Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Menisküs Yırtığı Ameliyatı

Ana Sayfa » sağlik » Menisküs Yırtığı Ameliyatı
Google News Abone Ol
Menisküs Yırtığı Ameliyatı

Menisküs yırtığı ameliyatı, diz ekleminde yer alan menisküs adı verilen kıkırdak dokunun yırtılması durumunda uygulanan cerrahi bir işlemdir. Menisküs, diz ekleminde yer alan yastık görevi gören kıkırdak dokudur ve eklemin stabilitesini sağlamak, darbe emilimini arttırmak ve eklem yüzeyleri arasındaki sürtünmeyi azaltmak gibi önemli fonksiyonları bulunmaktadır.

 

Menisküs yırtığı, genellikle dizin zorlanması, çarpma veya yaralanma sonucu oluşur ve ağrı, şişlik, hareket kısıtlılığı gibi belirtilere neden olabilir. Tedavi yöntemleri arasında ilaç tedavisi, fizik tedavi ve cerrahi seçenekler yer alır. Eğer menisküs yırtığı şiddetli ise ve diğer tedavi yöntemleri yeterli sonuç vermezse, cerrahi müdahale gerekebilir.

 

Menisküs yırtığı ameliyatı, genellikle artroskopi adı verilen minimal invaziv bir yöntemle gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında, diz ekleminin içine bir kamera ve küçük aletler yerleştirilerek yırtık olan kısım çıkarılır veya dikilir. Ameliyat sonrası dönemde, hastaların ağrı ve şişlikleri azaltmak için dinlenmeleri ve fizyoterapi yapmaları önerilir.

Menisküs Yırtığı Ameliyatı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Online diyet nedir?

Online diyet nedir? 24 Mart 2023

Diz Protezi Ameliyatı

Diz Protezi Ameliyatı 21 Mart 2023

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

“Kalyon olarak, Türkiye’nin yenilenebilir enerji atılımına katkı sağlamaktan gururluyuz”- Güncel Haberler İzmir Kasetli Tente Yenidoğu Okulları’ndan 1100 Kitap Bağışı- Güncel Haberler TCG Nusret Mayın Gemisine Gölcük’te Ziyaretçi Akını- Güncel Haberler Airbus, 2021 yılı rakamlarını açıkladı- Güncel Haberler Teknoloji ve değişen yaşam tarzı d vitamini sentezini engelleyor- Güncel Haberler

REYTING SONUÇLARI

27 Mayıs 2023 Cumartesi Günü Reyting Sonuçları: Gönül Dağı ve Kardeşlerim Arasındaki Rekabet Hangisi Kazandı? 25 Mayıs Perşembe Reyting sonuçları! Camdaki Kız, Yüz Yıllık Mucize, Gülcemal, Al Sancak, Gelsin Hayat Bildiği Gibi ve Survivor 23 Mayıs Salı Reyting sonuçları belli oldu! 22 Mayıs Pazartesi Reyting sonuçları Açıklandı mı?

MT Medya Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2023 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz!

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar: Ankara Boşanma Avukatı - Malatya araç kiralama - Nakliyat - şehirler arası nakliyat