MARİA VE MUSTAFA TANITIMI

18.08.2020

0 Yorum

Maria ve Mustafa’nın yeni tanıtımı yayınlandı. Eylül’de başlayacak olan dizide Maria ve Mustafa büyülü, masalsı bir aşk yaşayacak. Bu aşka şahit olanlar belki de engel olacak olanlar kimler? Eylül’de Atv’de.

MARİA VE MUSTAFA TANITIMI

BİR MASAL GİBİ MARİA VE MUSTAFA

KAHVEYİ GECE KADAR SİYAH, CEHENNEM KADAR SICAK, KADIN KADAR TATLI İÇECEKSİN…

Maria ve Mustafa olağanüstü bir doğada, mükemmel bir coğrafyada çekiliyor. NTC’nin yapımcılığını üstlendiği dizinin yönetmeni ise Faruk Teber. Senaryo koltuğunda ise Mahinur Ergun var.  Çok yakında ATV’de başlayacak olan bu dizi şimdiden tanıtımlarıyla dikkat çekmeyi başardı. Dizinin oyuncu kadrosu oldukça geniş. Yeni Gelin’den tanıdığımız Jessica May, Hilmicem İntepe başrollerdeyken Tamer Levent ve Haki Biçici gibi çok önemli başka isimler de var kadroda.

MARİA VE MUSTAFA

Maria ve Mustafa Dizisinde, Nevşehirli genç bir delikanlı ve tanınmış bir ailenin veliahtı olan Mustafa’yla Kolombiya’dan Nevşehir’e gelmiş bir kız olan Maria’nın aşkı anlatlıyor. Belli ki çok büyülü ve masalsı bir karşılaşmaları olacak. Dizinin tanıtımından bunu anlıyoruz. Kulağa klişe, klasik bir konu gibi gelse de bu tür konular iyi işlendiği zaman genelde tutar. Yeter ki senaryo başarılı olsun.

Hikaye tutarlı aksın. Her zaman etkileyen bir yan bulunur. Masalsı aşklara her zaman gözü kayacak bir kitle vardır. Tek kötü yanı nankör bir konu olması. Bu tarz dizilerde senaryo hep aynı gittiği takdirde izleyici kaybeder.

Jessica May yeni ve yabancı gelin statüsünü çok güzel taşıyor. Bu dizinin tutup tutmayacağına karar vermek için ilk bölümüne bakmak lazım. Eğer geçek anlamda aşırı klasik ve basit, alışılmış karakterler varsa işleri zor. Bu tarz dizilerde yan roller çok önemli. Örnek Hercai, Yer Gök Aşk…  Alışılmış töre değerlerinin ve folklorik kuralların ötesine geçerlerse yani farklılığı yakalayabilirse bu iş tamamdır.

MARİA VE MUSTAFA

Benim Maria hakkındaki tahminim geçmişi ve ailesiyle ilgili. Geçmişinden ve ailesinden kaçan, belki de sığınmak zorunda kalan bir genç kadın olabilir.  Ayrıca iş için Nevşehir’e gelmiş olma ihtimali var mı? Neden olmasın! Muhtemel Mustafa da Nevşehir eşrafından bir kadınla evlendirilmek isteniyordur.  Maria en başta bu aşkı kabullenmekte zorlanacaktır. Mustafa daha çabuk kalbini açacağa benziyor. Tabi bu arada yan karakterler çok önemli.

MARİA VE MUSTAFA

MARİA VE MUSTAFA TANITIM İZLE LİNKİNE TIKLAYARAK DİZİNİN TANITIM FRAGMANI’NI İZLEYEBİLİR. BURAYA TIKLAYARAK DİZİ REYTİNGLERİ KATEGORİMİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ