Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Meta dijital sanat ve gastronomi deneyimi yaşattı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Teknoloji » Meta dijital sanat ve gastronomi deneyimi yaşattı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Meta, yaratıcı platform xtopia kurucusu Lalin Akalan küratörlüğüyle düzenlenen Meta Creators Night etkinliğinde sanat ve içerik üretimi dünyasından önemli isimleri ağırladı. 27 Mayıs’ta Tersane İstanbul’da gerçekleşen etkinlikte metaverse sanat eserleri ve xtopia ile Şef Maksut Aşkar tarafından sergilenen eserlerle içe içe tasarlanan bir gastronomi deneyimi sunuldu.

 

Meta ve Levent Erden’in davetlileri ağırladığı etkinlikte Ecem Dilan Köse’nin kod ve organik parçacıklar arasındaki köprü bakış açısıyla tasarlanan “Hollow” NFT eseri, Kerim Dündar’ın mimari oluşumları sonsuz uzay ve algoritmalar ile harmanladığı “The Cube” fijital eseri, Atay Ilgün’ün yapay zeka ile üretilmiş eseri ve VR Future’ın “Genesis” NFT avatarlarından bir seçki sergilendi. Maksut Aşkar’ın geceye özel menüsünü tadan katılımcılar, bir yandan da Quest 2 VR başlıklarıyla Marc Zimmerman’ın sanal gerçeklik kısa filmini deneyimleme şansını yakaladı. 

 

Etkinliğe dijital olarak katılan Meta Afrika, Ortadoğu ve Türkiye İçerik Üreticileri Ortaklığı Yöneticisi Moon Baz etkinlikle ilgili şunları söyledi: “Metaverse’te, özellikle de sanat alanında, nelerin mümkün olduğunu göstermek için yerel sanatçıların eserlerinin yer aldığı kapsayıcı bir deneyim sunmak istedik. Meta Facebook ve Instagram başta olmak üzere platformlarında içerik üreticilerine uzun zamandır destek veriyor. İçerik üreticileri ekonomisinin yakın gelecekte sıklıkla duyacağımız ve daha da gelişecek bir terim olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden, içerik üreticilerinin nasıl çalıştığını, kullandıkları araçlar ve görsel dili anlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Metaverse alanında yepyeni eserler görüyoruz ve Türkiye’den değerli eserleri örnek olarak göstermekten mutluluk duyuyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Meta dijital sanat ve gastronomi deneyimi yaşattı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 

RASTGELE İÇERİKLER

Hope Alkazar’da Sinema Perdesi “Stardust’In” Türkiye Prömiyeriyle Açılıyor- Güncel Haberler Efes Selçuk’ta Dernekler Köyü Açıldı – Güncel Haberler Prof. Dr. Nevzat Tarhan MeBrain+ Initiative Başkanı seçildi- Güncel Haberler 2022 Yılı Gökyüzü Gözlem Etkinlikleri’nin Son Durağı Antalya- Güncel Haberler Boyun düzleşmesini hafife almayı- Güncel Haberler Pandemi sürecinde çocuklar şişmanladı

REYTING SONUÇLARI

Televizyon Dünyasında Heyecan Dorukta: 24 Eylül Pazar Reyting Sonuçları Açıklandı! 22 Eylül Cuma Reyting Sonuçları: Hangi Yapım Birinci Oldu? 21 Eylül Perşembe Reyting Sonuçları Heyecanla Bekleniyor: Hangi Yapım Birinciliği Kapacak? 20 Eylül Çarşamba Reyting Sonuçları: Çöp Adam, Dönence ve MasterChef All Star Reyting Yarışında Kim Önde?

© 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

Sponsorlar matematik özel ders - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat