Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

MagicScout ile Saniyeler İçinde Hastalık ve Yabancı Ot Tespiti- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » MagicScout ile Saniyeler İçinde Hastalık ve Yabancı Ot Tespiti- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Bayer, sürdürülebilir tarım için teknolojik çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Bitki koruma alanında Bayer uzmanlığında hayata geçirilen MagicScout mobil uygulaması ile hastalık ve yabancı ot tespiti saniyeler içerisinde gerçekleştiriliyor.

MagicScout, Google Play ve App Store gibi dijital marketlerden ücretsiz olarak telefonlara indirilebiliyor.

 

Bayer, MagicScout uygulaması ile tarım sektörüne inovatif çözümler sunmayı sürdürüyor. Bayer, geliştirdiği MagicScout mobil uygulamasıyla üreticilerin hastalık ve yabancı ot tespitini yalnızca birkaç saniye içerisinde gerçekleştirmesini sağlıyor. 

 

Tarımsal üretimde dış etkenlerden ötürü oluşabilecek kayıpları önleyip hastalık ve yabancı ot tespitini desteklemek amacıyla geliştirilen MagicScout, üreticilerin maksimum verim almasını amaçlıyor.

 

Hastalık ve yabancı ot kontrolü artık çok kolay

Tarımsal üretimi olumsuz yönde etkileyen etkenlerin başında gelen bitki hastalıkları ve yabancı otlar; gerekli mücadele yöntemleri kullanılmadığı takdirde ciddi verim kayıplarının yaşanmasına neden olabiliyor. Mücadele yönteminin ilk önemli adımını ise hastalık ve yabancı ot tespiti oluşturuyor. Bayer’in geliştirdiği MagicScout uygulaması ile yabancı otların tespiti yapılarak üreticilerin çözüme daha hızlı ulaşması amaçlanıyor. Aynı zamanda bağlarda, buğday, mısır, domates ve soya tarlalarında üretimi olumsuz etkileyen hastalık faktörlerinin teşhisi yapılabiliyor. 

 

Geçmiş sezonlarla karşılaştırma imkanı

Uygulamada önceki sezonlarda karşılaşılan hastalık ve yabancı otları kaydetmek de mümkün. Üreticiler, geçmiş yıllara ait gözlem ve analizlere uygulamanın menüsünden rahatlıkla ulaşabiliyor, hastalık ve yabancı ot bulunan alanları harita üzerinden etiketleyerek kolayca takip edebiliyor.

 

MagicScout uygulaması tüm dijital marketlerde

MagicScout uygulaması, internet bağlantısı olmadan arşivdeki fotoğrafların yüklenmesiyle hastalık ve yabancı ot teşhisi yapabiliyor. Uygulama Google Play ve App Store gibi dijital marketlerden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

MagicScout ile Saniyeler İçinde Hastalık ve Yabancı Ot Tespiti- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

   
 • RASTGELE İÇERİKLER

  Kocaeli’de Gözlerinize İnanacaksınız!- Güncel Haberler Otomobilde şık tasarımlı ‘kablosuz hızlı şarj’- Güncel Haberler FMV Işık Ortaokulu ‘Çevrenin Genç Sözcüleri’ Ekibinden Şişli Belediyesi iş birliği ile çevre dostu proje- Güncel Haberler Oyunsever Gençlerin Tercihi: OPPO A Serisi- Güncel Haberler 29 Mart Çarşamba Reyting sonuçları! Kuruluş Osman mı, Adım Farah mı, Çöp Adam mı? National Geographic 22 Nisan Dünya Günü’nde de Gezegenimizi Korumak için İlham Vermeye Devam Ediyor!

  REYTING SONUÇLARI

  1 Ekim Pazar Reyting Sonuçları: Televizyon Dünyasının Pazar Yarışı! 30 Eylül Cumartesi Reyting Sonuçları: Gönül Dağı 1. Sırada, İzleyiciler Merakla Bekliyordu 25 Eylül Pazartesi Reyting sonuçları! Hangi Program Birinci Oldu? Haftalık Reyting sonuçları | 18 – 24 Eylül En Çok İzlenen Diziler

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar vizyonjet - İstanbul havalimanı transfer - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat