Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Migros Bir Yılda 247 Ton Plastik Azalttı- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Ekonomi » Migros Bir Yılda 247 Ton Plastik Azalttı- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Migros Poşetsiz Alışveriş ile  Hem Doğaya Hem Müşterilerine Kazandırıyor

 

Migros’un plastik poşet kullanımını azaltarak doğaya katkı amacıyla hayata geçirdiği #PoşetsizAlışverişHareketi ile işlem başına poşet kullanımında ilave yüzde 10’a yakın azaltım sağlandı. Migros, Poşetsiz Alışveriş Hareketi’ne katılan müşterilerine teşekkür etmek üzere, bugüne kadar diktiği yarım milyon ağaca ek olarak Ege Orman Vakfı aracılığıyla Manisa Yunt Dağı’na 10 bin fidan daha dikti. Aynı zamanda Migros, İş Dünyası Plastik Girişimi taahhüdü kapsamında son bir yılda plastik kullanımında 247 tonluk bir azaltım gerçekleştirdi.

Poşetsiz Alışveriş Hareketi, doğaya katkının yanı sıra müşterilerine de kazandırarak devam ediyor. Migros müşterileri, 17 Haziran tarihine kadar Migros ve Macrocenter mağazalarından, Money Kart ile poşetsiz yaptıkları her 50 TL ve katlarındaki alışveriş için çekiliş hakkı kazanacak.

 

Migros, plastik kullanımının azaltılması hedefiyle 2021 yılında başlattığı Poşetsiz Alışveriş Hareketi’nin ilk aşamasında, müşterilerinin desteğiyle, işlem başına poşet kullanımını yaklaşık ilave yüzde 10 oranında azalttı. Bugüne kadar Ege Orman Vakfı aracılığıyla yarım milyon ağaç diken Migros, müşterilerinin poşet kullanmama konusundaki hassasiyetine teşekkür etmek üzere Manisa Yunt Dağı’na da 10 bin fidan daha dikti. 

 

17 Mart itibariyle ikinci aşamaya geçen Poşetsiz Alışveriş Hareketi, plastik poşet kullanımını azaltarak doğaya katkı sağlayan müşterilere de kazandıracak.  Money Kart sahipleri, 17 Haziran tarihine kadar Migros ve Macrocenter mağazalarından, muaf ürünler hariç poşet almadan yaptıkları her 50 TL ve katlarındaki alışveriş için çekiliş hakkı kazanacak. Çekiliş sonucunda 3 kişi iPhone 13 telefon, 200 kişi 500 TL değerinde alışveriş fırsatı yakalayacak. Kapsamdan muaf olan ürünler ve diğer tüm detaylara money.com.tr adresinden ulaşılabilir. 

 

Özgün markalı gıda dışı ürün ambalajlarında 25 oranında geri dönüştürülmüş plastik kullanılıyor

İş Dünyası Plastik Girişimi taahhüdünün imzacıları arasında olan Migros, son bir yılda plastik kullanımında 247 tonluk bir azaltım sağladı. 

 

Özgün markalı ürünlerinin ambalaj içerik ve geri dönüşüm oranlarını kademeli olarak iyileştirilmesi yönünde de güçlü adımlar atıyor. Migros, gıda dışı ürün ambalajlarında yüzde 25 oranında geri dönüştürülmüş plastik (r-PET) kullanıyor. 

 

Migros, tedarikçilerini de gerçekleştirdiği sevkiyatlarda ambalajlarını çok kullanımlı modele dönüştürülmeleri için teşvik ediyor. Dağıtım merkezi sevkiyatları, katlanabilen ve yeniden kullanılabilen konteyner kasalarda geçekleştiriliyor. Migros mağazaları ve genel merkezlerinde de plastik atıkların azaltılması için kesintisiz şekilde iyileştirme çalışmaları yürütülüyor. 

 

Migros ayrıca, MİGET’te hayata geçirdiği yeni yatırımlarla paketli ette yıllık üretim kapasitesini yüzde 66 artırırken, kullanılan plastik malzemenin yüzde 25 oranında azaltılmasını sağladı

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Migros Bir Yılda 247 Ton Plastik Azalttı- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Mudanya 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması Ödülleri Verildi- Güncel Haberler Yaratıcı Çocuk Festivali Heyecanla Gün Sayıyor- Güncel Haberler Dünyanın En İyi Drone Yarışçıları TEKNOFEST’te Yarışmak İçin Gün Sayıyor- Güncel Haberler Doğuş Otomotiv Yeşil Finansman Kredisi kullanıyor- Güncel Haberler Olumsuz çocukluk deneyimleri beyin gelişimini olumsuz etkiliyor- Güncel Haberler Türkiye’de organik kelimesi suistimal ediliyor

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat