Masumlar Apartmanı Son Bölüm Özeti! Masumlar Apartmanı 13. Bölüm!

10.12.2020

0 Yorum

Bu hafta adeta masumlar apartmanı değil olaylar apartmanıydı. Ne polisi eksik oldu ne yangını. Dolu dolu Gülben ve ağlamalarını izledik. Ciddi anlamda uzun süredir ilk defa bu kadar takıldığım bir Masumlar Apartmanı izledim. Esra’yı yaraladığından dolayı acı çeken Gülben kendini karakolda buldu. Üstelik gidişi de bir hayli zor oldu. Sonra öğrendik ki bunun sebebi Han’mış. […]

Masumlar Apartmanı Son Bölüm Özeti! Masumlar Apartmanı 13. Bölüm!

Bu hafta adeta masumlar apartmanı değil olaylar apartmanıydı. Ne polisi eksik oldu ne yangını. Dolu dolu Gülben ve ağlamalarını izledik. Ciddi anlamda uzun süredir ilk defa bu kadar takıldığım bir Masumlar Apartmanı izledim. Esra’yı yaraladığından dolayı acı çeken Gülben kendini karakolda buldu. Üstelik gidişi de bir hayli zor oldu. Sonra öğrendik ki bunun sebebi Han’mış. Uyarlandığı Madalyonun İçi kitabının Çöp Apartmanı hikayesinden oldukça uzaklaşan Masumlar Apartmanı pes dedirtti. Masumlar Apartmanı konusu .Daha doğrusu Gülben pes dedirtti. Birçok yorumda Han’ın yaptığı acımasızlık olarak karşılansa da yangın çıktığında gördük ki haksız değilmiş. Polislerin korkutması bile yaramamış. Gülben’de hiçbir değişiklik olduğunu düşünmüyorum. Hem ailesinden hem de polislerden oldukça utandı Gülben. Pişman olduğu çok belliydi. Bir daha Esra’nın yanına bile yaklaşmayacaktı. Yine de Esat’ı sormadan edemedi. Onun hiç arayıp sormadığını öğrendiğindeyse yıkıldı.

 Masumlar Apartmanı 13. Bölüm!

Masumlar Apartmanı 13. Bölüm!

İşin ilginç tarafı babamızı ilk defa bu kadar aktif izledik. Kızının başında durdu ve Gülben’in karakola düşmesinin sebebinin Han olduğunu öğrendiğinde ona oldukça kızdı. Han’sa bunu ona küçük bir ders vermek ve sonunun ne olabileceğini göstermek için yaptığını açıklamak zorunda kaldı. Babasından ilk defa azar işiten Han buna hiç bozulmadı. Hatta İnci’yle dertleşirken gördük ki babasının kendisini dikkate alması, ona kızmaya tenezzül etmesi onu mutlu etti. Han’ı en çok mutlu eden şey hata yapabilme lüksüydü. Ciddi ciddi hata yaptığına sevindi çünkü aileyi toparlayan mükemmel adam olmaktan oldukça sıkılmıştı. İnci’yle artık dertleşebildiğini ve konuşabildiğini görmek bizi en çok ta İnci’yi mutlu etti.

 Masumlar Apartmanı 13. Bölüm özeti!

Masumlar Apartmanı 13. Bölüm özeti!

Bu yazıda neler var?

Masumlar Apartmanı 13. Bölüm Özeti!

Ne yazık ki Gülben’in Esat takıntısı geçecek gibi değil. Gülben, Han Esat’a onun altına kaçırma problemi olduğunu söylediğini zannedince ortalık karıştı. Esat hiçbir zaman onu sevmeyecek sandı. Bundan dolayı da pis çarşaflarını sakladığı daireye gidip orayı yakmak istedi. Anahtarı düşünce ve alevlerden korkunca ne yapacağını bilemedi Gülben. İnci kokudan olanı fark etti ama nafile. Anahtar olmadığı için zorlandılar. Derken imdada Bayram efendi ve Naci hocamız yetişti. Naci hoca binanın kapısına dayandı. Kapıya dayandığı ansa muhteşem bir şey yaşandı. İlk defa ağzından Safiye’yi duyduk. Safiye dedi. Safiye haliyle oldukça şaşırdı. Naci hoca panikle yangını söyleyip yanan daireye çıktı fakat anahtar olmadığı için öylece kalakaldı. Hemen Safiye’yle yanan dairenin anahtarını almaya Safiye ve ailesinin yaşadığı daireye girdi. Hem de ayakkabılarıyla. İzleyenler neden böyle dediğimi anladı 🙂 Safiye Safiye ortalığın pislenmesine aşırı sinirlense de kardeşini kurtarmak zorundaydı.

 Masumlar Apartmanı 13. Bölüm izle

Masumlar Apartmanı 13. Bölüm izle

Zaten zor zamanlardan geçen Gülben yangın paniğiyle oldukça yara aldı. Naci hoca adeta bir kahraman enişte edasıyla Gülben’i kurtardı. Sonrasında olanlar ve Safiye’nin şok hali korkuttu. Naci Bayram efendiyle birlikte müthiş bir kurtarıcılıkla Gülben’i ve daireyi kurtardı. Sonrasında canla başla yardım etmeye çalışan İnci’yi de unutmayalım. Tabiki en mantıklıları İnci de olsa kimse onu dinlemedi. Ne ambulans geldi ne itfaiye. Bir kere en önemlisi Gülben’in ciğerlerinin ve midesinin tetkikten geçirilmesi ve bakılması gerekiyordu.

 Masumlar Apartmanı 13. Bölümde neler oldu?

Masumlar Apartmanı 13. Bölümde neler oldu?

Ondan sonra yanan dairede itfaiye gelip soğutma çalışmaları yapmalıydı. Safiye ve inadı sağ olsun hiçbir şey yapılmadı. Kardeşi ölüyordu ama onun tek derdi kirlenen halısıydı. Han’ın bu duruma kızgınlığıysa taktir topladı.

Masumlar Apartmanı son bölümün sonundaysa hem çok şaşırdığımız hem sinirlendiğimiz hem de aslında beklediğimiz bir durum ortaya çıktı. Öncelikle Naci hoca apartmanın posta kutusuna Safiye’ye bir not ve resim bıraktı. Yangın heyecanıyla bunu düşüren Safiye daha sonra o resmi Han’ın bulacağını tahmin edemedi. Han o resmi bulunca ve ablasıyla Naci hocanın durumunu anlayınca onun kim olduğunu sormaya önce Naci hocanın odasına gitti. Gizli gizli resmen hırsız gibi odaya girdi fakat bulamadı. Naci hocayı yine sokakta başka bir köşede sıkıştırdı. Gelelim hem şaşırtan, hem kızdıran hem de aslında beklediğimiz olaya. Gülben yavaş yavaş Esat’ın onunla bir geleceği olmayacağını anladı çünkü Esat’ın onu sormadığını merak etmediğini ve özlemediğini idrak edebildi. Durum böyle olunca başka bir dala tutunması gerekiyordu. Bilin bakalım bu kim oldu? Tabiki Naci hoca. Naci hoca kendisini kurtarınca ve camında bir kuş resmi görünce kendisine bir mesaj verdiğini ve onu sevdiğini düşündü.

Selam verip borçlu çıkan Naci hoca başına geleceklerden habersiz. Esra’yı ölmekten beter eden Gülben Safiye’ye kim bilir neler yapar. Gülben’deki bu kişilik bozukluğu artık izleyiciyi çok yordu. Evet onun bir sıkıntısı var ve kendisini iyi hissetmesini çok istiyoruz ama yeter. Ciddi anlamda bu durum izleyiciyi uzaklaştırıyor. Gülben artık neredeyse gözünün üstünde kaşı var diye milleti kendine aşık zannedecek. Zannımca artık tedavi olmaları ve doktora gitmeleri gerektiği için durumu sivriltmeye ve doktora mecbur bırakmaya çalışıyorlar. Bunun başka bir açıklaması olamaz. Gülben bildiğimiz Safiye’den daha tehlikeli. Önce Gülben tedavi edilmeli. Safiye’nin durup durup annesini görmesiyse bizleri çok üzüyor. Üstelik bölüm sonunda Safiye Gülben’i duydu. Yani Naci’den etkilendiğini anladı. Umarım Gülben Naci’yi de saplantı haline getirmez.

Peki 8 Aralık salı günü yayınlanan reytingleri nasıl oldu? Masumlar Apartmanı reytingleri  linkine tıklayarak ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.

Yazar: Meltem Güner

Meltem Güner1997 yılında İstanbul'da doğdum.Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim.Senaryo Yazarlığı eğitimi alıyorum.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Gelişmelerden anında haberdar olmak için Google News'te Reyting Tv'ye abone olun      jakuzi   Tv yayın akışı

BENZER İÇERİKLER

SİNEMA KÖŞESİ

FACEBOOKTA BİZ