Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi “perde” dedi!- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Kültür Sanat » Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi “perde” dedi!- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Lüleburgaz’ın ve Trakya bölgesinin en modern sanat yapılarından biri olan Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi perde dedi. Oyunun ardından konuşan Başkan Gerenli, “Kentler sanat üretir anlayışıyla, sanatın aydınlattığı yoldan bir an olsun ayrılmayacağız” dedi.

 

Akademiler kenti Lüleburgaz’ın ve Trakya’nın en modern yapılarından biri olan, ortaya koyacağı çalışmalarla kentin sanat dönüşümüne ivme kazandırması beklenen Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi, yönetmenliğini Utku Çorbacı’nın yaptığı “Şehir Büyüyor” oyunuyla perde dedi. Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği Lüleburgaz Şubesi tarafından düzenlenen oyun büyük ilgi gördü.

 

“Sanatın aydınlattığı yoldan ayrılmayacağız”

 

Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği oyun sonrası konuşan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, “Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademimiz'de değerli Utku Çorbacı'nın "Şehir Büyüyor" oyunuyla  ilk kez "perde" demenin heyecanını yaşadık.  Kentler sanat üretir anlayışıyla, sanatın aydınlattığı yoldan bir an olsun ayrılmayacağız” dedi.

 

Oyunun hikayesi!

 

Kosova 1977 doğumlu Arnavut asıllı Yeton Neziray bu oyununda Avrupa'nın ayrımcılığa maruz en büyük topluluğu olan Çingeneler'in sorunlarını Almanya'dan Kosova'ya zorla gönderilmiş bir Çingene ailesinin başından geçen gerçek trajik bir olay üzerinden sahneye taşıyor. Bu trajik öykü nahif çocuksu eğlence dolu bir atmosferle acı sert bir taşlama arasında gidip gelen kara mizahla anlatılıyor. Kosova kenti yeni kapitalist düzenin getirdiği vahşi saldırgan bir ortamda büyümektedir. İnşaat faaliyetinde kazaya uğrayan küçük Çingene kızı sağlık hizmetinden yararlandırılmaz aile Almanya'ya gidebilmek için başvurduğu Alman Konsolosluğundan ise Nazi dönemi faşist Alman tavrı ile kapı dışarı edilir.

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi “perde” dedi!- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Ulaş Gürdal ‘Boşver’in gidişatından memnun! Novo Nordisk Türkiye, Y Kuşağı için En iyi işverenler sıralamasında ilk 5’te – Güncel Haberler Yeni nesil eğitim: Online!- Güncel Haberler Borusan Holding Hukuk Direktörlüğüne yeni atama- Güncel Haberler Panasonic Life Solutions Türkiye’de üst düzey atama Yakın Doğu Üniversitesi’nin COVID-19’a karşı geliştirdiği koruyucu nazal sprey, Olirin markasıyla eczanelerde!- Güncel Haberler

  REYTING SONUÇLARI

  Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var? 2 Aralık Cumartesi Reyting sonuçları Televizyon Ekranlarında Heyecanlı Mücadele: 1 Aralık Reyting Sonuçları Belli Oldu!

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat