Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

“Mozart’ın Kadınları” CRR’de

Ana Sayfa » Kültür Sanat » “Mozart’ın Kadınları” CRR’de
Google News Abone Ol

Cemal Reşit Rey(CRR) Konser Salonu bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yine farklı bir yaklaşımla kutluyor. İki konserden oluşan programın ilki olan, “Mozart’ın Kadınları” 7 Mart Pazar akşamı  ilk gösterimini yaptı.

Müzik tarihinde farklı kadın karakterlerini en ince ve derin şekilde betimleyen Mozart’ın operalarındaki kadınların psikolojik durumları, kişilikleri ve ilişkilerini yaşayış biçimleri yalnız müzikte değil, genelde sanat tarihinde bambaşka bir yere sahip.  

Mozart’ın Kadınları konserinde üç başarılı soprano, Ayten TelekDilruba Bilgi ve Nazlı Deniz Süren, üç operadan ikişer kadına sesleriyle hayat verdi. Figaro’nın Düğünü, Don Juan ve Sihirli Flüt’ün, saf, bilge, köylü, soylu ve hırçın karakterleri ve bazı uvertürler, konseri unutulmaz bir Mozart şölenine dönüştürdü.

CRR Sanat Yönetmeni Cem Mansur ise konser öncesi metin yazarlarıyla tarihte eşi görülmeyen bir işbirliği ile büyük bestecinin bu kadınları müziğiyle nasıl ete kemiğe büründürdüğünü anlattı.

8 Mart Pazartesi akşamı ise CRR YouTube kanalından Oyalı Yazma Grubu’nun “Anadolu’nun Kadınları” konseri  yayınlanacak. Oyalı Yazma Grubu konserde  Anadolu’nun dört bir yanından kadınların acı-tatlı tüm duygularını ifade ettikleri eserleri bir araya getirdiği özel bir repertuvar ile müzikseverlerle buluşuyor. 

Her iki konser kaydını bir hafta boyunca CRR YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

microsoft project 2019 satın al

“Mozart’ın Kadınları” CRR’de - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

 • SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

  RASTGELE İÇERİKLER

  Melisa Özmen sordu, Emre Aşık yanıtladı!- Güncel Haberler Kışın güvenli sürüş için 3 konuya dikkat!- Güncel Haberler ‘Sanatta İleri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik’ Paneli- Güncel Haberler Türkiye’de tanı oranı yüzde 65 düştü! HUAWEI’den Anneler Günü hediye alternatifleri Deezer, müzik ve podcast yayıncıları için yeni özelliği duyurdu

  REYTING SONUÇLARI

  Reyting Arenasında Zafer Kimin? 6 Aralık 2023’ün En İyi Yapımı Hangisi? Reyting Zirvesindeki Zafer: Yabani Dizisi, 5 Aralık’ta Rakiplerini Eleyerek Tahtın Sahibi Oldu! Televizyon Ekranlarının Zafer Gecesi: 4 Aralık 2023 Reyting Sonuçları ve Liderlik Koltuklarını Kim Aldı? 3 Aralık 2023 Pazar Günü Reyting Sonuçları Açıklandı! Pazar Gecesi Ekranların Zirvesinde Hangi Programlar Var?

  © 2023 Tüm Hakları Saklıdır. ReytingTv.com

  Reyting TV - Gelecek Hayallerinin Peşini Bırakmayanlarındır

  Sponsorlar Keçiören yemek siparişi Firma logolu baskılı polar - göktürk evden eve nakliyat - Lepidolite Healing Properties - İstanbul Bachata Kursu - vizyonjet - Ankara Boşanma Avukatı - Nakliyat