Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Milli İrade Meydanı ihalesi 11 Nisan’da yapılacak- Güncel Haberler

Ana Sayfa » Gündem » Milli İrade Meydanı ihalesi 11 Nisan’da yapılacak- Güncel Haberler
Google News Abone Ol

Başkan Büyükakın’ın “7/24 yaşayan bir alan olacak’’ sözleriyle tanıtımını yaptığı Milli İrade Meydanı Projesi için Büyükşehir 11 Nisan’da ihaleye çıkacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Milli İrade Meydanı’nı ‘’İzmit meydana çıkacak’’ sloganıyla dünya meydanlarıyla boy ölçüşecek bir projeyle kent meydanına dönüştürmek için ilk adımı atıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın, ‘’7 gün 24 saat yaşayan, gençlerin rahatlıkla gezebileceği, çocuklarınızı gözünüz kapalı bir şekilde bırakacağınız bir alana dönüşecek’’ sözleriyle tanıtımını yaptığı Kocaeli Milli İrade Meydanı Projesinin yapım ihalesi 11 Nisan Pazartesi günü yapılacak.

 

“TAM ANLAMIYLA BİR MEYDAN PROJESİ”

Kocaeli Milli İrade Meydanı Projesinin tanıtımı 29 Aralık 2021 tarihinde Kocaeli Kongre Merkezinde projenin mimarı Mucip Ürger’in de katılımıyla yapılmıştı. Basın mensuplarının ve Kocaelililerin yoğun ilgi gösterdiği tanıtım programında projeyi anlatan mimar Ürger, ‘’Proje, tam anlamıyla bir meydan projesi. Herkesin bir araya gelebileceği bir yer olarak tasarlamayı hedefledik. Yapmaya çalıştığımız şey bu saçağın altında konforlu, dinamik, insanların mutlu olacağı bir yaşam alanı kurmak’’ ifadesini kullanmıştı.

 

“7/24 YAŞAYAN BİR ALAN”

Çok fonksiyonlu bir meydan tasarladıklarını aktaran Başkan Büyükakın ise 50 bin metrekarelik proje alanının dünya üzerindeki tanınmış meydanlardan daha geniş olduğunu özellikle vurgulamıştı. ‘’İzmit’in nefes alacağı, insanların gezebileceği, farklı amaçlar kullanılabileceği bir alana ihtiyaç var’’ diyen Başkan Büyükakın, ‘’Bu alan birçok ihtiyaca cevap verecek. Farklı etkinliklerde kullanılabilecek. 7 gün 24 saat yaşayabilen, gençlerin rahatlıkla gezebileceği, çocuklarınızı gözünüz kapalı bir şekilde bırakacağınız bir alana dönüştüreceğiz. En kullanışlı ve fonksiyonel bir tasarıma sahip olması için projemizi geliştirdik” ifadesini kullanmıştı.

 

50 BİN M² PROJE ALANI

Yaklaşık 50 bin m² büyüklüğe sahip alanda yapılacak proje bölgenin cazibe merkezi olacak. İçerisinde değişebilir ve yenilenebilir olarak öngörülen, öğrenme, paylaşma ve hareket fonksiyonlarına hizmet eden

toplam 2 bin 796 m² tek katlı parçalı kapalı alan inşa edilecek. Alan içerisinde ayrıca 125 kişilik çok amaçlı salon, fitness ve spor stüdyosu, kitap kafe, eğitim atölye ve sınıfları, kafe yapıları yer alıyor.

 

SOSYAL DONATILAR

Alanda ayrıca 14 bin 800 m² toplanma alanı, kuru havuz, 13 bin 50 m² içerisinde doğal amfi oturma alanları, çocuk parkı, açık oyuncak alanı, açık sergi alanı da bulunan yeşil alan, 11 bin 140 m² 350 araçlık açık otopark bulunuyor.

 

AĞAÇLARLA ÇEVRİLİ BİR MEYDAN

Kocaeli Milli İrade Meydanı Projesi, beton sarılı bir proje olmayacak. İnsanların nefes alacağı bir alan olacak. Etrafı betonla değil, ağaçlarla çevrili olacak. Her mevsim koşullarında kullanılması için alanın çatısında bir tente yer alacak. Çok kapsamlı bir kütüphane alanı kurulacak. Projede 7’den 70’e herkes kendisine ait bir şey bulacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Milli İrade Meydanı ihalesi 11 Nisan’da yapılacak- Güncel Haberler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Alev Alev Dizisi Oyuncusu Berker Güven ‘En Popüler Oyuncular’ Listesinde Çocuklar, yaz tatilini İngilizce’yle geçirmeli- Güncel Haberler “Original by Nature” sergisinde bir yaşam döngüsü tamamlanıyor- Güncel Haberler Ukraynalı Valeri: “Türkiye Benim İkinci Vatanım”- Güncel Haberler İdrar kaçırma her iki kadından birini etkiliyor- Güncel Haberler Mart Ayında DocuBox HD Ekranlarında Brezilya’yı Gezeceğiz

  REYTING SONUÇLARI

  Hudutsuz Sevda, Sakla Beni, Aldatmak! 7 Aralık Perşembe Reyting sonuçları şaşırtıyot! Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat