gençlere seslenen EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Bugün üniversitemiz ile ilgili bilgi vermek, akademik, idari birimler ile sosyal, kültürel ve sportif olanakları tanıtmak amacıyla bir aradayız. Sizlerin sağlıklı bir kariyer planlaması yapabilmesine vesile olabilirsek ne mutlu bize. Ege Üniversitesi Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birisi. Göreve başladığımızda mutlu çalışanlar, kaliteli eğitim ve aydınlık gelecek sloganıyla yola çıktık. Ege Üniversitesi her zaman öğrenci odaklı bir üniversite olmayı hedefliyor. Türkiye’de tam akredite olan ilk üniversiteyiz. Programlarımızın yüzde yetmişi akredite oldu. Uluslararası tanınır tam akredite bir araştırma üniversiteyiz ”   diye konuştu.

 

“Türkiye’nin en zengin spor altyapısına sahibiz”

Ege Üniversitesinin imkânlarından bahseden Prof. Dr. Ersan, “Köklü bir üniversiteye sahibiz, laboratuvar altyapımızdan, kütüphanemizin kaynak çeşitliliğine kadar birçok olanağa sahibiz. Öğrenci Köyünün yanı sıra öğrencilerimizin barınma imkânını genişletmek için Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın girişimleriyle 10 bine yakın kapasiteye sahip yurt inşa ediyoruz. Beslenme ile ilgili ise kampüsümüzde üç öğün yemek verilmektedir. Yemeklerimiz gıda mühendisleri ve teknikerleri kontrolünden geçerek yemekhanemizde verilmektedir. Spor tesisleri açısından Türkiye’nin en zengin üniversitelerinden biriyiz. Kampüs içerisinde üç adet spor salonu, bir adet çim sahası, atletizm pistleri, açık ve kapalı olimpik yüzme havuzları, jimnastik salonu, tenis kortları ve suni çim sahasından oluşan tesislerimiz öğrencilerimizin kullanımına açıktır” dedi.

 

“EÜ’nün olmazsa olmazı kültür ve sanattır”

Son olarak üniversitenin sosyal faaliyetlerine değinen Prof. Dr. Ersan, “Ege Üniversitesinin olmazsa olmazı kültür ve sanattır. Kampüsümüzde öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını değerlendirebilecekleri serbest zamanlarını, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle destekleyerek beden ve ruh sağlıklarını geliştirmek, korumak ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla pek çok etkinlik gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin ayrıcalıklı olabilmesi adına hastane randevularında sıra beklemeden öncelik veriyoruz. Her yıl düzenli olarak yaptığımız bahar şenlikleri öğrencilerimizin yoğun ilgisi ve katılımıyla çok eğlenceli geçiyor. Hedeflerimizden biri de yeşil kampüs projesidir. Amacımız en yeşil ve en geniş kampüs unvanına sahip olmaktır. Ege Üniversitesi TÜBİTAK desteği alan üniversiteler içerisinde en ön sıralardadır. Biz Ege Üniversitesi olarak elimizden gelen bütün hizmetleri öğrencilerimize sunuyoruz. Eksiklerimizi tamamlamaya gayret ederek, talepleri de dikkate alarak çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdüreceğiz. Katılımınız için teşekkür ederiz. Hepiniz için üniversite sınavınız hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Liseli gençlere Ege Üniversitesi tanıtıldı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Didim’de Minikler Yetişkinlere Örnek Oldu- Güncel Haberler 27 Kasım Cumartesi Reyting sonuçları! Gönül Dağı mı, Kardeşlerim mi? Ankara’nın Başkent Oluşunun 98. Yılı Haluk Levent İle Kutlanacak- Güncel Haberler Seslendirme nedir? Ne için kullanılır? Başkan Kocaman’dan Regaip Kandili Mesajı- Güncel Haberler Türkiye İMSAD Başkanı Tayfun Küçükoğlu: “Güçlü bir toplum için kadınlarımızı güçlendirmeliyiz”- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Dizilerin Kıyasıya Yarıştığı Gecede Lider Kim? 28 Kasım Reyting Raporu 27 Kasım Pazartesi Reyting Sonuçları: Selahaddin Eyyubi, Safir, Ömer, Bambaşka Biri Kimin Zirvede? 26 Kasım Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! Teşkilat ve Yargı Zirvede 24 Kasım Cuma Reyting Zaferi: Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti Arasındaki Heyecan Devam Ediyor!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat